Спасибо жителям Донбасса за Елену Бондаренко!
Схоже, у донецьких справді проблеми зі слухом.
У четвер в своїй статті я писав, як дивно було cпостерігати за виступами Бориса Колеснікова за чотири дні до вироку.
Він, не ховаючи очей, повідомив на всю країну, що, мовляв відносно справи Тимошенко не було жодної критичної заяви європейських посадовців, окрім декількох депутатів Європейської народної партії.
Це тоді, коли про переслідування волав уже весь світ, а перші особи Євросоюзу Баррозо і Ван Ромпей називали цю справу політичною на прес-конференції у Брюсселі!
Але, схоже, проблеми зі слухом в регіоналів не лікуються.
У четвер ввечері близька соратниця Колеснікова Олена Бондаренко заявила, що, виявляється, тепер світ зважено реагує на вирок Тимошенко.
"У Європи зараз взагалі немає єдиної думки. Дуже стримано висловилася також Великобританія. Канада, Штати, вони не відносяться сюди, але вони теж дуже обережно висловлювалися", – заявила Бондаренко.
Може, в пані Бондаренко проблеми не лише зі слухом, але і з інтернетом, тому вона не здатна відслідковувати реакцію світу? Так ми їй допоможемо!
Отже, Бондаренко сказала, що "дуже стримано висловилася Великобританія".
От уривок стенограми з сайту нижньої палати Британського парламенту, де міститься заява прем'єр-міністра Її Величності Девіда Кемерона.
Якщо пані Бондаренко все ще цікаво, то Кемерон назвав вирок Тимошенко "ганебним".
"Міністр закордонних справ зробив дуже рішучу заяву з цього приводу. Українці повинні усвідомити, що, якщо вони не змінять цю ситуацію, це матиме дуже негативний вплив не лише на стосунки України з Великою Британією, але із Європейським Союзом та НАТО", – сказав Кемерон.
А от заява Міністерства закордонних справ Британії, на яку посилається Кемерон, де керівник британської дипломатії заявляє про "глибоке занепокоєння" вироком Тимошенко.
Можливо, пані Бондаренко буде цікаво додатково вивчити "дуже стриману" реакцію Лондона, тоді їй варто почитати блог британського посла в Києві.
Якщо це "дуже стримана" реакція Великобританії, то що тоді "нестримана"?
Далі. Бондаренко сказала, що США, виявляється, теж "висловилися дуже обережно".
Спеціально для Бондаренко я знайшов транскрипт брифінгу в Державному департаменті США.
Спочатку справу Тимошенко назвали політичним переслідуванням, а потім закликали уряд України її звільнити. Напевно, Бондаренко очікувала, що по Межигір'ю одразу вдарять ракетою "томагавк", якщо вона вважає, що це – "дуже обережна" заява Держдепартаменту.
Ну і насамкінець – заява Білого дому. Справу Тимошенко знову названо політичним переслідуванням і знову міститься заклик її відпустити.
Добре, що Бондаренко, на відміну від соратника-регіонала Леоніда Кожари, не почала третій день цитувати слова маргінального функціонера правлячої партії Франції UMP пана Вайса – бо його заяву вже нівелював генеральний секретар цієї ж партії Жан-Франсуа Копе.
Французьке посольство досі у шоці від маніпулятивних заяв Кожари. "Ми знаємо його як гарного дипломата, і дуже шкода, що він займається такими провокаціями", – кажуть дипломати.
Якщо цікаво, то в момент засудження Тимошенко в президентській кар'єрі Януковича сталася одна прикрість.
Він ніколи не отримає запрошення здійснити державний візит до США. І, відповідно, Обама ніколи не приїде з державним візитом до нього. Більше того, Янукович ніколи не зможе здійснити державний візит до Великої Британії, а прем'єр Кемерон не приїде до нього.
Цей список країн, в яких Янукович ставатиме небажаним гостем, розширюватиметься доти, поки в Донецьку не зрозуміють, що "права людини" – це фундаментальна цінність для Європи, а не пластикова картка, з якою ДАІ дозволяє керувати автомобілем.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.