Роман Маселко

Громадськість вимагає припинити злочинне призначення недоброчесних суддів

02 грудня 2020, 20:40

У Вищої ради правосуддя вже немає червоних ліній.

Вона почала протягувати призначення недоброчесних суддів, які навіть не пройшли обовязкову процедуру оцінювання та не підтвердили відповідність займаній посаді.

А завтра – 3 грудня намагатимуться призначити довічним суддею символ кривосуддя часів Майдану – суддю Печерського суду Віктора Кицюка.

У звязку з цим сьогодні Громадська рада доброчесності та 15 громадських організацій виступили з відкритою публічною вимогою припинити вчиняти відвертий злочин.

Наводжу повний текст звернення:

Вищій раді правосуддя

Президенту України

Верховній раді України


Громадськість вимагає припинити злочинне призначення недоброчесних суддів

Стаття 127 Конституції передбачає, що на посаду судді призначаються лише компетентні та доброчесні громадяни. Задля встановлення відповідності цим критеріям запроваджена спеціальна процедура – кваліфікаційне оцінювання суддів за участі Громадської ради доброчесності (ГРД). Лише тих суддів, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, можна призначати на посаду безстроково.

У громадськості є багато претензій до результатів такого оцінювання, але досі процедура принаймні формально дотримувалась.

Тепер же Вища рада правосуддя (ВРП) вирішила грубо порушити ці однозначні норми Конституції та призначити суддями осіб, які навіть не пройшли обов'язкову процедуру оцінювання. Це вже має ознаки злочину.

У листопаді та грудні ВРП внесла подання Президенту про призначення безстроково суддів, щодо яких ГРД ухвалила негативні висновки. Відповідно до ст. 88 Закону "Про судоустрій та статус суддів" за наявності негативного висновку ГРД члени ВККС обов'язково мають проголосувати щонайменше 11-ма голосами "за", інакше суддя визнається таким, що не пройшов кваліфікаційне оцінювання. Однак щодо жодного із цих суддів ВККС голосувань не проводила.

Особливий цинізм у тому, що 3 грудня ВРП планує призначити безстроково суддею Печерського суду Віктора Кицюка, який у часи Революції Гідності на догоду владі свідомо засуджував невинних з метою залякування та придушення протестів. Він став символом керованого кривосуддя та свавілля. Його призначення стане свідченням не лише повного провалу реформи, а й повернення системи у 2013 рік. Окрім того, 26 червня 2018 році ВККС припинила оцінювання Кицюка, тобто він навіть не завершив тестування та не проходив співбесіди.

Ці дії ВРП виправдовує кадровим голодом у судовій системі. Однак він штучно створюється самою ВРП, яка досі не завершила розгляд належних рекомендацій ВККС про призначення нових суддів, які ВРП отримала ще влітку 2019 року.

З огляду на викладене ми вимагаємо від:

- Вищої ради правосуддя припинити грубо порушувати Конституцію, скасувати незаконні рішення та призначати лише тих суддів, які належно пройшли процедуру кваліфікаційного оцінювання;

- Президента залишити без розгляду подання Вищої ради правосуддя про призначення на посаду суддів, який не пройшли кваліфікаційного оцінювання;

- Президента та Верховної Ради України якомога швидше внести та ухвалити законопроєкти, які нарешті забезпечать перезавантаження Вищої ради правосуддя та запустять Вищу кваліфікаційну комісію відповідно до виборчих обіцянок та міжнародних зобов'язань України.


2 грудня 2020 року

Громадська рада доброчесності

Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан"

Фундація DEJURE

Адвокатська дорадча група

Центр громадянських свобод

Медійна ініціатива за права людини

Громадський люстраційний комітет

Харківський антикорупційний центр

Трансперенсі Інтернешнл Україна

Кампанія ЧЕСНО.Фільтруй суд!

Центр економічної стратегії

Центр протидії корупції

Центр прав людини ZMINA

Правозахисний центр ДІЯ

Антикорупційний штаб

powered by lun.ua
Коментарі — 3
_ABM_ _ 03.12.2020 16:30
IP: 77.222.153.---
Олег Друзь -Запердоленко – воронежский сpyль💩🇷🇺🐑💨:
-...мы...работать не кому.!!!
Запердоленко, "некому" всегда пишется слитно. Ты не знал? 😀
Запердоленко, мне лично все равно кем ты себя считаешь, будь хоть американским индейцем. Но хочу уточнить, ты стал считать себя украинцем после того, как я тебе рассказал и доказал, что Воронежчина (Воронежская область) была частью Украины?
😀 Помнится мне, что ты рассказывал про свою прабабку, которую немцы обрюхатили... Прабабка была мордвинка, прадед – пьяный немец, а ты получился украинец? 😀
Впрочем на Воронежчине и сейчас много украинцев живет, может какой-то из них по пьяне залез на твою бабку??... Поведай нам, украинцам, историю своей семьи... 😀
А еще ты часто свинарники вспоминаешь. Тебя там сделали?
Log Log _ 03.12.2020 13:25
IP: 91.196.178.---
Олег Друзь:
не кому
Безмозглое чучело из Воронежской области, НЕКОМУ харкнуть в твою тупую рожу потомка
гитлеровского оккупанта. Недоразвитый, когда перестанешь издеваться над русским языком?
Пошел вон, украинофоб слабоумный.
Kowtun Alik _ 03.12.2020 08:05
IP: 91.199.93.---
американская "громадськість" вимагає...
Ну как вы общественность? Грантоеды позорные
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter