Справа проти Юлії Льовочкіної. Коханка Януковича довела до прокуратури
Коли Аль Капоне не змогли засудити за злочини, пов'язані з насильством, йому присудили 10 років в'язниці за несплату податків у розмірі 388 тисяч доларів.
Сестра Сергія Льовочкіна, депутат від Опоблоку Юлія Льовочкіна злісно ухиляється від допитів у кримінальному провадженні щодо коханки Януковича. Їй було надіслано сім повісток, на жодну з яких вона не прореагувала.
У квітні цього року прокуратура за моїм зверненням відкрила провадження в зв'язку з тим, що цивільна дружина Януковича Любов Полєжай працювала штатним помічником Юлії Льовочкіної (яка на той час носила прізвище Новікова) в парламенті протягом трьох років – з 2007 по 2010 роки.
Усі ці роки Полєжай нараховувалася зарплата з бюджету, в тому числі вона отримувала "надбавку за виконання особливо важливої роботи" та "премію". При цьому жодної роботи, яка відноситься до повноважень помічника депутата, Полєжай не виконувала.
Я отримав усі розрахункові листи Полєжай в апараті Верховної Ради та передав до прокуратури міста Києва, яка веде провадження. Цивільній дружині Януковича за час роботи помічницею Юлії Льовочкіної було нараховано 112 тисяч гривень, тобто 14 тисяч доларів у еквіваленті. Ось один з документів – за жовтень 2010 року, останній місяць її роботи на держслужбі.
У коментарі програмі "Дорогі депутати" Льовочкіна назвала цю справу політичним переслідуванням. Вона також заявила, що була задоволена роботою Полєжай, яку та виконувала: "Этот вопрос настолько политизирован, и кроме подоплеки преследований, ничего не вижу. Она была нормальным спокойным сотрудником. Через какое-то время после того, как она была помощником, она стала близка к бывшему президенту".
Зверніть увагу на останнє уточнення. Льовочкіна спробувала переконати, що стосунки її помічниці з Януковичем почалися вже після її влаштування на роботу. Відповідно, Льовочкіна намагається переконати, що оформлення Полєжай в штаті парламенту не була банальним працевлаштуванням для того, щоб співмешканці Януковича йшов стаж державної служби.
Це уточнення має дуже просте пояснення – в кримінальному провадженні важливий мотив, і Льовочкіна хоче нас переконати, що він у неї був відсутній.
Це не так.
Насправді Полєжай була співмешканкою Януковича до того, як стала помічницею у Льовочкіної. Саме призначення Полєжай мало на меті легалізувати її статус, забезпечивши формальним місцем роботи, яке гарантувало би стаж, вислугу років та безболісне призначення на державну службу, якби в неї виникли такі амбіції. А те, що всі роки Полєжай як помічниця Льовочкіної отримувала зарплату з бюджету, не виконуючи роботу, і є розтратою коштів у великих розмірах (стаття 191 частина 4 Кримінального кодексу України).
Чому я в цьому переконаний?
Мені вдалося отримати біографію Полєжай, яка вказує, що вона переходила з посади на посаду слідом за Януковичем задовго до того, як Льовочкіна оформила її своєю помічницею. Полєжай є уродженкою міста Єнакієве. Вона переїхала до Києва в січні 2003 року, через два місяці після першого призначення Януковича прем'єр-міністром. Нова посада Полєжай в столичних урядових коридорах називалася "головний спеціаліст Управління адміністративних будинків Кабінету міністрів".
Потім відбулася Помаранчева революція, Янукович втратив посаду голови уряду, а разом з ним з Кабміну звільняється Полєжай. З 2005 по вересень 2006 року Полєжай працює офіціантом комплексу "Зоряний", який тоді не функціонував як повноцінний кінотеатр – на території був розташований тільки штаб Партії регіонів, ресторан для співробітників ПР та робочий кабінет Януковича.
У серпні 2006 Янукович вдруге стає прем'єр-міністром, а у вересні 2006 Любов Полєжай звільняється з посади офіціантки "Зоряного" – її призначають "головним спеціалістом апарату прем'єр-міністра". Сам апарат очолює Сергій Льовочкін.
Не треба довго фантазувати, щоб зрозуміти, що за назвами "головний спеціаліст Управління адміністративних будинків Кабінету міністрів" (на цій посаді Полєжай працювала в першу прем'єрську каденцію Януковича) та "головний спеціаліст апарату прем'єр-міністра" (посада Полєжай в другу прем'єрську каденцію Януковича) була прихована її робота в якості офіціантки Януковича в Кабміні.
У лютому 2007 року Полєжай розлучається з чоловіком, а у вересні 2007 відбуваються дострокові вибори, і Полєжай звільняється з Кабміну. 18 грудня 2007 року Янукович остаточно втрачає шанс втретє стати прем'єр-міністром, бо цього дня на посаду обирають Юлію Тимошенко. І 29 грудня 2007 року Полєжай оформлюють помічницею Юлії Льовочкіної.
Цікаво, чому Полєжай не оформили помічницею самого Януковича. Це викликало би додаткові підозри та дало би привід для публікацій, що в Януковича роман зі своєю помічницею. Тому Полєжай призначили до найбільш наближених до Януковича осіб – в даному випадку до сестри Сергія Льовочкіна.
Звільнилася Полєжай з посади помічниці Юлії Льовочкіної тільки 9 листопада 2010 року, через вісім місяців після інавгурації Януковича на посаду президента. Окрім зарплати, при розрахунку їй ще виплатили компенсацію за 86 календарних днів (!) невикористаної відпустки.
Фактично Льовочкіни з міркувань просування в партійній ієрархії, нарощування впливу та довірливих стосунків з Януковичем взяли собі помічницею людину, яка у підсумку не працювала, але отримувала зарплату з бюджету, надбавки за вислугу років та виконання особливо важливої роботи (!) і навіть премію.
Фактично, це той самий склад злочину, що і в "справі Юрія Луценка", якого переслідували в часи Януковича за зарахування власному водієві стажу міліцейської служби. Але тепер, замість того, щоб ходити на допити, Льовочкіна розповідає про політичні репресії. Насправді це – бумеранг, який повертається поплічникам Януковича за дії, які вони вчиняли, будучи переконаними, що прийшли назавжди.
Окрім Полєжай, за аналогічною схемою була працевлаштована її рідна сестра Надія Марінцева, яка працювала особистим кухарем Януковича. З 2008 по 2012 роки Марінцева була оформлена помічником в штаті парламенту спочатку в депутата Андрія Кравця (завгосп Януковича в Державному управлінні справами), а потім Юлії Ковалевської (депутат від Партії регіонів).
За ці роки Марінцевій було нараховано 246 тисяч гривень (30 тисяч доларів) зарплати з бюджету за роботу помічником народного депутата – роботу, яку вона ніколи не робила. Юлія Ковалевська в розмові з автором цих рядків якось зізналася, що взагалі не була знайома зі своєю помічницею, яка рахувалася в неї на державній службі.
Згідно з повідомленням прокуратури Києва, колишня депутат-регіонал Юлія Ковалевська також не з'являється на допити, а її місцеперебування невідоме.
Для пересічного читача справа Льовочкіної, побудована на історії співмешканки та кухаря Януковича, можуть видатися дріб'язковими. Але саме тут задокументовано всю фабулу правопорушення, і ця справа може бути ниточкою, яка потягне за собою все олігархічне угрупування Льовочкіна-Фірташа-Бойка, яке було одним з фундаментів режиму, але потім уникло будь-якого покарання після втечі Януковича.
Питання лише, чи вистачить політичної волі Генпрокуратурі розслідувати цю справу.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.