23 лютого 2013, 13:16

Янукович: людина, що пише з помилками... власне прізвище

У п'ятницю Віктор Янукович декілька годин поспіль відповідав на запитання простих громадян. Здатність президента до такого тривалого експромту викликає великі сумніви.

Конфузи Януковича переслідують усе життя в політиці. Але, як виявилося, ще на зорі державної служби, в далекому 1996 році Янукович примудрявся робити абсурдні помилки.

Уже рік я намагаюся отримати присягу президента Януковича, підписану на трибуні парламенту в момент інавгурації.

Конституційний суд, де зберігається це присяга, назвав її секретним документом. А окружний суд, де я оскаржував відмову, підтримав заборону надавати президентську присягу.

І я здогадуюся, чому.

Хоча президентської присяги я так досі й не отримав, але в руки до мене потрапив інший цікавий документ.

Це присяга Януковича як державного службовця, складена ним 12 серпня 1996 року, коли його призначили заступником губернатора Донецької області.

Геній Віктора Януковича вже тоді був очевидний – він написав власне прізвище з помилкою: "Януковіч" замість "Янукович".

Як правильно пишеться його прізвище українською, Янукович міг би подивитися у власному дипломі про вищу освіту від 1980 року.

На перший погляд, помилка Януковича в присязі – це привід для знущань з боку опозиції та не більше.

Але насправді все серйозніше. За великим рахунком, присяга державного службовця чинного президента може вважатися... недійсною.

Тобто Янукович по факту не склав присягу, не вступив належним чином на державну службу – і незаконно обіймав усі посади, починаючи з 1996 року аж до обрання президента, коли він склав нову присягу – президентську.Звичайно, у голові не вкладається, що президент 46-мільйонної нації може не знати, як пишеться його прізвище державою мовою.

Тому залишається ще один варіант – Янукович зробив свідому помилку з метою ухилення чи відмови від складення присяги, що повинно було потягнути його звільнення з державної служби.

Якщо це була свідома дія (бо інакше нам доведеться подумати дуже погано про нашого президента), то це може розглядатися як службове підроблення за статтею 366 Кримінального кодексу ("Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів) .

Тут цікава правова ситуація. Стаття 30 закону "Про державну службу" передбачає як одну з підстав для припинення державної служби відмову від складення або порушення присяги.

За законом "Про держслужбу", складення присяги є необхідною умовою набуття юридичного статусу державного службовця. Без складення присяги особа не може вважатися такою, що вступила на посаду державного службовця.

Тому тут запитання до юристів – чи можна вважати цю "присягу" присягою Віктора Януковича?

Якщо ні, є всі підстави оскаржувати дії та акти Януковича на різних посадах, оскільки вони були вчинені не уповноваженою на це особою.

Спочатку я думав, що небажання надавати президентську присягу Януковича є просто недолугістю чиновників, які звикли все втаємничувати.

Але тепер, побачивши "таке" в присязі 1996 року, я вже боюся навіть уявити, що записав Віктор Янукович при вступі на посаду президента.

powered by lun.ua

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...