Сергій Лещенко

Гра в піддавки, або Як генпрокурор від ''Свободи'' врятував Льовочкіна та Фірташа

14 серпня 2015, 12:26

Генпрокуратура оприлюднила днями суми коштів колишніх соратників Януковича, арештованих за наслідками запроваджених санкцій Євросоюзу. Отже, було арештовано коштів та активів:

Миколи Азарова в сумі $0,5 млн (Ліхтенштейн);

Юрія Іванющенка в сумі $258 тис. (Кіпр), $30,82 млн, 1,8 млн швейцарських франків (Латвія), 72 млн швейцарських франків (Швейцарія);

Олександра Клименка в сумі $26,5 млн (Ліхтенштейн);

Андрія Клюєва в сумі 315 тис. євро (Австрія), $9 тис. (Австрія), 13 млн швейцарських франків (Швейцарія);

Сергія Клюєва в сумі 451 тис. євро (Австрія), 13 млн швейцарських франків (Швейцарія), 675 тис. євро (Великобританія);

Сергія Курченка в сумі $1,5 тис. (Латвія), $40 тис. та 775 євро (Кіпр), 0,2 млн швейцарських франків (Швейцарія), активи в сумі 235 тис. євро (Австрія);

Олександра Януковича (активи компанії "Мако") в сумі 2,5 млн швейцарських франків (Швейцарія);

Сергія Арбузова в сумі $49,5 млн (Латвія).


Лідером за розміром заморожених сум є найближчий соратник Януковича на прізвище Іванющенко, відомий всім як "Юра Єнакіївський" – у нього виявлено та заблоковано за кордоном понад 100 мільйонів доларів.

Втрата таких коштів є болючою навіть для корупційних подільників Януковича. Щойно відбулося замороження коштів, він почав боротися за їхнє звільнення. Знайшовши підтримку в Генпрокуратурі.

Я знав, що Генпрокуратура надсилала Іванющенку лист про те, що він чистий перед законом, для виведення грошей з-під арешту, але не бачив його на власні очі. І от, нарешті, мені вдалося отримати цю кореспонденцію.

Лист був створений за часів колишнього генпрокурора Віталія Яреми та підписаний його першим заступником Миколою Герасимюком. Герасимюк повідомляє "Юру Єнакіївського", що жодних проваджень проти нього немає (хоча за декілька місяців Іванющенку було висунуто підозру, яка також готувалася не один тиждень).Зміст листа було протрактовано адвокатами Іванющенка як доказ незаконності блокування його рахунків європейцями та використано в юридичних процесах закордоном.

Зрештою, ця операція провалилася, і гроші "Єнакіївського" не відпустили – на відміну від екс-міністра екології Миколи Злочевського, який завдяки аналогічному листу зняв арешт у Британії з 23 мільйонів доларів. За розсилку таких "листів щастя" ніхто не був покараний.

САНКЦІЇ БЕЗ ФІРТАША ТА ЛЬОВОЧКІНА

Сама природа санкційного списку Євросоюзу також наштовхує на сумні роздуми.

Всі ми добре знаємо, що в березні 2014 року було накладено санкції Брюсселя на соратників Януковича. Але мало кому відомо, як відбувався добір фігурантів у цей список. Ні, це не Євросоюз визначав, чиї гроші блокувати. Санкції було накладено виключно на тих осіб, список яких надіслала до ЄС... сама Україна.

Ці прізвища було викладено в послання в.о. генпрокурора Олега Махніцького на ім'я Верховного представника Євросоюзу з питань закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон. І, отримавши цього листа, ЄС наклав санкції на всіх вказаних там діячів.

Насправді, цей лист Махніцького призвів до проблем у майбутньому. Аби вберегти фігурантів під дією санкцій Євросоюзу, Генпрокуратура мала повідомляти про підозру за статтею 191 частина 5 Кримінального кодексу, інколи навіть штучно підводячи інкриміновані злочини під цю кваліфікацію – аби тільки залишити в санкційному списку.

Але нас має цікавити інше. Чому одні особи потрапили в список, а інші – ні? Чому тут немає жодної людини з клану "РосУкрЕнерго"? Махніцький включив до санкційного списку братів Клюєвих, але відсутні прізвища Льовочкіна та Бойка? Чому є Курченко, але немає Фірташа? Чому є Лукаш, але немає нікого з Кацуб?

Адже, зверніть увагу ще раз – фігурантів санкційного списку добирали не за критерієм розгону Майдану, а за критерієм розкрадання державних ресурсів. У цьому листі Махніцького, датованому 3 березня 2014 року, тобто через десять днів після зміни влади, стверджується, що вже "встановлено факти привласнення значних сум державних коштів" наведеними соратниками Януковича.

