16 березня 2024, 11:26

Путін переписує історію? Нехай поверне кримцям данину за 324 роки

Якщо Москва в припадку путінізма подає приклад скасування заднім числом договору про Крим, то варто цю лінію посилити скасуванням Костянтинопольського договору 1700 року.

Тільки в той рік московський цар Петро таки випросив у турецького султана Мустафи ІІ права більше не платити данину (упомінкі, дача) ні туркам, ні татарам.

Платили болотні людішкі її ще від 1521 року, коли кримський і казанський хани розбили військо Івана ІІІ і ввійшли в покірну Москву.

Попри понти про "трєтій рім", Москва справно платила щорічні платежі і традиційні ще з часів Золотої Орди "девятні помінкі" – 9 коштовних предметів, як підтвердження особистої васальної залежності.

Затримка платежів логічно призводила до спалення Москви і збільшення виплат.

Так і жили лаптєногі, збираючи упомінкі-данину при Василю ІІІ, Івану Грозному, Симеоні Бекбулатовичу, Федору І, Борису і Федору Годунових, Дмитру І Самозванцю, Василю Шуйському, Владиславу Польському, Михайлу, Олексію та Софії Романових.

Аж поки цар Петро не притягнув з Голандії галеру і з допомогою європейських офіцерів та козаків не добився від султана прблажки в договорі 1700 року:

Стаття 8: "А понеже Государство Московское самовластное и свободное Государство есть, дача, которая по се время погодно давана была Крымским Ханам и Крымским Татарам, или прошлая или ныне, впредь да не будет должна от Его священнаго Царскаго Величества Московскаго даватись, ни от наследников его: но и Крымские Ханы и Крымцы и иные Татарские народы впредь ни дачи прошением ни иною какою причиною, или прикрытием противное что миру да сотворят, но покой да соблюдут".

Але зараз московити взялися переписувати історію.

Тож є пропозиція для наших шановних панів Джемільова, Чубарова, Умерова та інших високодостойних кримських друзів ініціювати перегляд Договору 1700 року і витребувати всю данину за 324 роки.

З пеньою.

А нашим ГУР та СБУ час запустити безпілотники "Гірей" для освіження історичної памʼяті московитів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Треба будити і світ, і Україну

Масовані ракетні атаки по Україні фактично є результатом підтримки росіянами фашистського курсу Путіна. І не важливо: чи вкинули вони бюлетень, чи бухали мовчки дома...

Путін переписує історію? Нехай поверне кримцям данину за 324 роки

Якщо Москва в припадку путінізма подає приклад скасування заднім числом договору про Крим, то варто цю лінію посилити скасуванням Костянтинопольського договору 1700 року...

Янукович і силовики постійно були на звʼязку з Кремлем. Хронологія

Відразу після перших, ще січневих смертей на Майдані, мене запросили до розмови по супутниковому звʼязку із віце-Президентом США Джо Байденом...

Не варто випробовувати терпіння суспільства

Справа Мазепи. • У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ? Справі 10 років. Ніяких доказів вини вона всі ці роки не містила. Але у 2020 році до справи додали епізод про купівлю Мазепою у ряду громадян 2...

Не буває віри в ЗСУ без розуміння її жертовності

Масовані ракетні удари – це психічна атака Кремля. Чому саме зараз? Бо Путін побачив, що наш тил за останні два тижні розхитався у своїй дезінтеграції, у своїй зневірі, розʼєднаності, небажанні прийняти той факт, що ми у смертельно небезпечній фазі війни...

Українцям відкрилися дві перспективи: Добро і Зло

В один день, 14 грудня, українцям відкрилися дві перспективи. Добро і Зло. Минуле і майбутнє. Путін вчергове проголосив свій план вбивств і руйнувань...