23 серпня 2021, 07:47

Незалежність ВІД і незалежність ДЛЯ

Сенс незалежності від Російської імперії – свобода. Бо це єдине, що дає шанс на життя, якого ти прагнеш, у країні, за яку не шкода ризикнути життям.

Якщо ж свободи немає – немає жодного шансу на власну ідентичність, безпеку, гідність, на нове краще життя. Імперія – це труна безвиході, яку раби називають стабільністю. І життя в пащі імперії – навіть при небідній пенсії чи в м'якому мерседесі – все одно труна.

Ні, незалежність – це не гарантія, але це єдина можливість змін на краще.

30 років тому найкращі з-поміж нас проголосили свободу для України.

Це дало можливість радикально змінити політичну систему. Європейські правила змінності президентів, свободи слова і зібрань, парламентської конкуренції, посилення місцевого самоврядування, відкриті кордони – стали реальністю.

Це викликало лють імперії. Але учасники обох Майданів і герої російсько-української війни не дали Путіну повторити сценарій трагічної загибелі української Держави, як це сталося 100 років тому.

Цього разу, попри всі помилки, ми – і влада і суспільство – здали екзамен історії і вистояли, відстояли свою свободу, як незалежність ВІД.

Чому ж із свободою не прийшли так само швидко і європейські стандарти життя?

Бо більшість українців так і не вичавили з себе патерналізм – очікування чуда від влади.

Надто багатьом все ще віриться в доброго царя. І їм ще належить зрозуміти, що влада лише формує (або обмежує) рамки можливостей. Решта залежить від кожного з нас.

Незалежність ДЛЯ – це готовність щодня брати відповідальність за своє життя на себе. За свої дії і бездіяльність, за свій вибір і помилки, за свій страх і свої мрії.

Ця особиста відповідальність жорстоко нищилася довгі 350 років перебування в імперії. Тому зараз у нас так багато пошуків ворогів і так мало справжніх героїв.

Хочемо жити в багатій і вільній країні – мусимо знову навчитися цій базовій ознаці європейця – брати відповідальність особисто на себе.

Саме цьому ми вчилися на Майданах і у тюрмах, на виборах і на війні.

Шлях до поєднання Свободи і Відповідальності – довгий. Але ми маємо час. Його нам дала незалежна Держава і хоробра Армія.

Силу волі дарують предки.

Дорогу показують західні сусіди.

Натхнення дають діти.

Зі святом 30-ліття Незалежності, друзі!

PS. На фото – 10,5 метровий пам'ятник борцям за волю України в Дубно, до зведення якого в 2017 році долучилася моя сім'я. На відливання бронзової фігури пішло 16 ленінів.

powered by lun.ua

Це про нашу з вами свободу

У будь-якій країні, якщо підозра пред'являється президенту чи колишньому президенту, підпис під документом має поставити посадова особа, яка забезпечує контроль за законністю в країні – генеральний прокурор...

Диспозиція 2022

Цього року якось не міг відповідати на різдвяні привітання традиційним "Веселих свят". Вважав це неадекватним тому, що нам належить пройти у 2022-му...

Пережили і перемогли мафію і дніпропетровську, і донецьку. Переживемо та переможемо і естрадно-циркову

Зупинка цілих галузей економіки – не порохоботська пропаганда, а реалії вже першого зимового місяця. Хіміки, хлібопеки, молочники, кондитери – вже закривають виробництва...

Історія політрепресій лідерів опозиції в Україні довела – це закінчується крахом замовників

Щодо чергової підозри президенту Петру Порошенку. 1. Висувати підозру екс-Президенту – завжди особливо ретельна робота. Я був першим Генеральним прокурором, який особисто підписав підозру втікачу Януковичу і довів її до вироку в усіх трьох судових інстанціях...

Чисті понти за наші гроші

Подивився журналістське розслідування "Слідство Інфо", яке зафіксувало спільне проживання родин екс-заступника МВС Гогілашвілі, його дружини – помічника Президента Маші Левченко з керівником ГУР Кирило Будановим...

Формула "автономія замість вторгнення" – смертельно небезпечна для України

Щодо переговорів Президентів. Путін нав'язує сценарій "фінляндизації" України. Там теж була спочатку аннексія 10% території, потім нав'язаний позаблоковий статус і багатолітнє відкрите втручання у внутрішню політику...