В'ячеслав Кириленко Віце-прем'єр-міністр України

КІНО ЯК ІНДУСТРІЯ ТА МИСТЕЦЬКА ЗБРОЯ

07 листопада 2017, 14:36

Парламент ухвалив ще два Закони на підтримку українського кіно – зміни до Податкового та Митного кодексів. Без них не міг у повному обсязі запрацювати ухвалений раніше новий Закон про державну підтримку кінематографії, оскільки активація економічних режимів підтримки кіно стає можливою лише після прийняття цих Законів.

Тепер виробництво власного кіно, як і залучення до зйомок на нашій території великих західних кінокомпаній, стають більш економічно вмотивованими.

Кіно – це понад усе індустрія і щоб витримувати конкуренцію Україна повинна передбачити бодай такі механізми підтримки кіно, які діють у західних сусідів.

І найголовніше. Кіно – це потужна зброя у гібридній війні, яку проти нас розв'язала Росія. Люди значно краще сприймають правду, якщо вона зображена засобами мистецтва. Після запланованої на 6 грудня прем'єри "Кіборгів" Ахтема Сеїтаблаєва, світ може зрозуміти нас краще, ніж після тисячі інформаційних повідомлень.

Однак кіно не може бути штучним товаром. Для сили, якості та впевненості у собі потрібна масова індустрія. Замість трьох десятків цьогорічних кінопрем'єр (що уже є рекордом), ми потребуємо сотень нових українських фільмів щороку. На які, як показують результати прокату, попит упевнено зростає.

Бо коли ми бачимо на великих екранах свою країну, чуємо свою мову та розповідаємо свою правду – це не тільки індустрія – це також деколонізація та самоповага. А це вже важливо не тільки для кіно.

ONLINE
Корупція1191 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter