Сергій Лещенко

Ахметов перервав мовчання – після зустрічі з Нуланд

13 грудня 2013, 11:40

Рінат Ахметов перервав мовчання. На 13 день протестів у Києві після розгону ЄвроМайдану він заявив, що виступає за круглий стіл.

Загалом заява найбагатшого українця викликає суперечливу реакцію. Як розцінювати його слова: "Україна і президент три з половиною роки йшли європейським шляхом. І за цей час було дуже багато зроблено"?

Кожна свідома людина знає, що за ці три з половиною роки в Україні було встановлено авторитарний режим; Янукович шляхом маніпуляцій з Конституційним судом отримав повноваження, з якими він не обирався; усі проведені вибори були офіційно визнані Заходом як відкат назад; на телебаченні запроваджено цензуру; спецслужби зайнялися політичним шпигунством; політичні конкуренти Януковича опинилися за гратами; безліч бізнесменів були змушені віддати частку бізнесу "смотрящім" із Донецька; державні підприємства на сумнівних конкурсах перейшли у власність Сім'ї Януковича і того ж таки Ахметова.

Продовжувати перелік можна безкінечно довго. Ахметов не лише мовчки спостерігав за цим "європейським шляхом", але і отримував матеріальний зиск від такої політики.

У око впадає також, що в заяві Ахметова ви не знайдете підтримку Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Оптимісти бачать позитивний сигнал у цих словах Ахметова:

"Те, що мирні люди вийшли на мирні акції говорить про те, що Україна – вільна демократична країна. І з цієї дороги Україна не зверне. І це дуже здорово".

Насправді, час слів минув. Довести свою щирість Ахметов може лише діями. Він контролює близько півсотні депутатів Верховної Ради, в числі яких водій Ахметова Мальцев, начальник охорони СКМ Малишев, адвокат родини Воропаєв, директори його заводів та його друзі Колесніков, Кий, Чертков, Аркаллаєв... Жоден з яких не засудив силу проти ЄвроМайдану і не голосував за відставку уряду.

А тепер найголовніше – чому співвласник Партії регіонів виступив з такою заявою.

За інформацією Української правди, окрім анонсованих зустрічей з Януковичем і лідерами опозиції, заступник державного секретаря Вікторія Нуланд протягом перебування в Києві зустрілася і з Рінатом Ахметовим.

На цю зустріч Нуланд отримала від Вашингтона мандат попередити – в разі силового розгону ЄвроМайдану заходи реагування будуть застосовані не лише проти чиновників та політичних лідерів Партї регіонів, але і проти всіх тих, хто підтримував цей режим матеріально. Риторика США змінилася. Найближчі дні покажуть, чи зрозуміли у Партії регіонів зміст слова "санкції".

powered by lun.ua
Коментарі — 46
Anton Shmerkin _ 16.12.2013 11:53
IP: 74.125.181.---
как-то странно. нулан – чиновник госдепартамента сша, ахметов – крупный украинский бизнесмен и партийный функционер. что они вообще делают за столом переговоров и какое американский госдепартамент имеет право так бесцеремонно вмешиваться во внутренние дела украины? причем, то, что ахметов вообще обсуждает такие вещи с представителемм министерства иностранных дел другой державы при желании может быть истолкованно по статье 111 УК Украины как "деяние, умышленно совершенное гражданином Украины во вред суверенитету, территориальной целостности и неприкосновенности, обороноспособности, государственной, экономической или информационной безопасности Украины..."
Pho01 _ 14.12.2013 16:59
IP: 93.73.86.---
Петро Палагнин:
Информация о санкциях против Ахметова не аргумент. Вы реально думаете что Америка может лупануть что-то? Что именно? Запретит ему въезжать на их територию? Это раз. Второй акцент который Лещенко разкручивает, что Ахметов решил сделать публичный шаг после встречи в Нуланд – вы знаете сейчас такое огромное количество встреч происходит в Украине, такое количество представтелей бизнеса и государств присутствуют в Украине, что выдергивать ону встречу из общего контекста и делать ее основополагающей просто неправильно.
ZhenyaN _ 14.12.2013 13:09
IP: 176.36.5.---
Сергій і інші журналісти! Біля мого дому знаходяться десятки автобусів, які привезли людей на Антимайдан ПРОХАННЯ – зробіть листівку на А4 З короткими питаннями і відповідями. Роздрукую, роздам всім їм. Мають бути обов'язково питання – на яких акцентують увагу ПР – одностатеві шлюби, падіння економіки... В листівці треба просто і переконливо довести, що все що їм казали – брехня.
Петро Палагнин _ 14.12.2013 10:40
IP: 37.54.216.---
Весь український нарід чекає на санкції США проти зло-діїв. Чомусь блекмен Обама не дуже чує нас. І взагалі Східна Європа йогг не дуже цікавить. Демократи США не такі рішучі,як республіканці. А жаль,нарід мерзне.
ekologist _ 14.12.2013 00:22
IP: 46.185.121.---
grigoriy777:
ekologist:
Питання "Що народ має робити з олігархами?" є центральним
Освободить Юлю – она знает, что делать!
Юлю зараз вивільнити треба, бо не за діло посажена. А якщо по ділу, то треба посадити всіх українських Президентів, премєр-міністрів, та більшість міністрів, що були в цих Урядах. Не від них потрібна відповідь – що робити з олігархами, бо багато хто з них,включно з Юлею, самі є олігархами, і дуже посприяли становленню та розвитку олігархата, допомігши у приватизації найкращих активів.
Alex Stierlitz _ 13.12.2013 21:38
IP: 74.125.181.---
зеку і ригіАнальним злодіям повірити – себе обманути!
polyglot _ 13.12.2013 19:00
IP: 94.248.3.---
Александр Довженко:
Не пойму, что тут обсуждают. Ахметов высказался. Я бы даже сказал повторно. Птому что заявление СКМ – это фактически его заявление. ВЫсказался мудро. Другого от него и не ждали. Правда, Лещенко насмешил тем, что приплел сюда американку
Беспринципность и лживость в вашем понимании равна мудрости. Действительно, вы с Ахметовым и его безмозглой куклой – братья по разуму.
yria _ 13.12.2013 17:53
IP: 109.254.49.---
Высказался он очень обтекаемо. Мог бы и не высказываться, с тем же результатом. Кстати, в начале декабря видели сами, как с базы Шахтера выезжал автобус с титушками, в сопровождении милиции. Команду на таком ободранном автобусе не возят. Очень жалеем, что не успели сфотографировать. Это о демократическом пути.
Александр Довженко _ 13.12.2013 17:04
IP: 74.125.181.---
Не пойму, что тут обсуждают. Ахметов высказался. Я бы даже сказал повторно. Птому что заявление СКМ – это фактически его заявление. ВЫсказался мудро. Другого от него и не ждали. Правда, Лещенко насмешил тем, что приплел сюда американку
polyglot _ 13.12.2013 16:59
IP: 94.248.3.---
Тимур Алесьев:
Полиглот, ви не праві, на Майдані зовсім не тендітні барикади. І народ не мерзне аж ніяк. Він прийшов подивитися на своїх найнятих працівників, а ті ніяк не хочуть до нього вийти)) Тож Ахметов тут ні до чого.
АНТИМАЙДАН

Собрали власти толпы нищих -
Пусть у Европы просят пищи,
А что отвалит лох богатый -
Сольем опять в карман Ренату.
Есть кукловод у власти хитрый -
Небритый очень ушлый Дмитрий.
Продаст он толику титана,
Чтоб оплатить антимайданы.
Покуда подождите, братцы,
А Янукович рад стараться -
Уже седлает Украину,
Чтоб передать наследство сыну.
Пока начальственные хряки
С трибуны нам вещают враки,
За тряпкой бело-голубой
Идет неслыханный разбой.
Народ, не будь безгласным стадом,
А будешь – так тебе и надо!
polyglot _ 13.12.2013 16:58
IP: 94.248.3.---
Radist2010:
Ні влада ні опозиція не хоче, щоб ситуація стала неконтрольована. Тому зараз Ахметову нема чого боятися. Поріняно із тим що він може втратити все, санкції навіть на пару мільярдів не така велика ціна, за можливість покерувати країною.
НЕОТВРАТИМОЕ

Когда униженный убогий люд,
Как кучу дров, свезли опять без толку,
Всем ясно – неспособен сей верблюд
Идти в Европу, как в ушко иголки.
Пускай старушки водят хооровод,
Слюною брызжет Шариков-оратор,
А на экране, выпятив живот,
Вещает бредни главный махинатор,
Пускай в Донецке грязные бомжи
Ночуют на отстроенном вокзале,
Нацбанк стрижет шикарные маржи,
Течет поток дотационной стали,
Пусть подхалим насилует закон,
А тетки – губят имидж журналиста -
Им не поможет "Беркут" и Омон,
Наступит час – и место будет чисто.
Radist2010 _ 13.12.2013 16:52
IP: 93.72.76.---
Ахметов не кине Януковича. Попри всю помпезність, Майдан зараз бореться, не за перемогу, а за виживання. Майдан не став всеукраїнською ідеєю (і не стане). Маючи підтримку 10% населення та 99% ресурсів у вигляді бюджету, армії та міліції, влада може спокійно незважати на народ. Просто укомплектовуючи силові струткури потрібними людьми із відповідним мисленням з відповідних регіонів. Де російська ієрархічність типу "батюшка цар і вірні слуги" проти "бунтівників", набагато миліша за всезагальну рівність та європейські цінності.

Ні влада ні опозиція не хоче, щоб ситуація стала неконтрольована. Тому зараз Ахметову нема чого боятися. Поріняно із тим що він може втратити все, санкції навіть на пару мільярдів не така велика ціна, за можливість покерувати країною.
Serg Lung _ 13.12.2013 15:34
IP: 46.203.36.---
Люди, на самом деле Вы все знаете, что делать! Просто боитесь это признать.
Попытки взвать к ахметову смешны, потому что "семья" это и ахметов – главный спонсор и архитектор режима. Снимите розовые очки, ахметов нам не товарищ, не друг и не брат, он враг. Поверьте на слово эти люди ВСЕГДА обманывают если им это выгодно, потму что они искренне считают, что находятся по ту сторону добра и зла. И обманут, заболтают и разведут и в этот раз...
Александр Довженко _ 13.12.2013 15:02
IP: 74.125.181.---
igor_vt:
Угу, расскажите это европейским странам
Тимур Алесьев _ 13.12.2013 14:46
IP: 93.73.86.---
Полиглот, ви не праві, на Майдані зовсім не тендітні барикади. І народ не мерзне аж ніяк. Він прийшов подивитися на своїх найнятих працівників, а ті ніяк не хочуть до нього вийти)) Тож Ахметов тут ні до чого.
Oleg Petrov _ 13.12.2013 14:40
IP: 46.201.168.---
нормальненько
"На цю зустріч Нуланд отримала від Вашингтона мандат попередити – в разі силового розгону ЄвроМайдану заходи реагування будуть застосовані "

а что, разве ещё не было силового разгона майдана? надо ещё разочек?
polyglot _ 13.12.2013 14:34
IP: 94.248.3.---
Ольга Легун:
@А тепер найголовніше – чому співвласник Партії регіонів виступив з такою заявою.@

Сергій Лещенко, журналіст "Української правди", Вы ничего не попутали:

Повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності: ПАРТІЯ РЕГІОНІВ
(ПАРТІЯ РЕГІОНІВ)

А зачем ему светиться! Не лучше ли спокойно дергать за ниточки из-за кулис!
Перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, якщо засновник – фізична особа; найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи, якщо засновник – юридична особа:

РИБАК ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
ПЄХОТА ВОЛОДИМИР ЮЛІЙОВИЧ
САМОФАЛОВА ОЛЬГА ЛЕОНІДІВНА

???
polyglot _ 13.12.2013 13:55
IP: 94.248.3.---
ОЛИГАРХ

Покуда мерзнет на Майдане
Народ у хрупких баррикад,
В столице чопорных Британий
Себе купил дворец Ринат.
Покуда Беркут бьет по морде
Зимой измученный народ,
Сынок владетеля в Оксфорде
Плоды свободы познает.
Поймавший в море криминала
Волшебной рыбки скользкий хвост,
Страна давным-давно узнала -
Возвел он зека на помост.
Он недоступен, словно идол,
И непубличен, словно бог,
И наконец-то людям выдал
Дум обтекаемый итог.
Он дал приказ марионетке,
Чтоб бурю тихо пронесло,
Чтоб мы сидели дальше в клетке,
Покуда он стрижет бабло.
Леонтий Звонок _ 13.12.2013 13:37
IP: 95.81.54.---
igor_vt:
Ахметов i Янукович: два сапога – пара.

В 2004-му писали, що Ахметов контролюе 10% украiнськоi економiки.

Скiльки зараз? 25%? 30%?
100% это такая игра бандюгана- из лондона кинуть и кидать украинскую э-ку или доить, как кому нравиться...
-Vesna- _ 13.12.2013 13:34
IP: 93.72.133.---
Сложно сказать – что имеет значение для Ахметова.
Искать месседжи в его типа заявлении – ИМХО бессмысленно. Это ни тот человек – который формирует послания или смыслы (в отлии от Порошенко например).

Положительно только одно – что давят на акционеров ПР.

PS такое впечатление – что в Кремле воздействуют на наших рыгов методами НЛП.
Еще в прошлом году маргинал Ахметов очень сильно инвестировал в свою имиджевую привлекательность на Западе... а теперь им всем пофиг.
В Лондоне пикитируют квартиру Ахметова каждый день английский украинцы с более чем разоблачительной риторикой – и эти пикеты ростут как грибы.
igor_vt _ 13.12.2013 13:31
IP: 74.125.181.---
Александр Довженко:
igor_vt:
всего 16%. Естественный рост за почти 10 лет. Не то что некотрые за два года из грязи в князи‏
Такая концентрация собственности является угрозой национальной экономике.
grigoriy777 _ 13.12.2013 13:31
IP: 193.111.156.---
ekologist:
Питання "Що народ має робити з олігархами?" є центральним
Освободить Юлю – она знает, что делать!
Александр Довженко _ 13.12.2013 13:23
IP: 74.125.181.---
igor_vt:
всего 16%. Естественный рост за почти 10 лет. Не то что некотрые за два года из грязи в князи‏
Helg Forester _ 13.12.2013 13:23
IP: 74.125.181.---
Міг би її послати, але ж зголосився на зустріч і коментар. Отже, є що втрачати.
zuzj _ 13.12.2013 13:21
IP: 194.0.206.---
Антон Доля:
Если следовать логике Лещенко, тогда сегодня, предположительно, должна посыпаться череда заявлений, озвучиваний позиций и т.д. от других людей
Вряд ли. Просто у г.Лещенко при произнесении или написании абревиатуры "США", от восторга теряется критичность в оценке происходящего.
Ну и, само собой, – кто платит, тот и заказывает музыку.
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter