23 серпня 2021, 07:47

Незалежність ВІД і незалежність ДЛЯ

Сенс незалежності від Російської імперії – свобода. Бо це єдине, що дає шанс на життя, якого ти прагнеш, у країні, за яку не шкода ризикнути життям.

Якщо ж свободи немає – немає жодного шансу на власну ідентичність, безпеку, гідність, на нове краще життя. Імперія – це труна безвиході, яку раби називають стабільністю. І життя в пащі імперії – навіть при небідній пенсії чи в м'якому мерседесі – все одно труна.

Ні, незалежність – це не гарантія, але це єдина можливість змін на краще.

30 років тому найкращі з-поміж нас проголосили свободу для України.

Це дало можливість радикально змінити політичну систему. Європейські правила змінності президентів, свободи слова і зібрань, парламентської конкуренції, посилення місцевого самоврядування, відкриті кордони – стали реальністю.

Це викликало лють імперії. Але учасники обох Майданів і герої російсько-української війни не дали Путіну повторити сценарій трагічної загибелі української Держави, як це сталося 100 років тому.

Цього разу, попри всі помилки, ми – і влада і суспільство – здали екзамен історії і вистояли, відстояли свою свободу, як незалежність ВІД.

Чому ж із свободою не прийшли так само швидко і європейські стандарти життя?

Бо більшість українців так і не вичавили з себе патерналізм – очікування чуда від влади.

Надто багатьом все ще віриться в доброго царя. І їм ще належить зрозуміти, що влада лише формує (або обмежує) рамки можливостей. Решта залежить від кожного з нас.

Незалежність ДЛЯ – це готовність щодня брати відповідальність за своє життя на себе. За свої дії і бездіяльність, за свій вибір і помилки, за свій страх і свої мрії.

Ця особиста відповідальність жорстоко нищилася довгі 350 років перебування в імперії. Тому зараз у нас так багато пошуків ворогів і так мало справжніх героїв.

Хочемо жити в багатій і вільній країні – мусимо знову навчитися цій базовій ознаці європейця – брати відповідальність особисто на себе.

Саме цьому ми вчилися на Майданах і у тюрмах, на виборах і на війні.

Шлях до поєднання Свободи і Відповідальності – довгий. Але ми маємо час. Його нам дала незалежна Держава і хоробра Армія.

Силу волі дарують предки.

Дорогу показують західні сусіди.

Натхнення дають діти.

Зі святом 30-ліття Незалежності, друзі!

PS. На фото – 10,5 метровий пам'ятник борцям за волю України в Дубно, до зведення якого в 2017 році долучилася моя сім'я. На відливання бронзової фігури пішло 16 ленінів.

powered by lun.ua

Найстрашніші персонажі ховаються саме за масками клоунів

Арахамія шкодує, що неможна шантажувати світ ядерною зброєю. Арестович пропонує перейменувати країну на Русь-Україну. Данілов вважає правильним перейти на латиницю...

Події в Афганістані мають розкрити українцям очі

Вихід американських військ з Афганістану – безумовно, історична подія. Перемога середньовічного Талібану з його наскільки безстрашними, настільки ж безумними воїнами в гумових капцях з калашами – доконаний факт...

Незалежність ВІД і незалежність ДЛЯ

Сенс незалежності від Російської імперії – свобода. Бо це єдине, що дає шанс на життя, якого ти прагнеш, у країні, за яку не шкода ризикнути життям...

Усі наші проблеми – в нас самих

Ще ніколи я так гостро не відчував тривоги. "Ми втрачаємо країну". "Вони демонтують державу". "Остаточна деградація веде до хаосу". "Путін завмер і готовий до стрибка"...

Вівці в овечих шкурах хочуть судити тих, хто взяв на себе відповідальність за оборону Держави

Системні атаки на військових стають головною ціллю влади. Почалося все з нібито неякісних бронежилетів, потім нібито дорогого пального. Коли ці піар-справи прогнозовано розсипалися, почалася нова хвиля...

Строк давності статті КК за держзраду – більший навіть двох президентських термінів

Порівнювати примусову посадку літака для захоплення опозиціонера і операцію по захопленню "вагнерівців" – це все рівно, що порівнювати "95 квартал" з 95 бригадою ЗСУ...