Сергій Лещенко

Справа проти Юлії Льовочкіної. Коханка Януковича довела до прокуратури

11 листопада 2015, 19:12

Коли Аль Капоне не змогли засудити за злочини, пов'язані з насильством, йому присудили 10 років в'язниці за несплату податків у розмірі 388 тисяч доларів.

Сестра Сергія Льовочкіна, депутат від Опоблоку Юлія Льовочкіна злісно ухиляється від допитів у кримінальному провадженні щодо коханки Януковича. Їй було надіслано сім повісток, на жодну з яких вона не прореагувала.

У квітні цього року прокуратура за моїм зверненням відкрила провадження в зв'язку з тим, що цивільна дружина Януковича Любов Полєжай працювала штатним помічником Юлії Льовочкіної (яка на той час носила прізвище Новікова) в парламенті протягом трьох років – з 2007 по 2010 роки.

Усі ці роки Полєжай нараховувалася зарплата з бюджету, в тому числі вона отримувала "надбавку за виконання особливо важливої роботи" та "премію". При цьому жодної роботи, яка відноситься до повноважень помічника депутата, Полєжай не виконувала.

Я отримав усі розрахункові листи Полєжай в апараті Верховної Ради та передав до прокуратури міста Києва, яка веде провадження. Цивільній дружині Януковича за час роботи помічницею Юлії Льовочкіної було нараховано 112 тисяч гривень, тобто 14 тисяч доларів у еквіваленті. Ось один з документів – за жовтень 2010 року, останній місяць її роботи на держслужбі.У коментарі програмі "Дорогі депутати" Льовочкіна назвала цю справу політичним переслідуванням. Вона також заявила, що була задоволена роботою Полєжай, яку та виконувала: "Этот вопрос настолько политизирован, и кроме подоплеки преследований, ничего не вижу. Она была нормальным спокойным сотрудником. Через какое-то время после того, как она была помощником, она стала близка к бывшему президенту".

Зверніть увагу на останнє уточнення. Льовочкіна спробувала переконати, що стосунки її помічниці з Януковичем почалися вже після її влаштування на роботу. Відповідно, Льовочкіна намагається переконати, що оформлення Полєжай в штаті парламенту не була банальним працевлаштуванням для того, щоб співмешканці Януковича йшов стаж державної служби.Це уточнення має дуже просте пояснення – в кримінальному провадженні важливий мотив, і Льовочкіна хоче нас переконати, що він у неї був відсутній.

Це не так.

Насправді Полєжай була співмешканкою Януковича до того, як стала помічницею у Льовочкіної. Саме призначення Полєжай мало на меті легалізувати її статус, забезпечивши формальним місцем роботи, яке гарантувало би стаж, вислугу років та безболісне призначення на державну службу, якби в неї виникли такі амбіції. А те, що всі роки Полєжай як помічниця Льовочкіної отримувала зарплату з бюджету, не виконуючи роботу, і є розтратою коштів у великих розмірах (стаття 191 частина 4 Кримінального кодексу України).

Чому я в цьому переконаний?

Мені вдалося отримати біографію Полєжай, яка вказує, що вона переходила з посади на посаду слідом за Януковичем задовго до того, як Льовочкіна оформила її своєю помічницею. Полєжай є уродженкою міста Єнакієве. Вона переїхала до Києва в січні 2003 року, через два місяці після першого призначення Януковича прем'єр-міністром. Нова посада Полєжай в столичних урядових коридорах називалася "головний спеціаліст Управління адміністративних будинків Кабінету міністрів".

Потім відбулася Помаранчева революція, Янукович втратив посаду голови уряду, а разом з ним з Кабміну звільняється Полєжай. З 2005 по вересень 2006 року Полєжай працює офіціантом комплексу "Зоряний", який тоді не функціонував як повноцінний кінотеатр – на території був розташований тільки штаб Партії регіонів, ресторан для співробітників ПР та робочий кабінет Януковича.У серпні 2006 Янукович вдруге стає прем'єр-міністром, а у вересні 2006 Любов Полєжай звільняється з посади офіціантки "Зоряного" – її призначають "головним спеціалістом апарату прем'єр-міністра". Сам апарат очолює Сергій Льовочкін.

Не треба довго фантазувати, щоб зрозуміти, що за назвами "головний спеціаліст Управління адміністративних будинків Кабінету міністрів" (на цій посаді Полєжай працювала в першу прем'єрську каденцію Януковича) та "головний спеціаліст апарату прем'єр-міністра" (посада Полєжай в другу прем'єрську каденцію Януковича) була прихована її робота в якості офіціантки Януковича в Кабміні.

У лютому 2007 року Полєжай розлучається з чоловіком, а у вересні 2007 відбуваються дострокові вибори, і Полєжай звільняється з Кабміну. 18 грудня 2007 року Янукович остаточно втрачає шанс втретє стати прем'єр-міністром, бо цього дня на посаду обирають Юлію Тимошенко. І 29 грудня 2007 року Полєжай оформлюють помічницею Юлії Льовочкіної.Цікаво, чому Полєжай не оформили помічницею самого Януковича. Це викликало би додаткові підозри та дало би привід для публікацій, що в Януковича роман зі своєю помічницею. Тому Полєжай призначили до найбільш наближених до Януковича осіб – в даному випадку до сестри Сергія Льовочкіна.

Звільнилася Полєжай з посади помічниці Юлії Льовочкіної тільки 9 листопада 2010 року, через вісім місяців після інавгурації Януковича на посаду президента. Окрім зарплати, при розрахунку їй ще виплатили компенсацію за 86 календарних днів (!) невикористаної відпустки.Фактично Льовочкіни з міркувань просування в партійній ієрархії, нарощування впливу та довірливих стосунків з Януковичем взяли собі помічницею людину, яка у підсумку не працювала, але отримувала зарплату з бюджету, надбавки за вислугу років та виконання особливо важливої роботи (!) і навіть премію.

Фактично, це той самий склад злочину, що і в "справі Юрія Луценка", якого переслідували в часи Януковича за зарахування власному водієві стажу міліцейської служби. Але тепер, замість того, щоб ходити на допити, Льовочкіна розповідає про політичні репресії. Насправді це – бумеранг, який повертається поплічникам Януковича за дії, які вони вчиняли, будучи переконаними, що прийшли назавжди.

Окрім Полєжай, за аналогічною схемою була працевлаштована її рідна сестра Надія Марінцева, яка працювала особистим кухарем Януковича. З 2008 по 2012 роки Марінцева була оформлена помічником в штаті парламенту спочатку в депутата Андрія Кравця (завгосп Януковича в Державному управлінні справами), а потім Юлії Ковалевської (депутат від Партії регіонів).

За ці роки Марінцевій було нараховано 246 тисяч гривень (30 тисяч доларів) зарплати з бюджету за роботу помічником народного депутата – роботу, яку вона ніколи не робила. Юлія Ковалевська в розмові з автором цих рядків якось зізналася, що взагалі не була знайома зі своєю помічницею, яка рахувалася в неї на державній службі.

Згідно з повідомленням прокуратури Києва, колишня депутат-регіонал Юлія Ковалевська також не з'являється на допити, а її місцеперебування невідоме.

Для пересічного читача справа Льовочкіної, побудована на історії співмешканки та кухаря Януковича, можуть видатися дріб'язковими. Але саме тут задокументовано всю фабулу правопорушення, і ця справа може бути ниточкою, яка потягне за собою все олігархічне угрупування Льовочкіна-Фірташа-Бойка, яке було одним з фундаментів режиму, але потім уникло будь-якого покарання після втечі Януковича.

Питання лише, чи вистачить політичної волі Генпрокуратурі розслідувати цю справу.

powered by lun.ua
Коментарі — 61
Валерий Ростовский _ 14.11.2015 17:28
IP: 78.111.185.---
Сережа не сдавайтесь. Таких как Вы к сожалению мало, очень мало. Пусть Вас Бог бережет!
13м _ 13.11.2015 16:02
IP: 23.251.145.---
Ну и, что?? Сашка феменистка, еще более активна, причем на международном уровне), а толку? Не знаю, как Вам но мне она стала известна после пресс-секретаря Рыбачука, то уходит то не уходит то он прям Пол Макартни))))), пресс-секретаря Балогги (в "вики", скромно умолчала), а еще известного грантоеда и эпратажными выходками в стиле фемен.
Так, что расскажите бабкам на скамейке о ее заслугах перед отечеством, таких активисток, пруд пруди и, что всех в депутаты ВРУ, законы писать? (
п.с. справедливости ради, лично у меня нет к ней претензий, активная и амциозная девочка), далеко пошла но на мой взгляд, на "старом месте" от нее было больше пользы, вобщем как и от многих ее коллег по общественным движениям и журналистов. Сейчас там, стало пусто.
Личная, субъективная точка зрения)
sidor _ 12.11.2015 17:07
IP: 77.52.76.---
seredah:
sidor:
Дочь ЮВТ, когда еще " гражданские активисты со стажем", как и нынешние активные и пассивные " борцы с коррупцией", в кухнях и ванных шепотом пели " весь мир насилья мы разрушим", ездила " по миру" отстаивая в лице матери интересы страны в виде неприемлимости правосудия а-ля украинского судилища (на чем сейчас онанируют "новые гражданские активисты и активистки со стажем и без, почему то не Раде, хотя для ЮВТ – " это раз плюнуть пальцами об асфальт".
Погуглі – Жужа Прізідент.))))
Прізідент всемірного фонда спасенія Цілі.
с етого фонда оплачівалісь всє круїзи Жужі і Немирі.
в етот фонд заставлялі скідиваться всех сбежавшіх за граніцу воров міністров Юліного правітельства.
Аваков до сих пор не может простить Жуже Прізіденту.))))
ну и что? Она " новое лицо" миллионерша как настоящая афериста у людей деньги клянчила что бы стать президентом. Людей кинула – ни денег, ни президенства ни отдачи на благо людей.
sidor _ 12.11.2015 16:54
IP: 77.52.21.---
seredah:
Неа, не єздила.
Ето Немиря возил сучку на фотосьймкі с євробосамі, чартерами, первим класом, останавливаясь в 5-і звьоздочних готелях.
Глянь фоткі, оборжьошся.
Дебильная растеряная рожа Жужі і Немиря на каждой фотке.
Особенно с папой рімскім.))))

Дурилка картонная,к ЮВТ в заключении приезжало больше эмиссаров развитых стран, чем к Петрушке с Писяем в качестве " правителей", не говоря уже об остальной пыли политической. Только и умеете что скулить и пытаться за каблук грызануть. Ох уж енто "племя младое",гуппикообразное.
-Vesna- _ 12.11.2015 15:55
IP: 93.72.141.---
jut:

Як тобі, cтерво, не совісно на цьому світі жить... це ж просто ангели плачуть.
Ти ж, гадина, українську мову вважаєш за рідну.

і при тобі, колаборантська твої пика. при тій владі (що до раші ближче і що ти лобіюєш – владі бандитів тюремщиків,, замішаній на НКВД) українську мову артикулювали як 'телячу", но всії ефірах за часи Януковича всім рекомендували говорити російською (я знаю це особисто), російська попса у медіа повністю витіснили все українське... і

У мене слів нема.
Відповідать не буду.
Владимир Беспалов _ 12.11.2015 15:48
IP: 107.178.208.---
Stepan Farion:
Случилось чудо!
Уколов открыл комменты.
Я уже отписался – первый, нах:-)
-Vesna- _ 12.11.2015 14:44
IP: 93.72.141.---
jut:
Stepan Farion:
jut:

Коротко, як і обіцяв – пішов нах... касап.
Довше, як і обіцяв – спочатку злізь з нього, підляшок, ретельно оближи, заштопай власну дупу, а потім вже ІНШИХ ПОСИЛАЙ...:))))
Точно що кацабы.
А звучить як мерзоїдно...тьху!
-Vesna- _ 12.11.2015 14:43
IP: 93.72.141.---
13м:
-Vesna-:
))) Активист? Скорее известный пресс-секретарь, тож ничего от пресс-секретаря до депутата ВРУ)
Сил нет с этими умниками, что уминичают с бабками на лавках.

ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%89%D1%83%D0%BA,_%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B0_%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0
Stepan Farion _ 12.11.2015 14:11
IP: 194.44.203.---
jut:

Коротко, як і обіцяв – пішов нах....... касап.
Miki2 _ 12.11.2015 13:42
IP: 178.94.60.---
-Vesna-:
А Залищук на арене гражданской активности уже лет 10.
И везде на пике событий.
А глядя на нійо повніматєльнєй, канєшно вєріцца і в їйо актівность, і то шо она везде на пікє... Хотя й на піку це не дуже схоже...

А я й догадацця бєз підсказки не міг
Stepan Farion _ 12.11.2015 12:55
IP: 194.44.203.---
Не по темі а до педррррррріллли віктора уколова привіт.
:"- Якось мені довелося оббрехати цілком чесну і по-своєму порядну людину. Мене банально обдурили – інформація була ну з дуже достовірних джерел.
-Проти таких отруйних маніпуляцій існує добре відомий антидот – оприлюднення протилежної точки зору об'єкту інформації, яка так обпікає руки і яку так хочеться розказати усім.

Патякати можна різне. А чи дозволяє вколотий кому небуть висловить протилежну думку, на його блогах? Шкода, що неможу, це написати йому.
Oleksander Matvienko _ 12.11.2015 12:53
IP: 104.197.157.---
Висновок: Луценко злочинець, клан ЛФБ кришує порошокін
Павло Пахолюк _ 12.11.2015 12:48
IP: 46.164.182.---
Сергію Ви народний депутат чи хто? Пишіть закони, а не...ньою займатесь.
Кому треба коханка Януковича"
Василь Додул _ 12.11.2015 12:32
IP: 141.101.5.---
13м:
Льовочкіна і Королевська мають це сказати на допиті слідчим, а коли вони не з'являються, то слідчий має вийти з клопотанням про примусовий їх привід, або направляти провадження без їх свідчень до суду.
boh _ 12.11.2015 11:51
IP: 194.44.142.---
Нецільове використання державних коштів...Куди не глянь:)
Шамиль Абдулахман _ 12.11.2015 11:35
IP: 93.126.73.---
seredah:
А что это такое: чартеры..., первый класс..., 5-звезный хотель?... Особенно, первый класс! Шо це?!
Шамиль Абдулахман _ 12.11.2015 11:32
IP: 93.126.73.---
Оооооо!... Как мило... К описанию отношений полежай-льовочкина приплели тимошенко!... Дааааа! Не любят тимошенко дурные и уродливые быбы... Не любят!... Зависть!... И мужики, которые этих баб имеют!... Это уже – злость!...
13м _ 12.11.2015 10:29
IP: 104.197.145.---
-Vesna-:
))) Активист? Скорее известный пресс-секретарь, тож ничего от пресс-секретаря до депутата ВРУ)
seredah _ 12.11.2015 09:22
IP: 104.197.65.---
sidor:
Дочь ЮВТ, когда еще " гражданские активисты со стажем", как и нынешние активные и пассивные " борцы с коррупцией", в кухнях и ванных шепотом пели " весь мир насилья мы разрушим", ездила " по миру" отстаивая в лице матери интересы страны в виде неприемлимости правосудия а-ля украинского судилища (на чем сейчас онанируют "новые гражданские активисты и активистки со стажем и без, почему то не Раде, хотя для ЮВТ – " это раз плюнуть пальцами об асфальт".
Погуглі – Жужа Прізідент.))))
Прізідент всемірного фонда спасенія Цілі.
с етого фонда оплачівалісь всє круїзи Жужі і Немирі.
в етот фонд заставлялі скідиваться всех сбежавшіх за граніцу воров міністров Юліного правітельства.
Аваков до сих пор не может простить Жуже Прізіденту.))))
-Vesna- _ 12.11.2015 09:16
IP: 93.72.141.---
Невозможно человеку доказать ценность тех или иных действий – если для него ценностью является покраска его подъезда или прибавка к пенсии.
seredah _ 12.11.2015 09:15
IP: 104.197.133.---
-Vesna-:
sidor:
Дочь ЮВТ, когда еще " гражданские активисты со стажем", как и нынешние активные и пассивные " борцы с коррупцией", в кухнях и ванных шепотом пели " весь мир насилья мы разрушим", ездила " по миру" отстаивая в лице матери интересы страны в виде неприемлимости правосудия а-ля украинского судилища (на чем сейчас онанируют "новые гражданские активисты и активистки со стажем и без, почему то не Раде, хотя для ЮВТ – " это раз плюнуть пальцами об асфальт".
Вы не в теме.
Дочь ЮВТ ездила в 2012-13 по Миру, привлекая внимание к ЮВТ.
А Залищук на арене гражданской активности уже лет 10.
И везде на пике событий.
Неа, не єздила.
Ето Немиря возил сучку на фотосьймкі с євробосамі, чартерами, первим класом, останавливаясь в 5-і звьоздочних готелях.
Глянь фоткі, оборжьошся.
Дебильная растеряная рожа Жужі і Немиря на каждой фотке.
Особенно с папой рімскім.))))
sidor _ 12.11.2015 09:13
IP: 77.52.21.---
-Vesna-:
sidor:
Дочь ЮВТ, когда еще " гражданские активисты со стажем", как и нынешние активные и пассивные " борцы с коррупцией", в кухнях и ванных шепотом пели " весь мир насилья мы разрушим", ездила " по миру" отстаивая в лице матери интересы страны в виде неприемлимости правосудия а-ля украинского судилища (на чем сейчас онанируют "новые гражданские активисты и активистки со стажем и без, почему то не Раде, хотя для ЮВТ – " это раз плюнуть пальцами об асфальт".
Вы не в теме.
Дочь ЮВТ ездила в 2012-13 по Миру, привлекая внимание к ЮВТ.
А Залищук на арене гражданской активности уже лет 10.
И везде на пике событий.
конечно не в курсе.Где уж нам. Залищук настолько активна, что в нашем донецком крае о такой "активистке" не слышно ни слуху ни духу. В чем проявляется ее " активность" и где результат? Пока ее результат – еще один захребетник на теле обчества вместе с ейным "супругом", который активно пропихивал во власть Шапкокрада.
Владимир Беспалов _ 12.11.2015 09:06
IP: 23.236.48.---
-Vesna-:
Вы с Багиней то полегче – счас вся секта прибежит, заклеймит и проклянёт.
Кроме Воной никто нас не спасёт, благо ещё не всё спасла в своё время – ещё что-то осталось.
Владимир Беспалов _ 12.11.2015 09:01
IP: 104.197.147.---
sadam:
Насправді Полєжай була співмешканкою Януковича до того, як стала помічницею у Льовочкіної.

Г. Лещенко! А что Вы понимаете под словосочетанием "до того"?
До чего "того"?
За орфографический юмор – зачёт;-)
-Vesna- _ 12.11.2015 08:57
IP: 93.72.141.---
sidor:
Дочь ЮВТ, когда еще " гражданские активисты со стажем", как и нынешние активные и пассивные " борцы с коррупцией", в кухнях и ванных шепотом пели " весь мир насилья мы разрушим", ездила " по миру" отстаивая в лице матери интересы страны в виде неприемлимости правосудия а-ля украинского судилища (на чем сейчас онанируют "новые гражданские активисты и активистки со стажем и без, почему то не Раде, хотя для ЮВТ – " это раз плюнуть пальцами об асфальт".
Вы не в теме.
Дочь ЮВТ ездила в 2012-13 по Миру, привлекая внимание к ЮВТ.
А Залищук на арене гражданской активности уже лет 10.
И везде на пике событий.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter