Сергій Лещенко

Соратник Яценюка – під слідством у Швейцарії за хабарництво. Нові докази

22 березня 2015, 01:53

У Швейцарії справді порушено кримінальну справу проти депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка. Підтвердження цього я отримав від Генеральної прокуратури Швейцарії.

Вперше дана новина спливла в медіа-просторі 30 грудня 2014 року. Тоді, за день до всенародних гулянь, вона залишилася не дуже поміченою. Чеська газета Pravo повідомила, що справу в Швейцарії відкрито проти Мартиненка за отримання хабаря від компанії-постачальника обладнання для атомних електростанцій Skoda JS.

Обшук на чеському підприємстві привернув увагу журналістів, які почали з'ясовувати, що стало причиною для нього – і неочікувано постало прізвище депутата від фракції Яценюка.

Тоді ж Мартиненко назвав цю інформацію "нісенітницею" та "замовленням", а партія "Народний фронти" – "російською провокацією".

Аби встановити істину, мною було скеровано запит до посольства Швейцарії з проханням повідомити, є справа на Мартиненка чи немає. І через два з половиною місяці, у березні я отримав відповідь посольства з посиланням на Генпрокуратуру Швейцарії.

З огляду на те, що кримінальні справи в Швейцарії є секретною інформацією, в цьому листі завуальовано, але водночас досить однозначно підтверджується справа проти Мартиненка."Шановний пане Лещенко!

Раніше цього року, ви направили запит щодо депутата Мартиненка. Ми переправили його до офісу Генерального прокурора Швейцарії, який відповів таке:

"Офіс Генерального прокурора Швейцарії з 2013 року здійснює кримінальне розслідування проти українського громадянина за підозрою в хабарництві (стаття 322 абзац 2 кримінального кодексу Швейцарії).

На даний момент ми не можемо надати вам більш детальну інформацію з цього приводу.

Будь ласка, зауважте, що, як правило, робота офісу Генерального прокурора Швейцарії, є конфіденційною. В жодному разі ми не розкриваємо назви компаній та осіб, які можуть бути частиною наших процедур.

Дякую за ваше розуміння".

З найкращими побажаннями,

Крістіан Шьоненбергер, посол Швейцарії в Україні та Молдові"


Що відбувається зі справою Мартиненка в Швейцарії, цієї неділі має написати впливова швейцарська газета SonntagsZeitung.

Журналісти цього видання з'ясували, що Мартиненко підозрюється в отриманні хабара в розмірі 30 мільйонів франків, які були заблоковані на рахунках в банку Hottinger в Швейцарії. Там керівництво фінустанови помітило підозрілі транзакції та поскаржилося правоохоронцям. За документами, гроші були спрямовані на рахунки Мартиненка за "договорами про консультування". Це формулювання є універсальним прикриттям для грошей незаконного походження.

Справа проти Мартиненка була порушена 15 серпня 2013 року. Восени 2013 року депутат навіть був запрошений на допит до Швейцарії, яка гарантувала йому безпечний в'їзд до країни.

У обшуку в рамках справи, який відбувся у Чехії на заводі Skoda JS, брало участь 50 поліцейських, які вивезли п'ять машин документів.

Хоча в Україні Мартиненко називає справу проти себе "нісенітницею", у Швейцарії він найняв адвоката, який поки що безуспішно спробував розморозити хоча би 100 тисяч франків для того, щоб Мартиненко міг з ним розрахуватися.

Враховуючи те, що факт порушення справи проти Мартиненка в Швейцарії доведений, прийшов час ініціювати його усунення з посади керівника енергетичного комітету Верховної Ради.

Не може цей напрямок у парламенті очолювати людина, яка звинувачується європейськими правоохоронцями у корупції – в підлеглій йому енергетичній же сфері.

powered by lun.ua
Коментарі — 237
Денис Шутак _ 13.04.2015 17:18
IP: 92.112.123.---
Геращенко скоро скаже що і прокуратура Швейцарії то є агенти Кремля.
Anatolii Nykolenko _ 26.03.2015 07:27
IP: 74.125.181.---
Ира Чайка:
от все таки Онегин на все случаи роман
И начинает понемногу
Моя Татьяна понимать
Теперь яснее – слава богу –
Того, по ком она вздыхать
Осуждена судьбою властной:
Чудак печальный и опасный,
Созданье ада иль небес,
Сей ангел, сей надменный бес,
Что ж он? Ужели подражанье,
Ничтожный призрак, иль еще
Москвич в Гарольдовом плаще,
Чужих причуд истолкованье,
Слов модных полный лексикон?...
Уж не пародия ли он?
Ира Чайка _ 25.03.2015 12:16
IP: 37.55.224.---
Oksana Zaika: Верить пророссийским желтым газетенкам – себя не уважать. А Лещенко еще и ссылается на такую. В чем же подвох? Или он не знает, что это за источник и что доверять ему уж точно не стоит.
Anatolii Nykolenko _ 25.03.2015 02:52
IP: 74.125.181.---
та ладно докази. он на Клюєва надоказував і шо... пшик. Навіть у Clearwater "заліз" до пустої квартири (правда абсолютно відкрита інфа про власників). а заголовок – нові докази... а в результаті – "На даний момент ми не можемо надати вам більш детальну інформацію з цього приводу." смажені фактики... і нуль правдивої інформації...
Oksana Zaika _ 24.03.2015 19:13
IP: 74.125.18.---
"Впливова швейцарська газета SonntagsZeitung" это с каких пор эта газета стала влиятельной? никогда не думала, что газета, корни которой уходят в Кремель, будет писать истинную и правдивую информацию.
Василь Славченко _ 24.03.2015 18:57
IP: 93.74.31.---
А давайте подивимся на роботу Лэщэгка з іншого боку. Не з точки зору, що він змішує факти з домислами і інтерпритаціями. Давайте подивимся – кому вигідно на Чеській стороні роздмухувати шкандаль?
От, наприклад, Шкода не отримає замовлень в Українській енергетиці. Кому до рученяток зваляться ремонт і модернізація наших енергостанцій? Росіюшкє, матушкє. А ви кажете – Лещенко. Тут зовсім інша гра.
Игорь Карпиченко _ 24.03.2015 13:01
IP: 74.125.181.---
Судя по фидбеку новости на просторах Сети, Сергей очень верно подобрал заголовок, да и сам ход новости хорошо выстроил – соратник Яценюка, пусть Яценюк его снимет и т. п. каким образом вообще Яценюк ответственен за него? такое впечатление, что складывается антиправительственная кампания, и Мартыненко в ней так, лишь повод.
Анюта Косаткина _ 24.03.2015 10:53
IP: 173.194.90.---
Четко понятно, что у Сергея на то есть свои виды, свой мотив. А если не его, то людей, с которыми он в одной упряжке. Ведь не будь его, тогда зачем ему заниматься этим, подавать запросы, ждать так долго?!
Олекса Поліно _ 24.03.2015 09:51
IP: 93.73.198.---
зайшов, власне, перевірити, чи з"явилося якесь виправдання щодо джерел, які цитовані у цьому пості і тому, що був у грудні. бачу, виправдань і спростувань немає) отже, можна чітко приймати за доконаний той факт, що без сумнівів Ви, Сергію, цитуєте прокремлівські видання для політичної боротьби з конкурентами за владні квоти і портфелі. сумно, лиш за рік так опуститись...
Сергей Барах _ 24.03.2015 01:06
IP: 62.216.43.---
чешские, швейцарские, а теперь и украинские СМИ, ссылаются друг на друга и на швейарскую прокуратуру, которая мило улыбается, оставляя за собой право в любой момент сказать, что ничего не произошло, ну мол не нашли улик и все и ничего не скажем больше. И понять их в общем то можно, отвечай потом в судах за домыслы. Но это Европа. Если уж правящая коалиция призывает жить по-европейски, то Лещенко лучшеб помнить, что он уже не просто журналист, а народный депутат и отвественность в этом статусе совсем другая. Здесь уместно было бы нардепу помолчать и даждаться результатов расследования, если оно действительно есть
Алексей Туровский _ 24.03.2015 00:58
IP: 62.216.43.---
Пан Сергей! Законы жанра честной журналистики и честной политики, которые Вы вроде как всегда декларируете, требуют, чтобы сначала Вы вывернули все исподнее Ваших коллег по фракции и спонсоров Вашего блока. В том числе и венского сидельца. Если Вы это сделаете, то и такие мутные "факты", как в этой публикации можно будет попытаться принять на веру. А пока не занимайтесь дурнотой...
Al Makarski _ 23.03.2015 23:43
IP: 37.115.114.---
Сергей Дорофеев:
Действительно, такой нездоровый крен и "адресный" характер журналистики скажется и на издании.
Без приставки "анти-" вскоре и восприниматься не будет.
(подойдет любой вариант, как "Анти-Украинская Правда" так и "Украинская Анти-Правда")
Al Makarski _ 23.03.2015 23:26
IP: 37.115.114.---
Сергей Дорофеев:
Мне вот очень нравился Лещенко со своими статьями о коррупционных схемах прошлой власти, до тех пора пока он был журналистом, а как стал депутатом, то все начали замечать уклон Сергей к защите одного финансового клана! По ходу добавку к зарплате депутата получают оттуда! Я считаю что все миллионеры и миллиардеры из 90х заработали капитал нечестно, потому махинаций хватит на всех от Порошенко до Яценюка, но почему-то начинают рубать по каким-то "серым мышкам", может это все просто способ привлечь внимания верхушки и показать свою силу? Расцениваю материал Лещенко как фактор давления на команду Яценюка, вон посмотрите даже на днях рейтинги социологические публиковали, что Народный фронт вообще минимально стал процентов у народа набирать! Неспроста это все...
+++
Анюта Косаткина _ 23.03.2015 22:36
IP: 74.125.18.---
Егор Нападов:
Они видно не сумели подкупить украинскую прокуратуру, так решили воспользоватся услугами швейцарской газетенки. Правда не думала что они подкупные, европейские ж вроде, но видимо как говорится: все можно купить, вопрос только в сумме.
Анюта Косаткина _ 23.03.2015 22:33
IP: 74.125.18.---
мне вот интересно кому нужны такого рода дела. Понятно что если по всем ресурсам пронеслась новость, то в любом случае оплачена и стоит не мало. Не понятно правда кем, остается только догадываться.
Егор Нападов _ 23.03.2015 20:59
IP: 93.74.31.---
А як по мні – Лєщенко такий молодца. Фраза – факт порушення справи – взагалі фурор. Мало лі хто, де і що розслідує. Із реального фактажа – тільки принтскрін незрозумілого ємейла. Пан Сергій справді вважає, що можно зняти когось з посади тільки на підгрунті його особистої, Лещенковської, фантазії. Де запити від Швейцарської сторони? Де офіціяльні поцесуальні дії?
Ro _ 23.03.2015 20:06
IP: 95.133.64.---
Лиза Терновая:
Вы же понимаете, насколько силен соблазн!!! Журналисткой больших денег не заработаешь...
Ro _ 23.03.2015 20:03
IP: 95.133.64.---
Кто то хочет Президента и Премьера поссорить, или между ними пробежала черная кошка??? Хотя, учитывая личность Лещенко, в первое вериться охотней! Ну и что это за секретная информация, когда ее, хоть и завуалированно, но рассказывают:))))
Іван Сердюк _ 23.03.2015 19:06
IP: 74.125.18.---
Зінаїда Гапоненко:
Зінаїда, ви щось поченаєте плутатися! Мова якраз йде про ЗМІ яке робить з РФ, чи ви не можете зрозуміти як це робиться? Я вам поясню.
Схема "роботи гівномета" вже відпрацьована: в Європі знаходять "жовтеньке" проросійське видання, яке не дорожить своєю репутацією і готове за російські гроші опублікувати любую чушь. "Авторитетна" швецарська газета насправді виявилась "жовтою" і проросійською, от і все. А Лещенко отримав сіої гроші від олігархів і працює далі!
Наталья Симонова _ 23.03.2015 18:24
IP: 74.125.18.---
Анюта Косаткина:
Зінаїда Гапоненко:
Окрім ого, виникає питання: навіщо швейцарським ЗМІ копати інформацію про українського політика і чому вони раніше цього не робили? Як на мене, то відповідь досить проста – замовлення, українських та російських противників Мартиненка.
Я не казала що то замовлення порти чисто Мартиненка, це якась велика гра олігархів, може навіть Росії, але явно тут "заказухою" пахне, дуже шкода що Лещенко повівся на "винагороду", бо вважала його гарним та чесним журналістом
Анюта Косаткина _ 23.03.2015 18:13
IP: 74.125.18.---
Зінаїда Гапоненко:
Окрім ого, виникає питання: навіщо швейцарським ЗМІ копати інформацію про українського політика і чому вони раніше цього не робили? Як на мене, то відповідь досить проста – замовлення, українських та російських противників Мартиненка.
Игорь Карпиченко _ 23.03.2015 17:57
IP: 74.125.73.---
Зінаїда Гапоненко,

забил в гугл. посмотрел по твиттеру активность, по статьям. да, есть статья по Мартыненко, и, удивительно: СЛОВО В СЛОВО списана с блога Лещенко. как же у них получилось так одинаково написать об этом событии? не иначе как темник помог. ну, это предположение, – как и у Лещенко с его обвинениями, в принципе, только я это не выдаю за свершившийся факт.
Лиза Терновая _ 23.03.2015 17:56
IP: 74.125.18.---
Олекса Поліно:
Борис Горшков: навіть не з прокуратурою) із послом, який передав із прокуратури звісточку) це як у дитинстві – "гей, малий, скажи малому, хай малий малому скаже"...
Жодної доказової бази, жодних офіційних даних від органів влади Швейцарії. Це не факти і не докази, а суб"єктивна думка автора – Лещенка, не більше.
Лещенко себя уже сильно дискредитировал как пошел в Депутаты, ему все-таки пора бы определиться, или депутат или журналист, а то пытается на двух стульях усидеть.
За более чем 100 дней парламента мало что вообще там сделал, только и того что постоянно себе пиар на кнопкодавах делает, но для этого много ума не нужно!

Удивляюсь тому, насколько люди легко начинают доверять кому-то, кто критикует власть ранее, а потом свято верят в него и далее, не пытаясь докопаться до сути.
Олекса Поліно _ 23.03.2015 17:44
IP: 74.125.18.---
Борис Горшков: навіть не з прокуратурою) із послом, який передав із прокуратури звісточку) це як у дитинстві – "гей, малий, скажи малому, хай малий малому скаже"...
Жодної доказової бази, жодних офіційних даних від органів влади Швейцарії. Це не факти і не докази, а суб"єктивна думка автора – Лещенка, не більше.
Борис Горшков _ 23.03.2015 17:27
IP: 191.101.67.---
Якісь дивні ці коментарі Лещенка, спілкується з прокуратурою Швейцарії по мейлу, ніби шпигун якийсь, що одразу підозру викликає! До того ж фактів ніяких не наводить, документів не показує, одні здогадки!

Почався якийсь перерозподіл влади на верху, чи Президента атакують, чи Прем'єра змінити вирішили, одне зрозуміло, що це лише перші "вброси" інформаційні. Політика штука грязна, але в цьому випадку Лещенко більше іміджу України в світі заважає й зменьшує його чим користь приносить! ЄС і так неохоче допомогає нам, а тут й тим більше не буде за таких обставин! А ще входить Сергій до об'єднання Єврооптимісти... просто прикривається?
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter