Сергій Лещенко

За місяць Яценюк витратив майже мільйон на PR. Рахунки оплачує невідома організація

25 серпня 2015, 12:40

Арсеній Яценюк найняв міжнародну піар-компанію APCO для допомоги з організацією свого візиту до Америки. Рішення уряду залучити професіоналів може тільки вітатися. Але послуги з піар-просування Арсенія Яценюка оплачено маловідомою організацією.

Вашингтонський офіс комунікаційної компанії APCO Worlwide Inc. у червні цього року уклав угоду на просування уряду України в Америці. Відповідна інформація міститься у звітах APCO до Міністерства юстиції США.Американська компанія визначила сферу своєї відповідальності як "контакти з медіа, залучення зацікавлених сторін та стратегічні комунікації з метою сприяння позитивним відносинам між США та урядом України", ідеться в звіті до американського Мінюсту старшого директора APCO Террі В. Джада.

Наймати консультантів – це правильно. Але інтрига в тому, хто оплачує їхні послуги. В звіті американських радників сказано, що виставлені ними рахунки будуть покриті не офіційною українською владою, а... маловідомою організацією "Communication for Change", хоча давати вказівки щодо виконання робіт буде саме український уряд.

В іншому звіті до Мінюсту США компанія APCO повідомляє, що займалася питаннями медіа-супроводу та стратегічними комунікаціями під час останнього візиту Яценюка до Вашингтона 13-14 липня 2015 року. Рахунок за місяць роботи APCO склав 35 тисяч доларів. І, згідно з додатком до контракту, який наводиться внизу цього блогу, гроші мають бути сплачені в зазначеному обсязі.Але Яценюк – не єдиний клієнт американської PR-корпорації.

МІНФІН ТА APCO WORLDWIDE INC.

Також APCO просуває інтереси Міністерства фінансів України, як це сказано ще в одному звіті, де компанія інформує Мінюст Америки, що буде працювати протягом 1 березня-31 грудня 2015 року за погодинною оплатою, що має в підсумку не перевищувати 75 тисяч доларів.

Послуги ті ж самі – "стосунки з медіа та стратегічні комунікації в зв'язку з візитами міністра Наталії Яресько до США з метою реструктуризації українських боргів".

Уже після виходу цього блогу міністр фінансів Наталія Яресько сказала, що не користуватиметься послугами організації "Communication for Change", а буде залучати кошти української діаспори для оплати рахунків АРСО. При цьому хто саме покриватиме видатки, невідомо – контракт не підписаний, хоча американські консультанти уже працюють на Мінфін.Що з себе являє організація "Communication for Change", яка оплачує рахунки прем'єр-міністра та уряду України?

Якщо ви будете шукати в гуглі, то не знайдете посилань на англомовну назву організації "Communication for Change" в тому вигляді, як вона фігурує в звіті Мінюсту США. Не знаю, як ви, а я знайшов лише одну згадку про них навіть в україномовному інтернеті. Вона веде на фейсбук-пост про конкурс бізнес-ініціатив "для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу в Україні".

Не густо як для організації, яка уповноважена бути агентом уряду у Вашингтоні.

ХТО ОПЛАЧУЄ РАХУНКИ УРЯДУ?

Згідно з державним реєстром, громадська організація "Комунікації для змін" була створена в жовтні минулого року та має двох засновників – Олександра Харченка та Іветту Делікатну.Пані Делікатна є радником Міністерства інформаційної політики. На сайті Кабміну про неї сказано як про "відомого фахівця комунікаційного ринку України", а в інтернеті є посилання на її суперечки з читачами, незадоволеними непрозорістю роботи в інтересах чинного уряду, а також згадки про участь Делікатної в зустрічі прем'єра Азарова з інтернет-блогерами.

Інший засновник організації, яка оплачує рахунки уряду – це Олександр Харченко. Він також є керівником "Центру досліджень енергетики" – спеціалізованого think tank, створеного Рінатом Ахметовим для формування громадської думки. Співзасновником ТОВ "Центр досліджень: енергетика та політика" є голова наглядової ради ахметовського "Київенерго" Іван Плачков.В моєму розумінні, оплата рахунків Яценюка нікому невідомою структурою має під собою великі ризики – зокрема, залежності державних структур від реальних донорів, які субсидують уряд.

Чому так сталося? Перше – Яценюк хотів уникнути тендеру, адже закупівля послуг іноземного консультанта має відбуватися на конкурентних засадах. І друге – популізм: Яценюк не хотів би чути звинувачення, що він витрачає бюджетні кошти заради піару.

Вважаю це помилково – прем'єр має бути чесним з нацією та прямо сказати, що для того, аби зекономити декілька мільярдів, треба витратити декілька десятків тисяч доларів, але саме "бюджетних коштів", а не коштів невідомого походження.

І друге – якщо Яценюк бажає мати справу саме з APCO – а я вітаю такий вибір, бо там сильні фахівці – він мав би змінити законодавство так, аби уряд міг залучати подібні послуги без тендеру або робити виключення.

Натомість Яценюк на це не зважав. Тому до нього тепер зовсім інше питання – хто оплачує ваші вашингтонські рахунки, Арсенію Петровичу? Чиї це гроші – західних донорів (які чомусь не ідентифікують себе?), Ріната Ахметова чи просто особиста "чорна каса", сформована з відкатів за управління державними компаніями?

P.S. Окрім звітів, також до Міністерства юстиції США було подано сам контракт, укладений між APCO та організацією "Communication for Change". Остання сторінка – це додаток, де сторони домовляються, що послуги американців щодо допомоги Яценюку під час поїздки до Америки протягом липня 2015 року коштували 35 тисяч доларів – понад 800 тисяч гривень за нинішнім курсом національної валюти.

powered by lun.ua
Коментарі — 11
Miki2 _ 26.08.2015 12:45
IP: 93.74.174.---
LYCIV_OLGA:
(закінчення)...
Тож – подякуємо Сергію Лещенку та іншим журналістам за те, що вони допомагають нам розібратися ЗА ЯКІ / ЧИЇ ПОЛІТИЧНІ СИЛИ – НЕ МОЖНА ГОЛОСУВАТИ НА ВИБОРАХ В ЖОДНОМУ ВИПАДКУ!
Ой, яке тобі спасіба Сірьожа!!!!!!!! Оце якби не твої разоблачітільні, прям унічтожающі статті, так скажу без перебільшення, шо вся Україна не могла б розібратися з цими проклятющими олігархами...
А так точно будем знать, хто конкретно розікраде черговий сьоднішній кредит від Світового Банку на цілих 500 млн.баксів...
В пояс табі кланяємось, ... запам'ятай, пліз, я перший тобі сказав спасіба зразу після LYCIV_OLGA... Думаю, що щас стануть в очірідь і остальні завсєгдатаї цього охрєнітєльного по жизнєутвєрждающєй правді блогу!!!!!!
LYCIV_OLGA _ 26.08.2015 12:28
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Юлия Турбаевская "Как клан Порошенка сменил "семью" Януковича. Расследование. Инфографика" (Національне бюро розслідувань України); Максим Капустин "Порошенко – олигарх N2 после Ахметова" (Україна без корупції); "Der Spiegel: Порошенко погряз в коррупции" (Экономика от Пророка) або "Der Spiegel: Сомнительные связи Порошенко" (iamir.info); "Год президентства Порошенко: что обещал, а что выполнил. Инфографика" (Обозреватель)

Тож – подякуємо Сергію Лещенку та іншим журналістам за те, що вони допомагають нам розібратися ЗА ЯКІ / ЧИЇ ПОЛІТИЧНІ СИЛИ – НЕ МОЖНА ГОЛОСУВАТИ НА ВИБОРАХ В ЖОДНОМУ ВИПАДКУ!
LYCIV_OLGA _ 26.08.2015 12:22
IP: 109.251.42.---
От який непохитний поборювач з зловживаннями у владі С.Лещенко! Впізнаю старого "журналюгу". Молодець!

А ЩО ЩЕ МОЖНА БУЛО ОЧІКУВАТИ ВІД А.П. ЯЦЕНЮКА? Коли – під його керівництвом: Максим Бутченко "Наворовано за год. Список самых громких журналистских расследований коррупции в новой власти" (Новое время); ""Ці руки нічого не крали", или как у Яценюка "заминают" громкий коррупционный скандал" (Прокурорская правда); "Аваков-Тищенко-Пашинский. Как соратники Яценюка деребанят активы?" (il-kiev)

Перед виборами обов'язково треба викривати всіх зарвавшихся/тих, які зажерлися політиканів з нинішньої антинародної влади! А наша "справа" – всебічно допомогти С. Лещенкові (та іншим журналістам) в такій справі. Наприклад – П.О. ПОРОШЕНКО. Тож – "інформація для роздумів": Юрій Віннчук "Яких банків не торкнулась криза" Банки Порошенко, Гонтаревой и Яремы процветают даже в кризис (insider)...
(див.закінчення)
korowin _ 25.08.2015 23:06
IP: 146.148.71.---
==Ivetta Delikatnaya
‪#‎сергiйлещенко‬. До глубины души поражена Вашим материалом на УП про один из наших проектов.
Расцениваю Вашу статью как откровенный, ничем не обоснованный поклеп на нашу команду и те усилия, которые мы прилагаем, чтобы помочь Правительству с коммуникациями. С удовольствием предоставлю вам информацию о наших проектах.==

Сергей, доставь девушке удовольствие.:-)
Запроси информацию и запости здесь.
borodinn _ 25.08.2015 20:29
IP: 130.211.174.---
Чиї це гроші – західних донорів (які чомусь не ідентифікують себе?), Ріната Ахметова чи просто особиста "чорна каса", сформована з відкатів за управління державними компаніями?
======
чорна каса
відкати
вор Яценюк
Юлька варовка
Сомолі Ентерпрайз

Сергій, провір чи гроші з Сомолі і бери Юлю за вимя.
dengidengi _ 25.08.2015 17:47
IP: 188.163.107.---
стыдно и горько жить в этой стране... Шоб им всем очи повыидало.
Woman_00 _ 25.08.2015 16:41
IP: 5.248.18.---
arena:
ну не умеют властьимущие жить по закону
Где-то так.
Действовать по закону – это уважать себя. С чего бы это властьимущим уважать себя? О себе они знают значительно больше, чем Лещенко о них.
Dolento _ 25.08.2015 16:17
IP: 213.231.23.---
genn:
Сергія Лєщенка – у Прем"єри!
Кіт2 _ 25.08.2015 14:56
IP: 108.59.82.---
Діючий прем'єр-міністр, мені здається, із дня в день усе переконливіше доводить, що не на своєму місці знаходиться. Жалюгідний рівень життя, спричинений заморожуванням зарплат та пенсій (і не тільки), "кастровані" можливості пересічного українця якось виборсатися з економічного болота, пов'язані з останніми "реформами" – тому підтвердження.
А те, що він любить і попіаритись на публіку, запросто обіцяючи гори й доли в живі очі (для цього достатньо подивитися хоча б деякі повтори ток шоу Савіка Шустера з його участю), народ також добре пам'ятає...
Та обіцянки-цяцянки з високих трибун чи владних крісел, врешті, також уже потроху починають і чомусь учити суспільство – прозрівати, нарешті. Не купуватися на порожні слова, особливо напередодні будь-яких виборів, а зважати радше на конкретику зробленого обіцяльником на своєму місці.
arena _ 25.08.2015 14:07
IP: 193.19.152.---
ну не умеют властьимущие жить по закону
genn _ 25.08.2015 13:11
IP: 62.80.176.---
В отставку...
Річниця Майдану76 Україна та Європа1003 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter