11 грудня 2013, 15:29

Силою розігнати Майдан не вдасться!

Саме тут на Євромайдані відбувається євроінтеграція. Саме тут – всупереч волі провладних політиків – українці будують своє майбутнє.

Кілька слів про події сьогоднішньої ночі. Я особисто з родиною до 7-ї ранку був тут. Можу сказати, що після всіх запевнень у "готовності до діалогу", влада була і залишається підлою і аморальною.

У перших колонах вони поставили курсантів перших курсів Академії внутрішніх справ. Це – діти. Тому, користуючись нагодою, звертаюся до матерів: їдьте у Київ і заберіть своїх дітей. Їх використовують як м'ясо, кидають у м'ясорубку спеціально для того, щоб спровокувати введення надзвичайного стану в Україні. Будь ласка, батьки усіх курсантів навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, приїжджайте у Київ та забирайте своїх дітей із рук злочинців, котрі не нехтують можливими людськими жертвами.

Я сам особисто бачив вражаючу картинку, коли пацани із Внутрішніх військ опинилися в оточенні з усіх боків кількома тисячами демонстрантів. Демонстранти залишили їм коридор, віддали втрачену амуніцію і відправили назад у стрій.

Це разюча різниця з тим, як ведуть себе "беркутівці" з нашою молоддю. Як вони ганяли студентів по всьому Хрещатику й відбивали їм нирки і печінку.

Оце і є та різниця між Майданом, та бандою, що захопила владу в Україні.

Я ще раз звертаюся до матерів солдат внутрішніх військ, до матерів курсантів МВС – виходьте на вулиці, приїжджайте до військових частин, в навчальні заклади і Академію внутрішніх справ і забирайте своїх дітей.

Звертаюся до курсантів і солдатів внутрішніх військ – якщо Янукович підпише Митний союз із Путіним, то ви першими поїдете в Чечню.

Як екс-міністр внутрішніх справ я точно знаю, скільки російського ОМОНу пройшло через криваву м'ясорубку Чечні, і скільки могил, підкреслю – десятки тисяч могил, – вони залишили там.

Неприпустимо сьогодні стояти на боці влади, яка хоче повернути Україну у вчорашній день, у вчорашнє протистояння, у темряву середньовіччя.

Тому я звертаюся до курсантів, солдатів внутрішніх військ – виконувати злочинні накази і закази Конституція не велить. Ви маєте конституційне право не виконувати злочинні накази. Вчорашня консолідація Майдану вразила навіть міліцію. Я бачив як опускалися щити, я бачив як підбіг генерал Конопляник, який керує кримським "Тигром" і дав наказ відступити військам внутрішніх військ.

Фактично на боці режиму залишаються лише деякі підрозділи "Беркуту", їх не так багато в Україні. Рано чи пізно і вони усвідомлять ганебну роль, яку їм приготувало нинішнє керівництво України. Хочу і цим бійцям сказати: у вас є дорога на вихід. Вас загнали у глухий кут. У кожного з вас є можливість зробити вчинок. Пам'ятайте, як не стало у вас командирів після подій біля Гостинного двору. Ваш командир столичного "Беркута" Алєксандров був використаний, як брудна ганчірка, й викинутий. Те саме буде з усіма іншими.

Сьогодні я особисто стою на вулицях і бачу обличчя всіх офіцерів столичного та інших "Беркутів" і нікого з них не забуду. Солдати мають також пам'ятати: ніхто потім не зможе відмазатися тим, що виконував наказ. Злочинний наказ на побиття людей буде зарахований як злочин.

До п'ятниці у кожного з вас є час. До п'ятниці кожен з вас має прийняти рішення – ви на боці України, чи на боці банди, яка вами, людськими тілами – чіпляється за свої крісла, статки, свою перспективу бути разом у новому союзі з Росією.

Те, що відбувається зараз на вулицях має пройти через серйозний моральний вимір.

Ви повинні усвідомити – силою розігнати Майдан не вдасться. Будь-яке нарощування сили призводить до нарощування опору. Я абсолютно впевнений у тому, що Майдан як і був залишиться у центрі української столиці.

Влада, яка отримала зрозумілі три умови для початку мирних переговорів по врегулюванню політичної кризи нехтує ними і посилає до нас спецназ. Ми цього не боїмося. Ми до цього готові.

Ви можете зачистити барикади, але не можете зачистити свідомість мільйонів людей, які виходили і знову вийдуть на вулиці Києва.

Людям потрібна правда про ціну і цілі війни, про героїв ЗСУ та їх думки

У перші тижні війни арестовицькі байки про Чорнобаївку та інші легкі перемоги були корисними та мотиваційними. Але продовження цього потоку ура-пропаганди та нарцисизму стає неприйнятним для все більшої кількості українців...

Попри "недержаніє ракет" для Московщини "Послєдній парад наступаєт"

Історичних аналогій у цій війні з російськими окупантами дуже багато. Найбільше впадає в око майже буквальне співпадіння планів, методів та риторики фашистів Другої світової війни і рашистів сьогодення...

Путін і його "спецоперація" померли, некролог вже написаний. Питання лише в даті

Зібрання міністрів оборони 40 країн для координації військової допомоги Україні остаточно довело аксіому: росія програє цю війну. Це буде коштувати нам ще багато крові та страждань, але: - неможливо перемогти Генштаб ЗСУ, який користується всіма можливостями Пентагону; - неможливо перемогти Міноборони України, якому поставляє озброєння НАТО; - неможливо зламати економіку України, яка посилена прямими фінансовими вливаннями ЄС...

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія. Тут не коряться силі. Тут від кожного ворожого ракетного нальоту гнів додає сили. Причина – як і завжди – в історії...

Історія карає тих, хто не вивчив її уроки

Усі звірства російської історії московити творили під гаслом "Москва – третій Рим". Навіть придворний історик В. Ключевський писав "Русская история до Петра Великого сплошная панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело"...

Ще раз про "нейтральність"

1. Нейтральність у 20 столітті не врятувала жодну країну. І Гітлер, і Сталін легко проковтнули цих замріяних дурників. 2. Україна і в 2014, і в 2022 була по суті без'ядерною і позаблоковою...