22 лютого 2022, 07:32

В першу чергу – ракети і танки. А дороги і мільярд дерев – потім

Путін зачитав шизофренічну промову про необхідність ліквідації всієї України. Але посмів ввести війська лише на давно підконтрольні йому території так званих лнр/днр. Причому комітет Держдуми відразу наголосив, що вони "визнають за л/днр лише в фактично встановлених на сьогодні кордонах, а не в адмінкордонах областей.

Висновок 1. Все було недарма. І бої за звільнення 2/3 Донбасу в 2014, і жертви на лінії розмежування, і Мінськ як передишка задля технічного розвитку Армії, і санкції проти агресора.

********************

Президент України не був готовий до такого кроку Путіна. Не можу навіть уявити – чому.

Висновок 2. Продовження політики відосів з голосними прожектами та образами на союзників – неприпустиме в такий серйозний час. Зеленський має припинити винуватити інших у наших проблемах. Спочатку припини всю торгівлю з окупантами, а вже потім вимагай санкції від інших. Спочатку забезпеч Армію власними ракетами та бронетехнікою, а вже потім вимагай більших поставок західної зброї.

*******************

Акт відкритого вторгнення Путіна в ОРДЛО є нахабним порушенням українського суверенітету і міжнародної системи безпеки. Це виклик всім – і Україні, і США з Британією, і ЄС, і навіть Китаю. І міжнародна боротьба проти агресора – попереду.

Висновок 3. Мінські угоди своє відпрацювали. Тепер Україна має терміново запропонувати новий документ власної безпеки. Союзник США поза НАТО? Систему ПВО як гарантію? Списання зовнішнього боргу? Збільшення торгових квот України в ЄС?

РНБОУ давно мала б підготувати такий комплексний документ. Бо інакше його напишуть без нас і хто зна, чи з думкою про нас.

********************

Тепер ми знаємо, що ціллю Путіна є не Крим, Донбас чи навіть Новоросія. Він хоче знищити Україну як незалежну державу. І прямо про це говорить. Це не питання територій, це питання виживання.

Висновок 4. Країна має нарешті перейти на повноцінний розвиток Армії, ВПК та тероборони. Ворог зупинився лише там, де стоїть українське військо. Тому в першу чергу – ракети і танки. А дороги і мільярд дерев – потім.

********************

Життя карає за плескання язиком в ейфорії перемоги на виборах. Пам'ятаєте: "Якби я був Президентом в 2014, то вмер би, але Крим не віддав". Не буду кидати камінням. Але Зеленському пора припинити вішати абсурдні ярлики і політичні переслідування.

Висновок 5. У питаннях оборони Президент має співпрацювати із досвідченими людьми. Навіть з політичними опонентами. А проросійські діячі мають бути позбавлені влади. Так само як торговці з окупантами – бізнесу. Бо Оман, як і Ростов, – не гумовий.

Людям потрібна правда про ціну і цілі війни, про героїв ЗСУ та їх думки

У перші тижні війни арестовицькі байки про Чорнобаївку та інші легкі перемоги були корисними та мотиваційними. Але продовження цього потоку ура-пропаганди та нарцисизму стає неприйнятним для все більшої кількості українців...

Попри "недержаніє ракет" для Московщини "Послєдній парад наступаєт"

Історичних аналогій у цій війні з російськими окупантами дуже багато. Найбільше впадає в око майже буквальне співпадіння планів, методів та риторики фашистів Другої світової війни і рашистів сьогодення...

Путін і його "спецоперація" померли, некролог вже написаний. Питання лише в даті

Зібрання міністрів оборони 40 країн для координації військової допомоги Україні остаточно довело аксіому: росія програє цю війну. Це буде коштувати нам ще багато крові та страждань, але: - неможливо перемогти Генштаб ЗСУ, який користується всіма можливостями Пентагону; - неможливо перемогти Міноборони України, якому поставляє озброєння НАТО; - неможливо зламати економіку України, яка посилена прямими фінансовими вливаннями ЄС...

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія. Тут не коряться силі. Тут від кожного ворожого ракетного нальоту гнів додає сили. Причина – як і завжди – в історії...

Історія карає тих, хто не вивчив її уроки

Усі звірства російської історії московити творили під гаслом "Москва – третій Рим". Навіть придворний історик В. Ключевський писав "Русская история до Петра Великого сплошная панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело"...

Ще раз про "нейтральність"

1. Нейтральність у 20 столітті не врятувала жодну країну. І Гітлер, і Сталін легко проковтнули цих замріяних дурників. 2. Україна і в 2014, і в 2022 була по суті без'ядерною і позаблоковою...