Очевидно, що в такий короткий проміжок часу факти встановлено не було – і санкційний список з України грунтувався на припущеннях та здогадках. Тоді постає інше запитання. Чому Махніцький використав таке категоричне твердження відносно одних осіб (Януковичі, Азарови, Клюєви, Богатирьова, Табачник, навіть Лукаш), але не згадав інших – нікого з боку клану "РосУкрЕнерго"? Хоча про "вишкі Бойка" було відомо не менше, ніж про "обірваний транзит Курченка".

Ця дивна вибірковість зіграла дуже погану службу Україні. Тоді, через декілька днів після падіння Януковича, нова влада мала велике вікно можливостей у стосунках із Заходом. І якщо би Генпрокуратура подала до Брюсселя також Фірташа, Льовочкіна та Бойка, то це не лише призвело би до замороження великої кількості їхніх грошей. І справа "вишок" просувалася би набагато швидше, і шукати учасників афери з "Укртелекомом" не довелося би так довго, і ми би знали всіх тіньових бенефіціарів "РосУкрЕнерго". І зараз ми би не казали про реванш "Опозиційного блоку".

Але сталося інакше. Генпрокурор, поставлений на цю посаду "Свободою" та підпертий сірим кардиналом партії Ігорем Кривецьким, свідомо чи ні, але врятував Льовочкіна, Фірташа та Бойка від міжнародних санкцій. І я не здивуюся, що хтось у підсумку покращив своє матеріальне становище. А розплачуватися за це буде вся Україна.

powered by lun.ua
Коментарі — 28
Володимир Науменко _ 03.03.2016 09:53
IP: 37.55.203.---
антивірус:
Тоді не тількі Лезченко боровся,а вся "не заангажованна" журналіздстска братія на гроші фсб і "пр" мочили ЮВТ на всіх каналах олігарх тв.А, як тоді обурювався прищавий з балогою і з "національним" екс міністром закордонних с"ПР"ав Огризко? А, як рапортував на 5 каналі с"ПР"авжній підполковник Гриценко,разом з Яй
ценюком і майже всім зсученним "нунсіком".Всі вони були в долі у Діми Фірташа і х@йла московського.
Володимир Науменко _ 03.03.2016 09:40
IP: 37.55.203.---
Обізнаний:
мдя!
антивірус _ 15.08.2015 15:17
IP: 37.53.124.---
Колись з компанією "Росукренерго" боролась Юлія Тимошенко. А Лещенко боровся з Тимошенко.
LYCIV_OLGA _ 15.08.2015 11:15
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Але я точно знаю, що ОДНОСТОРОННЯ ЗГАДКА ОДНОГО ТІЛЬКИ МАХНІЦЬКОГО, при впертому підкресленні його приналежності до "ВО Свобода", та ще й без згадки аналогічної діянь Яреми і Шокіна – ПРИМІТИВНА АНТІСВОБОДОВСКА ПРОПАГАНДА І ДЕШЕВА СПРОБА "ОБІЛИТИ" НЕ ТІЛЬКИ 2-Х ІНШИХ ПРОКУРОРІВ, А Й ТИХ, ЗАВДЯКИ КОМУ ВОНИ НИМИ СТАЛИ – ПРЕЗИДЕНТА ТА КОАЛІЦІЮ, які мовчачки/"крізь пальці" споглядали, та милуються до цього часу прокурорськими неробством/саботажем/контрреволюційною діяльностью/зрадою Майдану!
В якості десерту пропоную: Антон Семиженко. "Віталій Шабунін: Доки президентом є Порошенко, ніхто з вертикалі Януковича не сяде" (insider)
LYCIV_OLGA _ 15.08.2015 11:13
IP: 109.251.42.---
(продовження)
..."ШОКИНСКИЙ ЦУЦВАНГ, ИЛИ ПОЧЕМУ ЕВРОПА НЕ ВЕДЁТСЯ НА ЛИПОВЫЕ ОБВИНЕНИЯ ЭКС-ЧИНОВНИКОВ" (Прокурорская правда), та "Совет ЕС изменил формулировку причины санкций против Табачника" (Цензор нет); "Интерпол отказался объявлять в розыск экс-генпрокурора Пшонку и экс-замминистра МВД Ратушняка" (Цензор нет); 11 червня 2015 Сергій Іванов "Шокин. Обратный отсчет" (блог на УП); Сергей Федоров "Вор Сергей Клюев сбежал потому, что у власти – аферисты" (Аргумент)...

А тим часом – "Портнов освободил свои активы в Европе. На очереди Арбузов и Ко." (Еспрессо tv).Далі він домігся порушення в Бельгії справи проти Махніцького та його заступника Баганця, за підозрою у тому, що вони підписали/відправили в Раду ЄС сфальсифіковані дані (і вони повторно викликані в суд у Брюсселі на 02 вересня 2015). А тепер ще й -"Адвокат Кузьмина заявил в Интерпол на Махницкого и Ярему" (Украинскаястена)...Як це все сприймати – як трагікомедію чи фарс – я, вже, навіть і не знаю... (див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 15.08.2015 11:05
IP: 109.251.42.---
Всім бажаючим пропоную оновити в пам'яті, ЯК САМЕ ВІДБУВАЛИСЯ ЗДАЧА/ЗРАДА ГПУ НАЦІОНАЛЬНИХ (ДЕРЖАВНИХ І НАРОДНИХ) ІНТЕРЕСІВ – У СПРАВАХ КОЛИШНЬОЇ "СІМЕЙКИ" (ПРИ МАХНИЦКОМУ/ ЯРЕМІ/ ШОКИНІ):

"Не могут или не хотят? Как разваливаются обвинения против бывших чиновников" (Прокурорская правда); Сергей Федоров "Просто дурят" (Аргумент); Андрій Котягін "Від Інтерполу до Гааги – як не лишити злочини Януковича безкарними" (uainfo); ГЕОРГИЙ СЕМЕНЕЦ "БУДУТ БИТЬ" (Аргумент); ""ГПУ тупо продает дела. Скоро и Янукович будет "ни в чем не виноват"": Советник главы МВД Речинский о снятии подозрений с Клюева" (Цензор нет); Віталій Шабунін "Ярема-2 або ГПУ знов зливає санкції ЄС" (блог на УП); "ГПУ втягивает Украину в международный санкционный скандал, – Гопко" (Цензор нет); Віталій Шабунін "Справа Табачника: ''Батя, я розслідую!''" (блог на УП), "ГПУ до сих пор не объявила подозрение Табачнику и Лукаш, из-за чего Евросоюз может снять с них санкции. Документ" (Цензор нет)...
(див.продовження)
toradora15 _ 15.08.2015 02:20
IP: 104.197.131.---
Лещенко, давай уж начистоту, почему когда в Небесной Сотне оказалось 16 свободовцев, ты колесил по США? Почему когда на черкасщине убили журналиста-свободовца, ты даже строчки про это не написал?
Сейчас свободовцы сражаются и гибнут в АТО, а ты поправляя очёчки учавствуешь в разных шоу.
А потом ты выползаешь и начинаешь прикрываться именами погибших в АТО и Небесно Сотни.
Есть ли вообще в тебе хоть капля совести или всё за гранты продано? Ты Лещенко хохол или всё же украинец? Если второе – то покайся уже наконец за свои бревна для начала.
meua _ 15.08.2015 00:45
IP: 93.74.11.---
Как распищались защитники Бойко-Фирташа-Левочкина... Оказывается во всем виноват Лещенко. А кто грабил страну, привел зэка-клептомана в президенты???
Порошенко на полных парах идет к краху и без Лещенко...
DoctorUkraine _ 14.08.2015 23:50
IP: 77.123.20.---
Вот депутатствующий писатель Лещенко, по (д) ставленный на эту посаду товарищем Порошенко, сознательно или безсознательно работает просто мочильщиком от одного из карманных олигархических политконтор своего патрона. С лирическим, задушевным, народным названием "партия" Солидарность.Может поведает нам товарищ Лещенко о серых кардиналах лирической "партии" Солидарность? А то все свобода да Свобода))) Писатель сознательно или безсознательно никак не может вспомнить, что после весеннего 2014 года, счастливого срочного увольнения Махницкого из прокуратури,одновременно с выходом из партии Свобода, Махницкий счастливо прописался аж радником товарища Порошенки. Где и незаметно для дотошного писателя счастливо пребывал аж по 5 февраля 2015 года. І я також не здивуюся, що хтось у підсумку покращує, або вже покращив своє матеріальне пісатєльскоє становище. А ще,як казав мій дєдушка, як завжди за несвежие платные подпєвкі і рассказкі розплачуватися за це- буде вся Україна.
ganusja _ 14.08.2015 21:13
IP: 88.135.192.---
Пора закінчувати писанину, потрібно діло робити тов. Лещенко. Кого посадили, кого намічають посадити напиши в своєму БЛОЗІ, а то як писирчуком був так і залишився.
Miki2 _ 14.08.2015 16:58
IP: 93.74.174.---
скіко ж у тебе ніков гризодуб, пішущая?
kirill05 _ 14.08.2015 16:39
IP: 104.197.119.---
