19 січня 2024, 19:57

Не варто випробовувати терпіння суспільства

Справа Мазепи.

• У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ?

Справі 10 років. Ніяких доказів вини вона всі ці роки не містила. Але у 2020 році до справи додали епізод про купівлю Мазепою у ряду громадян 2.4 гектарів землі, які експертиза в кінці минулого року визнала землями водного фонду, що не підлягають приватизації.

Зверну увагу, що Мазепа купив ці 2,4 гектари на вторинному ринку і не мав обовʼязку перевіряти законність дій чиновників щодо продажу землі громадянам, які перепродали її йому.

• ЯК МАЛИ БИ ДІЯТИ ПРАВООХОРОНЦІ?

Треба зібрати докази і оголосити підозру чиновникам – від землеупорядника до працівників земкадастру, які здійснили незаконне відчуження землі.

Треба подати в суд, скасувати рішення влади про продаж землі, накласти арешт і повернути у власність держави ці "стратегічні" 2,4 гектари.

І, нарешті, якщо хочеться посадити Мазепу, треба довести, що він не був добросовісним покупцем, а вступив у злочинну змову з представниками влади (де? коли? покази? аудіо/відео фіксація?) та підставними особами, які купили цю землю виключно з метою перепродати її саме Мазепі (де? коли? покази? аудіо/відео фіксація?)

• ЩО МИ МАЄМО?

Нічого, крім безпредєлу. Немає жодних доказів змови Мазепи з чиновниками і громадянами. Немає позовів про скасування рішення влади про продаж землі. Немає позовів про повернення землі в держ чи комунальну власність.

Є лише затримання Мазепи на кордоні з метою не допустити його виступ на Давоському форумі.

При цьому ДБР без рішення суду провело обшук у помешканні та офісах бізнесмена.

Для довідки: обшук без рішення слідчого судді закон допускає лише "у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину".

Наприклад, ця норма діє при переслідуванні вбивці, диверсанта, або в ході погоні за особою, яка втікає з місця злочину.

ВИСНОВОК.

За останні три дні ми отримали декілька важливих сигналів від влади.

1. На кожного незручного журналіста шукають компромат. До 30 працівників силових структур місяцями пасуть тих, хто не йде по формулі позитивних блогерів.

2. Секретар РНБОУ заявив, що опозиції у нас немає і не треба.

3. Голова ВР оголосив, що ніяких виборів до закінчення війни у нас не буде.

На вечір вчорашнього дня для повноти формули диктаторської держави був відсутній лише один пазл. І він зʼявився! Було затримано одного з найвідоміших бізнесменів країни Ігоря Мазепу.

Тобто, тепер ще маємо

4. Весь бізнес – лише за лояльність до влади.

Це точно не шлях до ЄС і НАТО.

Це лише козирі тим антиукраїнським силам, які добиваються припинення економічної та військової допомоги Україні, називаючи її малою росією.

Це мають розуміти і слідчі, і прокурори, і судді.

Ми ж все це вже проходили.

Не варто випробовувати терпіння суспільства.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Треба будити і світ, і Україну

Масовані ракетні атаки по Україні фактично є результатом підтримки росіянами фашистського курсу Путіна. І не важливо: чи вкинули вони бюлетень, чи бухали мовчки дома...

Путін переписує історію? Нехай поверне кримцям данину за 324 роки

Якщо Москва в припадку путінізма подає приклад скасування заднім числом договору про Крим, то варто цю лінію посилити скасуванням Костянтинопольського договору 1700 року...

Янукович і силовики постійно були на звʼязку з Кремлем. Хронологія

Відразу після перших, ще січневих смертей на Майдані, мене запросили до розмови по супутниковому звʼязку із віце-Президентом США Джо Байденом...

Не варто випробовувати терпіння суспільства

Справа Мазепи. • У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ? Справі 10 років. Ніяких доказів вини вона всі ці роки не містила. Але у 2020 році до справи додали епізод про купівлю Мазепою у ряду громадян 2...

Не буває віри в ЗСУ без розуміння її жертовності

Масовані ракетні удари – це психічна атака Кремля. Чому саме зараз? Бо Путін побачив, що наш тил за останні два тижні розхитався у своїй дезінтеграції, у своїй зневірі, розʼєднаності, небажанні прийняти той факт, що ми у смертельно небезпечній фазі війни...

Українцям відкрилися дві перспективи: Добро і Зло

В один день, 14 грудня, українцям відкрилися дві перспективи. Добро і Зло. Минуле і майбутнє. Путін вчергове проголосив свій план вбивств і руйнувань...