В'ячеслав Кириленко Віце-прем'єр-міністр України

ОТЖЕ, РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ТОМОСУ УХВАЛЕНО!

11 жовтня 2018, 19:21

Отже, рішення про надання Томосу ухвалено! Молитви мільйонів українських християн, зусилля церковних ієрархів та державних діячів, добра воля та особиста мужність Вселенського Патріарха нарешті уможливили те, що колись неодмінно мало статися – Українська православна церква отримає автокефалію!

Не буде перебільшенням сказати, що для України це здобуток номер 1 після проголошення Акту про Державну Незалежність 24 серпня 1991 року. Стратегічне значення цього рішення для деколонізації України важко переоцінити – "рускій мір" і його головна опора – російське політичне православ'я, втрачають ґрунт, на якому десятки років тримався імперський міф про "неканонічність" питомо української православної церкви.

З цієї "неканонічності", у тому числі, кремлівські пропагандисти виводили ідею "фейковості" української нації, а з неї, своєю чергою, міф про "тимчасовість" Української Держави.

Про "фейковість" та "тимчасовість" українці їм все пояснили ще улітку 2014, зупинивши т.зв. "рускую вєсну" на далеких підступах до міст, які Путін уже вважав "рускімі". А тепер ми даємо відповідь і по "церковному" питанню, яке ще зовсім нещодавно вважалося непідйомним! Наріжний камінь міфу про сакральну єдність українців та росіян через спільну і лише єдино можливу – бо "канонічна" – російську церкву вибито з фундаменту кремлівської брехні та облуди. Бо з'ясувалося, що канонічна Єдність зі Вселенським Православ'ям для українців можлива і без Москви, як для великого православного народу, що здобув (відновив) та захистив власну Державу.

Однак, на тлі цього історичного рішення ми мусимо зберігати холодну голову. По-перше, як казав неодноразово Святійший Патріарх Філарет, "незгодні матимуть можливість утворити РПЦ в Україні". Однак при цьому глашатаї "руского міра" мають бути попереджені про відповідальність за розпалювання міжконфесійної ворожнечі!

По-друге, мусимо зачекати, допоки архієреї не владнають усі церковно-організаційні питання, що виникають з огляду на рішення про надання Томосу – не проведуть Великий Собор та не оберуть Патріарха.

По-третє, роль Української Держави та Глави Держави у супроводженні цього процесу та забезпеченні його безконфліктного перебігу все одно лишається вагомою. А можливо навіть і зростає з огляду на неприховане прагнення Кремля та його "п'ятої колони" посіяти розбрат між українцями, перебріхуючи суть та справжню мету церковної Автокефалії.

Відтак, якраз саме зараз ми повинні докласти ЩЕ БІЛЬШИХ зусиль, аби пояснити тим, хто сумнівається, достеменну суть процесів. Не зважаючи на наші партійні кольори чи виборчі уподобання.

Сьогодні великий день для України! Вітаю рідну Церкву та Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, який уперше порушив питання Автокефалії ще далекого 1991 року! Радію цьому дню разом з усіма українцями доброї волі! Вдячний Президенту за вирішальне лідерство у цій великій справі!

СЛАВА НАВІКИ БОГОВІ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

powered by lun.ua
Коментарі — 10
Anatol Zubenko _ 12.10.2018 08:29
IP: 94.153.158.---
Petro Orlik:
Украинская история православия уже имела отступление от истиной веры, некогда украинцы переходили в католичество, вместо уплаты налогов в Речи Посполитой. Сейчас ситуация практически аналогичная.
После переворота в Киеве, украинцам дан приказ из за океана, как можно дальше отдалится от России, не иметь с ней экономических связей, порушить все памятники ВОВ и представить Россию как оккупантом после ВОВ по сценарию прибалтийских стран. В церковные дела, так же влезло США. Хорошего от это украинцам не будет.
ПНХ-незаконнорожденный ватнокефальщик!!!
Микола Гайдук _ 12.10.2018 06:47
IP: 178.74.231.---
А можливо при другому президенті це могло відбутись ще раніше???!!!
Егор Быстров _ 12.10.2018 04:54
IP: 35.235.227.---
"Не буде перебільшенням сказати, що для України це здобуток номер 1 після проголошення Акту про Державну Незалежність 24 серпня 1991 року..." – обнять и плакать, – если это все на что сподобилась Украина за 27 лет!)
Індра _ 11.10.2018 22:50
IP: 94.76.81.---
Unixx Urban:
... украинцам дан приказ из за океана, как можно дальше отдалится от России, не иметь с ней экономических связей...

Росія – це басейн ріки Рось, а Рось тече українською землею. Як Росія може бути окупантом України??? Про який океан йде мова? Океан – це перша прадавня назва нинішнього Чорного моря, коли воно ще було озером. Є пряма збіжність з нашим словом "око" (океан = скільки око бачить, все вода). У вас якась суцільна плутанина в голові...
Індра _ 11.10.2018 20:19
IP: 94.76.81.---
Пане авторе, ви ще про гроші не сказали – хто платив і скільки, а також де тепер буде Таврида? Чи є плани на її повернення до України, чи таки відійде до Нової Хозарії?
Індра _ 11.10.2018 20:17
IP: 94.76.81.---
хто сумнівається --- по-українські має бути так: хто має сумніви (сумнівається=сумніває себе – дієслово зворотної дії)
Marian Gorban _ 11.10.2018 20:12
IP: 35.235.226.---
Евгений Тихонов:
А ты откуда взялся? Без роду, без племени.
Евгений Тихонов _ 11.10.2018 19:40
IP: 93.74.157.---
Мені особисто від Томосу ні холодно,ні спекотно. Це все попівські ігрища, бо в Біблії ви не знайдете жодного слова про "канонічність".А всі церкви – то звичайнісіньки бізнес-проекти зполітичним душком. Я особисто з Богом спілкуюся без посередників,тобто без попів.
Евгений Тихонов _ 11.10.2018 19:36
IP: 93.74.157.---
"Вдячний Президенту за вирішальне лідерство у цій великій справі!" – Славік не міг не лизнути.
notkotpes _ 11.10.2018 19:28
IP: 35.235.226.---
Divide et impera

Было много денег – стало мало

В результате выжмут вас другие концессии и секты
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter