14 травня 2024, 14:15

Щодо Вовчанська і гарнізону Печерська

Щодо Вовчанська.

1. Паніці – ша!

Ніяких катастрофічних подій не відбулося.

Росіяни продовжують стратегію розсмикування наших резервів.

До Запорізького, Курахівського, Часов Ярського та Лиманського напрямку вони додали свіжий – Вовчанський. Підозрюю, що скоро десь на Сумщині зʼявиться наступний.

Чому це небезпечно?

Бо сили ворога стабільно збільшуються. А наша мобілізація через політичні ігри влади – явно неадекватна рівню загрози.

2. Не підтримую масових криків про зраду через відсутність фортифікацій у зоні прикордонних боїв.

Головний рубіж оборони не має бути розміщений впритул до кордону.

Але!

Правда в тому, що на всьому просторі між кордоном і фортифікаціями мала бути створена смуга забезпечення рубежу оборони. Це – мінні поля, протитанкові рови і головне – вогневе враження цієї смуги.

З відомого відео ми бачимо протилежне: русня не ховаючись, групами по 10-15-30 чоловік відкрито шпацерує по Україні.

І це – предмет для відповідальності військових.

3. Якби мій підрозділ аеророзвідки під Бахмутом у 2023 побачив такі відкриті групи окупантів – жити їм було б пару хвилин.

Чому під Вовчанськом у 2024 цього не сталося? Відповідь дають масові звернення військових про мавіки та fpv дрони. Їх банально нема!

І це при тому, що Уряд виділив на них 1,5 млрд дол!

Президент після цього пообіцяв 1 млн дронів. Премʼєр пізніше відзвітував, що 300 тис проплачені. А Міноборони повідомляє, що з усіх джерел за цей рік отримали 145 тисяч. Скільки з них від волонтерів – легко уявити, якщо лише Порошенко передав у війська 15 тисяч.

Цей критичний дефіцит дронів не прикриєш американським Конгресом чи німецьким Бундестагом. Це – вирок українській владі та її балаболам.

4. Чи є предмет для відповідальності ВЦА?

Побачимо, коли ворог підійде до основних фортифікацій.

Повідомлення про те, що їх будували фірми-одноденки – дуже насторожують.

5. Чому обурення таке велике?

Бо події під Вовчанськом демонструють, що влада так і не зробила висновків з власної безвідповідальної політики перед війною, коли десятки мільярдів доларів йшли не на ЗСУ, а в асфальт.

Лише в останній рік перед війною туди зарили 13 млрд дол!

Зараз ЗМІ на прикладі фірми "Автомагісталь південь" вже публікують докази, що 10% цих коштів учасники "Великого крадівництва" переводили в готівку для передачі нагору.

У 2022 ця злочинна афера була зупинена, гроші пішли на ЗСУ.

Але апетити голіковсько-тимошенківських сиріт довго не потерпали.

Автодор перейменували на Агентство відновлення, яке за минулий і цей рік знову освоює 1,6 млрд дол!

В тому числі – 369 млн на дорогу Харків-Вовчанськ – кпп Чугунівка, по якій так зручно йдуть російські окупанти.

6. Варто звернути увагу на пріоритети: за два роки війни Уряд виділив 1,6 млрд дол на утримання і ремонт доріг і 1 млрд дол на фортифікації. Відразу видно, хто ближче до тіла – ЗСУ чи асфальтоукладчики.

ЗАМІСТЬ ВИСНОВКУ – фізика: несуча здатність моста визначається міцністю його найслабішої опори.

Це не про гарнізон Вовчанська.

Це про гарнізон Печерська.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Щодо Вовчанська і гарнізону Печерська

Щодо Вовчанська. 1. Паніці – ша! Ніяких катастрофічних подій не відбулося. Росіяни продовжують стратегію розсмикування наших резервів...

Політика страусів ніколи не була ефективною

Путін вирахував готовність Заходу заморозити війну в Україні і пообіцяв "пасхальні мирні перемовини". Для зговірливості нам перекрили військові поставки...

Нашим треба підмога

Про ухилянтів. Сьогодні повернувся від своїх з фронту. Ситуація критична. І не тільки через нестачу зброї. Некомплект у військах – величезна проблема...

Треба будити і світ, і Україну

Масовані ракетні атаки по Україні фактично є результатом підтримки росіянами фашистського курсу Путіна. І не важливо: чи вкинули вони бюлетень, чи бухали мовчки дома...

Путін переписує історію? Нехай поверне кримцям данину за 324 роки

Якщо Москва в припадку путінізма подає приклад скасування заднім числом договору про Крим, то варто цю лінію посилити скасуванням Костянтинопольського договору 1700 року...

Янукович і силовики постійно були на звʼязку з Кремлем. Хронологія

Відразу після перших, ще січневих смертей на Майдані, мене запросили до розмови по супутниковому звʼязку із віце-Президентом США Джо Байденом...