21 грудня 2021, 07:49

Історія політрепресій лідерів опозиції в Україні довела – це закінчується крахом замовників

Щодо чергової підозри президенту Петру Порошенку.

1. Висувати підозру екс-Президенту – завжди особливо ретельна робота. Я був першим Генеральним прокурором, який особисто підписав підозру втікачу Януковичу і довів її до вироку в усіх трьох судових інстанціях. Суспільство підтримало цей вирок, бо бачило неспростовні докази, зокрема – у вигляді підпису Януковича під листом до Путіна із закликом ввести окупаційні війська на нашу територію. Нічого подібного немає ні в цій, ні в раніше порушених понад 100 справах проти П. Порошенка.

2. Я публічно казав ще пару тижнів тому, що Президент Зеленський не знає, чим похвалитися перед українцями в новорічному посланні. Тому поставив задачу ОПУ підписати за всяку ціну підозру лідеру опозиції. Дана підозра не має жодної юридичної ваги, це просто елемент відосика.

3. Для вручення підозри був обраний день, коли Порошенко планував вилетіти на заплановані раніше міжнародні зустрічі. Хотіли б вручити – могли б легко перекрити рух автомобіля. Але хотіли іншого – імітації втечі, щоб мати можливість оголосити Порошенка в розшук і затримати його з автоматниками по поверненню. Саме це відео було потрібне для реанімації зів'ялого рейтингу Зеленського та його слуг.

4. Звертаю увагу, що ні Генпрокурор, ні її перший заступник не підписали цю ахінею. Це і є реальна оцінка підозрі.

5. Закупівля українського вугілля з шахт на тимчасово окупованих територіях в 2014 р не приводило до сплати податків терористичним псевдореспублікам, бо шахти, згідно українського закону, були зареєстровані в Києві. (Загалом такі перереєстровані підприємства з тимчасово окупованих територій в 2014-16 рр сплатили 20 млрд грн до укр бюджету)

Відтак всі податки йшли Україні. А готівкові кошти видавалися з підписами шахтарям по зарплатним відомостям. Говорити при цьому про фінансування тероризму – маячня.

6. Цинізм ситуації в тому, що саме з часу президентства Зеленського Україна перейшла до закупівлі вугілля прямо у РФ. Загальна сума – понад 3 млрд дол. Податки при цьому йдуть в тому числі й на утримання окупаційних військ в Криму та ОРДЛО.

7. Кожен відповідальний лідер, який стоїть перед загрозою енергетичного колапсу і чергового військового вторгнення, мав би дбати про об'єднання суспільства. Зеленський діє рівно навпаки. Він розколює суспільство, чим полегшує задачу Путіну.

8. Не сумніваюся, що Порошенко неприємно здивує політичних опонентів. Він повернеться в Україну і гідно пройде чистилище. І ніхто і ніщо не буде забуто.

9. Історія політичних репресій лідерів опозиції в Україні давно довела, чим це закінчується. Від сфабрикованої справи проти С. Хмари в часи здобуття Незалежності до тюремних політичних відсидок Луценка і Тимошенко все це закінчувалося крахом замовників. Без сумнівів, так буде і цього разу.

Фактор Джонсона

Для України Борис Джонсон став улюбленим західним політиком. Його епатажне висміювання російської недоімперії стало еталонним. Його чуприна стала знаком, що нудні повчальні балачки старої Європи можна замінити блискавичною передачею зброї...

Боротися треба не за рейтинг, а за Україну

Подальша мобілізація потрібна. ЗСУ в боях по 2-3, а інколи й 4 місяці без ротації. Як провести мобілізацію краще – спільна задача Президента, РНБО, Міністерства оборони та Генерального штабу...

Тепер час поту влади

Колесо історії обертається лише тоді, якщо його змочують кров'ю героїв. Цю страшну фразу я не раз згадував у промовах на Євромайдані. Життя довело це жорстоке правило історії...

Ми знову, як в часи Мазепи, обираємо Державу або втоплений в крові Батурин

Дві одночасні події як не можна краще фіксують вибір України. 1. Європарламент рекомендував Єврокомісії та Єврораді надати Україні статус кандидата в члени ЄС...

Союз із Польщею був і є нашим квитком у європейське майбутнє

Неймовірно пронизлива польська пісня "Подай руку Україні". Це лише одна з тисяч польських акцій солідарності з Україною, яка боронить спільну свободу...

Людям потрібна правда про ціну і цілі війни, про героїв ЗСУ та їх думки

У перші тижні війни арестовицькі байки про Чорнобаївку та інші легкі перемоги були корисними та мотиваційними. Але продовження цього потоку ура-пропаганди та нарцисизму стає неприйнятним для все більшої кількості українців...