25 лютого 2009, 19:27

Кравчук + Тимошенко = солодка парочка

Я, наприклад, не вірю, що все було так вульгарно: Юлія Тимошенко передала Леоніду Кравчуку пухкий конверт з грошима, після чого він покликав телекамеру і зачитав своє телезвернення до Ющенка із закликом піти у відставку.

Все глибше.

Це синдром людини, час якої минув.

Треба розуміти Кравчука. Сьогодні ти – перший президент найпотужнішої пострадянської країни. Світ був наляканий ядерною зброєю, Кравчука уважно слухали і в США, і в Росії.

А завтра – просто почесний пенсіонер. Після виборів 2006 року Кравчук втратив навіть формальну посаду лідера фракції СДПУ (о), яка дозволяла бути присутнім на погоджувальній раді парламенту, що створювало ілюзію вплив на процеси в Україні.

Що зараз робити Кравчуку? Свої мемуари він вже відписав. Просто піти в історію, як, наприклад, Віталій Масол, не дозволяють амбіції та відчуття несправедливості долі.

Якби Кравчук робив для збереження своєї влади те, що дозволяв собі Кучма, він би правив щонайменше до 2001 року. І йому би не довелося приймати від Медведчука і Суркіса внески на своє утримання.

Або що повинен почувати Кравчук, проїжджаючи повз особняк Кучми на розі вулиць Шовковичної та Пилипа Орлика? Що він, будучи першим президентом, не забрав собі в приватну власність Маріїнський палац? До слова, за часів президентства Кравчука в нинішньому маєтку Кучми було Міністерство закордонних справ.

Кравчук хоче простого – бути корисним, щоб його слухали та віддавали шану його сивинам і досвіду. Скажу відразу – у мене немає доказів, що це також супроводжується матеріальним заохоченням навіть не Кравчука, а якихсь його проектів.

Кравчук свого часу намагався достукатися до Ющенка, але його заблокував Віктор Балога. Обіцяної зустрічі з президентом він не дочекався. Зате послугами Кравчука радо скористалася Юлія Тимошенко.

Взаємні симпатії Тимошенко і Кравчука давні – він забезпечив їй голоси майже всієї фракції СДПУ (о) при обранні прем'єр-міністром в лютому 2005 року.

А те, що відбувається зараз навколо Кравчука, нагадує осінь 2005 року. Тоді Кравчук так само прийшов на допомогу Тимошенко. Після указу Ющенка про відставку Тимошенко з посади прем'єра, Кравчук виступив "обличчям скандалу" про фінансування виборчої кампанії Ющенка Борисом Березовським. Наступним кроком плану Тимошенко мало стати визнання незаконною перемоги Ющенка в третьому турі виборів президента. Є живі свідки, які готові це підтвердити.

І нинішні соратники Тимошенко, які тоді ще були "любими друзями" Ющенка, читали ту ситуацію однозначно.

"Сейчас продолжают появляться так называемые пешки и прокладки Тимошенко. Сейчас уже Кравчук стал седьмой прокладкой. Последнее заявление Кравчука – это попытка Тимошенко ослабить президента и как можно глубже войти в его електорат", – говорив Давид Жванія про роль Кравчука у скандалі з грошима Березовського.

Я знаю, що підготовкою та розміщенням телезвернення Кравчука займалися троє офіційних радників Тимошенко, які займаються питаннями піару.

І для мене очевидно, що Тимошенко сьогодні використовує Кравчука як таран – так само, як десять років тому його використовували Медведчук і Суркіс.

Але чи має право Ющенко так пафосно дорікати Кравчуку, говорити про "використання нафталінових політиків" після недолугої антитимошенківської пропаганди, які щоп'ятниці та щонеділі влаштовують на каналі "Інтер" за сценарієм, погодженим у секретаріаті президента?

Вікторе Андрійовичу, не кидайтеся камінням у Леоніда Макаровича, якщо у вас в самого скляний дах.

Бо на війні як на війні. Ви її хотіли і ви її отримали.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...