Судова реформа дозволяє стати суддею завдяки брехні?
Завтра, 03 липня о 10:00 Вища рада правосуддя (вул. Студентська 12 а) буде вирішувати чи вносити подання про призначення безстроково судді Дніпровського суду м.Києва Наталії Марфіної.
Президент обіцяв нам, що судова реформа, в першу чергу, забезпечить очищення судової системи від заплямованих суддів. Але так виглядає, що замість очищення, реформою буде впроваджено новий стандарт судді "по-новому". Тепер, щоб стати суддею достатньо збрехати на співбесіді.
Суддя Марфіна причетна до справ Майдану. Вона відмовилась визнавати незаконними дії ДАІшника, який за сфальшованими документами склав протокол на учасника поїздки до Межигіря. На підставі цього протоколу теперішній голова Дніпровського суду Нелля Ластовка позбавила учасника акцій протесту водійського посвідчення. Коли Марфіна розглядала цю справу її посеред засідання викликали до голови суду. Після повернення вона швидко винесла "потрібне" рішення. Потерпілий був шокований, що на суддю так легко можна впливати.
Найлегше впливати на суддів, які дискредитовані чи на гачку. Є усі підстави вважати, що Марфіна є саме такою суддею. Її чоловіка, колишнього працівника СБУ, було спіймано на хабарі у розмірі 180 000 дол. Він рік перебував у в'язниці, а потім отримав вирок про засудження його до штрафу у розмірі... 17 000 грн. Як так вийшло можемо лише здогадуватись. Одразу після затримання чоловіка, суддя Марфіна подала на розлучення і через 10 днів отримала бажане рішення.
Громадська рада доброчесності засумнівалась у справжності такого розлучення та зробила негативний висновок щодо судді Марфіної. На думку ГРД, це розлучення мало ознаки фіктивності з метою уникнути конфіскації майна подружжя.
На співбесіді у Вищій кваліфікаційній комісії суддів Марфіна категорично заперечувала проти висновку ГРД. На пряме питання члена ВККС суддя чітко вказала, що позов про розлучення був поданий до затримання чоловіка, а стаття, за якою його було затримано не передбачала конфіскацію майна.
Ці твердження елементарно перевіряються, що і було зроблено членами ГРД. Виявилось, що суддя сказала неправду, а ВККС не перевірила слова та надала їй рекомендацію на призначення безстроково. Справа Марфіної, яка успішно пройшла два етапи перевірки у ВККС доводить "якість" цієї процедури – гарна картинка з наперед прогнозованим результатом.
Тепер останнє слово за Вищою радою правосуддя. Їй відомо, що суддя сказала неправду при отриманні рекомендації. Відомо це і суспільству.
Завтра ми дізнаємось чи завдяки відвертій брехні можна стати суддею. Чи буде черговий контрольний постріл у довіру до судової реформи?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.