Влада Прокаєва Голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва

Обдаровані діти -майбутнє України!

08 вересня 2008, 19:02

Майже рік тому я створила і очолила Благодійний Фонд під назвою "Обдаровані діти – майбутнє України". Це було не спонтанне, а виважене, свідоме рішення підтримати талановитих, обдарованих дітей з малозапезпечених родин, сиріт або напівсиріт, щоб дати їм шанс, дати надію розкрити свої здібності й домогтися омріяних вершин. Роблю це щиро, від душі.

Хоча деякі вважають, що заможні люди займаються добродійністю заради самореклами. Прикро, але є і такі "добродійники". Це на їх совісті.

Добродійність має бути усвідомленою. Показовий для мене приклад такого відношення, гідний наслідування, – доброчинна діяльність Віктора Пінчука. Я згодна з ним, що добродійність може й повинна стати одним із ключових факторів соціального прогресу в Україні.

Особисто я зайнялася благодійництвом в силу власних переконань і особистої відповідальності за тих, кому допомагаю. Чому ми вирішили опікуваться саме обдарованими дітьми, позбавленими батьківської любові? Може це звучить занадто амбіційно, але ставимо за мету сприяти появі в нашій країні нової творчої еліти, сприяти формуванню ініціативного, самостійно мислячого, відповідального покоління. Бо, на жаль, протягом усіх років незалежності люди були зайняті зароблянням грошей, виживанням у складних економічних умовах. Головне було – прогодувати свої родини. А творчий, духовний розвиток дітей відійшов на другий план

Ми ризикуємо через десяток років залишитися без культурної, творчої еліти і як нація утратити свою національну ідентичність, духовність, моральність. Не за які капітали цього не купити. Тому необхідно запобігти культурній деградації суспільства вже зараз.

Це і стало головною мотивацією для створення очолюваного мною благодійного фонду. Працюємо на перспективу, щоб через десять років в Україні з'явилася нова творча інтелігенція – співтовариство освічених, культурних і талановитих людей. Особливої уваги та допомоги потребують діти, позбавлені батьківського піклування. Важливо, щоб на шляху кожного маленького громадянина зустрілися дорослі, котрі підтримають його таланти. Незалежно від того, стане ця дитина знаменитою чи ні. Саме така мета стоїть перед нашим Фондом.

Наш Фонд допомагає талановитим дітям із малозабезпечених родин і дітям-сиротам.

Встановлюємо спеціальні стипендії, сприяємо їхній участі у творчих конкурсах і фестивалях. Реалізуємо проекти, гроші від яких йдуть на допомогу обдарованим дітям.

Так, напередодні Дня Святого Миколая разом із Тетяною Франчук в її галереї сучасного мистецтва "Kyiv.FineArt" провели виставку дитячого малюнка "Малюю світ", яка закінчилась благодійним аукціоном. Всі зібрані кошти пішли на подарунки обдарованим дітям із малозабезпечених родин. А ще ми зібрали творчих дітей зі шкіл-інтернатів міста Бровари. У традиційній святковій виставі окрім професійних артистів брали участь і самі вихованці інтернатів.

Така турбота, на мій погляд, буває важливішою за матеріальну допомогу. Краще дати дитині відчути, що вона потрібна, цікава як особистість, талановита (бо немає безталанних дітей), ніж відкупитися від неї цукеркою чи іграшкою.

Робота у цьому напрямку продовжується. Плануємо й надалі відбирати кращі дитячі номери та включати їх у концертні програми разом із виступами відомих українських артистів. Проводитимуться майстер-класи для талановитих дітей. І не тільки з вокалу, танців, дефіле, але й зі стилістики, дизайну тощо.

Хочемо організувати Фестивалі дитячої та юнацької творчості, на яких розкривалися б юні таланти. В планах Фонду також заснування іменних стипендій для обдарованих дітей.

А ще у перспективі я хочу відкрити у Києві дитячу школу мистецтв.

Займаючись благодійництвом, я хочу привернути увагу дорослих до проблем творчого розвитку дітей. На жаль, сьогодні школа (чи інтернат), де навчаються діти, позбавлені батьківської турботи, не може повною мірою сприяти всебічному, гармонійному розвиткові учнів. Цілеспрямованої державної політики в цьому питанні теж немає: майже зруйноване позашкільне виховання. Утім, не варто, напевно, чекати вирішення цих болючих проблем тільки від державних інституцій. Добре, що з'являються різні благодійні організації. Наприклад, фонд Володимира Гришка шукає молоді дарування, допомагає їм розвиватися, продюсує їх. Переконана, що відомі творчі люди не мають права замикатися лише на своїх успіхах, славі й гонорарах.

Визначення "Діти наше майбутнє!" існує давно, і навряд чи треба когось переконувати в тому, що від того, якими вони виростуть і стануть особистостями, залежить наше з вами майбутнє.

Ще і ще раз, закликаю всіх – сьогодні й кожного наступного дня зігріймо теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднаймо зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни стануть гідними людьми, гордістю нашої країни.

powered by lun.ua
Коментарі — 23
Novovitkovski _ 27.12.2008 17:43
IP: 91.200.4.---
Мета виховати еліту змалку – чудова ідея. А виховувати її в середовищі малозабезпечених та сиріт – до того ж добра і шляхетна. Шлях через розвиток гармонійно розвиненої особистості – взагалі супер! Цілком за Сократом. Акцент на тому, аби почати з художньої, музичної (тощо) творчості викликає захват! Але Сократ ставив розвиток духовної культури лише в поєднанні з двома іншими компонентами – фізичною та інтелектуальною. Саме контр-приклади з модельного бізнесу просто шокують випадками як анурексії, так і затримки інтелектуального розвитку. Висновки, якою то зможе бути фізично чи інтелектуально обділена "еліта" – робіть самі.
Dok _ 15.12.2008 09:19
IP: 93.73.134.---
Согласен с ниженаписанным комментарием.Когда-то у меня была маленькая пациентка,которой нужна была пересадка костного мозга.Естественно это не у нас делается,и за большие деньги.К сожалению,ни один фонд,куда бы ни звонили и ходили,не дал ни копейки.Единственное,что предложили это бесплатно открыть счет,в каком-то из своих банков,и в местную газетку дать объявление,чтобы все скинулись.К сожалению малышка умерла.А у меня осталось впечатление,что во всех этих фондиках просто отмываются денежки.
МАЮ_В_ДУПІ_ВСІХ_VIPів _ 11.09.2008 12:09
IP: 193.43.222.---
Смішно, бо ці т.з. благочинні фонди тратять на, власне, благочинність не більше 10% від надходжень, решта іде на комфортне існування роздутих штатів менеджерів різного рівня і на піар засновників. Не вірете? Шановна Влада, доведіть, що ваша благочинність не банальний піар, опублікуйте фінансовий звіт вашого фонду.
pyvko _ 10.09.2008 12:27
IP: 194.44.127.---
Оскільки на цьому блозі полюбляють видаляти критичні коментарі, то зафіксуємо, що станом на 10.09.2008 08:44 їх було 19 (дев'ятнадцять).
Яролюб _ 10.09.2008 08:44
IP: 193.93.48.---
Люди! Тримайте далі своїх дітей від таких благодійників як ця кукла! Нічого святого у таких людей немає!
дримба _ 09.09.2008 13:45
IP: 77.91.151.---
малозапезпечених...
ото ж бо й воно
Antique _ 09.09.2008 11:44
IP: 213.160.139.---
А на цій фотографії вона краще вийшла – жива така. Навіть дивитися приємно.
В мене питання – чому в житті Владуся НІКОЛИ не розмовляє українською, а тут (о! диво!) статті клєпає державною мовою?
А, взагалі, не розумію, нащо їй взагалі щось десь публікувати??? Пєариться? (як каже Тетяна Монтян).
Чухня суцільна! Написано нещиро. Не пиши, Владуся! Не виходить! Й інших не примушуй за тебе писати
Соловей _ 09.09.2008 11:11
IP: 193.111.50.---
Давайте так. Після цієї дифірамбної статті собій прекрасній напишіть іншу, де будуть сухі цифри, де будуть фотографії, де будуть вказані конкретні притулки, імена дітей, ви що, не знаєте як звіти пишуться? Та якби я написала такий звіт, мене як мінімум з роботи вигнали на некомпетентність, а як максимум – призначили би слідчу комісію
Lee26 _ 09.09.2008 11:08
IP: 82.207.102.---
Шановна Владо, по-перше, хочу вам виказати свою повагу за вашу поведінку на "Званій вечері", ви мене приємно вразили своєю гостинністю і вмінням грати на ф-но і тим, що не акцентували увагу на своїй зовнішності. А тепер стосовно вашої писанини: чому ж ви тільки на Святого Миколая щось зробили для дітей? Вже пройшов майже рік, а було ще свято День дитини 1 червня. Вам мабуть було не до того. Ну навіщо ви нам брешете? Яка там благодійність? Вас тільки одне цікавить – ГРОШІ! І все це прекрасно розуміють. Навіщо це ханжество? Адже ви виховуєте 2-ох доньок і сами їх ви вважаєте майбутньою елітою, а себе нинішньою. Брехня на брехні. Невже вам не соромно хоча б перед собою?
Соловей _ 09.09.2008 11:08
IP: 193.111.50.---
Владо, напишіть КОНКРЕТНО що ви зробили, скількох діток "обігріли", просто подайте не словесний звіт, а факти. Отоді можете казати, що ви щось робите. А так – порожня болтовня.
Lee26 _ 09.09.2008 10:57
IP: 82.207.102.---
Ну що, мене забанили, чи ні?
Prometeus _ 09.09.2008 10:34
IP: 193.239.216.---
Обдаровані діти повтікають з України при першій нагоді. І НІКОЛИ не повернуться. І винні в цьому всі ми, ми які збудували їм таку кончєну країную
Карлик _ 08.09.2008 23:33
IP: 194.29.62.---
так как комментарии были заблокированы на предыдущий твой пост,то хочу сказать,что ты – старая кошелка,а не звезда!кому ты нужна?Срать тут в уважаемом издании.
Нечто _ 08.09.2008 22:32
IP: 89.252.49.---
Ради Бога, не пишите ничего плохого о Владе, а то – она снова закроет возможность комментировать ее "творчество".
opapuli4ki _ 08.09.2008 22:02
IP: 91.193.165.---
Мир спасёт любовь и массовые расстрелы.
opapuli4ki _ 08.09.2008 21:54
IP: 91.193.165.---
Влада,от Вашего текста так и прёт гнилью,напыщенностью и пошлостью! В Самаритянку поиграть захотелось?
Artem1981 _ 08.09.2008 21:41
IP: 92.112.13.---
Влада, почитайте про то, что скоро не будет у нас детей вообще:- (
Свыше трети столичных подростков употребляют алкоголь
http://kiev.tvereza.info/index.php?nma=news&fla=stat&nums=99
уграїнець _ 08.09.2008 21:30
IP: 194.88.152.---
Ого! Знову Влада, і навіть ще не встигла заблокувати можливість коментувати (у попередній статті про "журналістську провокацію" від Мадам усі коменти знищені). Але вже й казати нічого, усе сказано.
Філантроп _ 08.09.2008 21:04
IP: 89.105.227.---
Нажаль майбутнє у таких дітей дуже далеке і примарне, у нас тільки дітей "вінценосних" зігрівають любов'ю.
Те що ви робите, це добре (якщо це справді так), але цього недостатньо для того, щоб ці дітки стали на ноги, тому не потрібно це афішувати на весь світ, і тим більше говорити, що формуєте нову еліту.
Благодійництво як і молитва мусить відбуватись без фотооб'єктивів...
крос _ 08.09.2008 20:53
IP: 195.225.52.---
Шановна Влада! Про яке майбутне мова?!...Ми з минулим ніяк розпрощатися не можемо...
Андрей-с-Востока _ 08.09.2008 20:17
IP: 92.112.200.---
Влада, вы же это написали, чтобы найти новых спонсоров среди населения. Так хоть бы расчётный счёт указали, чтобы знать, куда жертвовать.
hrek _ 08.09.2008 20:02
IP: 85.181.10.---
а мітлу де припаркувала?
Kopok _ 08.09.2008 19:52
IP: 194.44.127.---
Колись один з дописувачів з "ніком" Філантроп писав (подаю уривок)
Отже запитання: ДЛЯ ЧОГО до кожної " своєї " статті, а особливо цієї про гендерну рівність, ви ліпите свої фото з виваленими вторинними статевими ознаками, посиленими силіконом. Це зайве акцентування на те, якими органами ви торували собі шлях у "бізнес", а відповідь одна...
Все таки критика подіяла. Вторинні уже не вивалюються. Прогрес на лице.
Річниця Майдану76 Україна та Європа1003 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter