15 січня 2022, 13:48

Це про нашу з вами свободу

У будь-якій країні, якщо підозра пред'являється президенту чи колишньому президенту, підпис під документом має поставити посадова особа, яка забезпечує контроль за законністю в країні – генеральний прокурор. Я сам це робив, щоб отримати вирок Януковичу.

Відмова Генпрокурорки І. Венедіктової підписати та публічно підтримати підозру – найкращий доказ юридичної нікчемності цієї підозри.

А пані Генпрокурор, її перший заступник і всі, крім одного, заступники знають, що за це передбачена кримінальна відповідальність.

Отже, ми можемо говорити не про підозру, а про виключно політичний інструмент для придушення лідера опозиції Петра Порошенка.

Невідомий до того заступник ГПУ Симоненко – єдиний, хто взяв на себе відповідальність за політичні репресії. Адже невідома хвороба викосила керівників Офісу Генпрокурора в день підписання підозри 20 грудня.

Потім всі одужують, але 23 грудня знову різко хворіють і Симоненко підписує клопотання про затримання Порошенка. Це і називається "шити справу білими нитками".

При тому ніхто не взяв до уваги норми Кримінального процесуального кодексу, в якому законодавці прописали дії правоохоронних органів щодо народного депутата після зняття депутатської недоторканності. У статті КПК чітко написано, що до Порошенка, як до народного депутата, можуть вчинятися будь-які дії, в тому числі щодо його затримання і арешту в судовому засіданні, але виключно в його присутності, а слідчий суддя має повідомити про таке засідання завчасно.

Всупереч закону ні Порошенко, ні його адвокати, ні Голова ВР не повідомлені про цей суд. І суддя у закритому режимі за 20 хв постановляє затримати екс-президента.

Це – гарантована причина для виграшу в Європейському суді з справ людини. Але це буде потім. А вже зараз – це міжнародна ганьба і Зеленського, і його команди, які йдуть слідами Януковича.

Свого часу посадка Луценка і Тимошенко та повне придушення свободи слова розв'язала Януковичу руки. Він вирішив, що може робити з країною все, аж до продажу нашої незалежності Путіну.

Зламати той сценарій вдалося на Майдані і на Донбасі великими жертвами. Ціна – тисячі загиблих і окупація Криму і частини Донбасу. Ми не можемо дозволити це повторити Зеленському і його російській кротофермі.

Тому акції протесту в понеділок 17 січня – не стільки про свободу лідера опозиції П. Порошенка, що само по собі правильно.

Це ще й про нашу з вами свободу.

Ні – спробі відновити авторитаризм Зеленського!

Ні – планам розвалу України Путіна!

Людям потрібна правда про ціну і цілі війни, про героїв ЗСУ та їх думки

У перші тижні війни арестовицькі байки про Чорнобаївку та інші легкі перемоги були корисними та мотиваційними. Але продовження цього потоку ура-пропаганди та нарцисизму стає неприйнятним для все більшої кількості українців...

Попри "недержаніє ракет" для Московщини "Послєдній парад наступаєт"

Історичних аналогій у цій війні з російськими окупантами дуже багато. Найбільше впадає в око майже буквальне співпадіння планів, методів та риторики фашистів Другої світової війни і рашистів сьогодення...

Путін і його "спецоперація" померли, некролог вже написаний. Питання лише в даті

Зібрання міністрів оборони 40 країн для координації військової допомоги Україні остаточно довело аксіому: росія програє цю війну. Це буде коштувати нам ще багато крові та страждань, але: - неможливо перемогти Генштаб ЗСУ, який користується всіма можливостями Пентагону; - неможливо перемогти Міноборони України, якому поставляє озброєння НАТО; - неможливо зламати економіку України, яка посилена прямими фінансовими вливаннями ЄС...

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія. Тут не коряться силі. Тут від кожного ворожого ракетного нальоту гнів додає сили. Причина – як і завжди – в історії...

Історія карає тих, хто не вивчив її уроки

Усі звірства російської історії московити творили під гаслом "Москва – третій Рим". Навіть придворний історик В. Ключевський писав "Русская история до Петра Великого сплошная панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело"...

Ще раз про "нейтральність"

1. Нейтральність у 20 столітті не врятувала жодну країну. І Гітлер, і Сталін легко проковтнули цих замріяних дурників. 2. Україна і в 2014, і в 2022 була по суті без'ядерною і позаблоковою...