Совести у Лещенко нет. Левочкин – один из главных кукловодов Евромайдана, благодаря которому, помимо всего прочего, состоялся эпохальный разгон "онижедетей", превративший затухающий сходнях нескольких сотен фриков в массовый протест. Его соратник и компаньон Фирташ тоже имеет огромные заслуги перед "революцией гидности": от банального спонсирования Майдана до выполнения сверхважной на тот момент задачи – расшатывания (через свою группу депутатов, не говоря уже об отдельновзятой Богомловской) провластной коалиции в прошлой ВР. И теперь этих двух уважаемых людей – по существу отцов Евромайдана – Лещенко хочет наказать на деньги? И это вместо благодарности!? Да, совести у Лещенко таки нет.
Александр 1 _ 14.08.2015 15:30
IP: 92.113.22.---
Conclusion:
Тут прослеживается много более логичная цепочка.
С Фирташем дружит Порошенко, прямой начальник генпрокурора, который и "порекомендовал" Махницкому забыть о Фирташе и Ко.
Очень похоже на правду. Хоть это и не снимает обвинений в адрес Махницкого. Думаю, что Порошенко необходимо как можно скорее "сдать" Бойко правосудию и обрубить все связи с Фирташем.
Conclusion _ 14.08.2015 15:16
IP: 92.242.97.---
Вывод наивный – Фирташ заплатил Махницкому и Свободе... глупость... а почему Клюев не заплатил? Не догадался?
Тут прослеживается много более логичная цепочка.
С Фирташем дружит Порошенко, прямой начальник генпрокурора, который и "порекомендовал" Махницкому забыть о Фирташе и Ко.
P712 _ 14.08.2015 14:59
IP: 92.113.23.---
Сірожа, а чому справа проти Гонтарьової за девальвацію нацвалюти досі не порушена?? чому Сєнька звиздить, що гроші рефінансування протикають крізь пальці, а ви тут щоки не надуваєте??
dushka _ 14.08.2015 14:57
IP: 77.120.73.---
Це скільки ж бабла відстібнули Махніцькому за його "роботу"!!!!!!!!!!!!! Тому він так тихенько пішов і мовчить в тряпочку...
dushka _ 14.08.2015 14:55
IP: 77.120.73.---
Miki2:
Що шукав – те й знайшов!!!! Не зв*язуйся з кусючими... Мене Кіліманджаро не захоплює... розумний в гору не піде... якось так.
усе бачу _ 14.08.2015 14:25
IP: 176.38.247.---
То, мабуть, Махніцький послав Порошенка з Кличком до Австрії сказати Фірташу, щоб за гроші не боявся.
Miki2 _ 14.08.2015 14:25
IP: 93.74.174.---
Апять воно тут, б...ть
чорнозем _ 14.08.2015 14:22
IP: 104.197.114.---
Ну я думаю, що новостворене Антикорупційне бюро повинно порівняти майновий стан Махніцького з його прибутками. Лещенко – не піартесь
усе бачу _ 14.08.2015 14:21
IP: 176.38.247.---
Перелік народних депутатів, які покривають Шокіна. Серед них Лешенко зі своєю передвиборчою сверблячкою. vvkp.in.ua/#/search/shokin-ok
Miki2 _ 14.08.2015 14:20
IP: 93.74.174.---
dushka:
Сколько веревочке не виться, а конец будет... приходит время и все тайное становится явным... Я стала пессимистом – нам из этого воровского болота, из этой трясины аферюг не выбраться НИКОГДА!!!!
не отчаюйся, випий брому, а краще дайкірі по-хемівські, потім підніми хвост пісталєтом і паняй на тиждень під Кіліманджаро... високо на залазь, бо там пасуцця кусЮчі гімалайські негроїдні тьолки... У мене така була перед першим Майданом, ... откусила

Одним словом, зразу там восстановися і знову будеш бачить ВЕСЬ кусок сиру, а, не як зараз, одні дірки в ньому
P712 _ 14.08.2015 14:16
IP: 92.113.23.---
гии, вибори наближаються, мочі всіх конкурентів. Не дарма журношлюхи одна з найдревніших професій. Стосовно генпрокурора від Свободи – після нього було вже ДВА ПОПиних кадри – ярема і шокін, правда Сірожа про це стидливо замовчує, так от чому ці кадрики не відновили справедливість??? га, Сірожа??? Чи треба мочити лиш Свободу??
dushka _ 14.08.2015 13:47
IP: 77.120.73.---
Сколько веревочке не виться, а конец будет... приходит время и все тайное становится явным... Я стала пессимистом – нам из этого воровского болота, из этой трясины аферюг не выбраться НИКОГДА!!!!
Miki2 _ 14.08.2015 13:45
IP: 93.74.174.---
morshin:
Сергій.
Активи Сомолі Ентерпрайз заарештовані чи ні.?
А то Юлічка коли стане мером Києва легалізує їх тут.
Апять ти тут, сіфілітік з хутора Пєрдолєзе
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter