26 серпня 2021, 18:50

Громадськість вимагає розблокувати покарання винних у розгоні Майдану

У ніч з 10 на 11 грудня 2013 року відбулась одна з найвідоміших спроб розігнати Майдан.

Це відбувалось на підставі рішення суду, зокрема ухвали судді Аблова з Окружного адмінсуду м.Києва.

Нарешті слідство встановило, що це рішення ухвалено на підставі фіктивного позову. А весь процес організували і контролювали прокурори м.Києва за сприяння суддів ОАСКу.

Позивача вже судять, а прокурорам повідомлено про підозри. Однак покарання учасників і організаторів цієї схеми фактично неможливе, поки рішення Аблова чинне і не скасоване.

Тому прокуратура та громадські організації звернулись із закликом оскаржити рішення, яким беркутівці прикривались розганячи Майдан.

Звернення громадських організацій щодо оскарження рішення ОАСКу про розгін Майдану

Голові Київської міської державної адміністрації

Віталію Кличку

Міністру внутрішніх справ

Денису Монастирському

Голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Миколі Чечоткіну

Загальновідомо, що під час Революції Гідності влада використовувала силовиків та суддів для придушення протестів. На це зокрема вказав Європейський суд з прав людини у 5 рішеннях, які були ухвалені у січні 2021 року. Водночас наразі більшість з тих, хто був інструментом у руках влади, залишаються безкарними.

Одним з найяскравіших прикладів того, як влада використовувала суди, є спроба зачистки Майдану у ніч з 10 на 11 грудня 2013 року. Однією з формальних підстав для цього стала Ухвала про забезпечення позову у справі N826/19488/13-а, яку 9 грудня 2013 року виніс суддя Окружного адміністративного суду м.Києва Євген Аблов.

Позивачем у цій справі був Гриненко Є.В., якому барикади, намети та протестувальники начебто заважали гуляти центром Києва. Відповідачами у справі були Київська міська державна адміністрація, Головне управління МВСУ в місті Києві, Головного управління ДСНС у місті Києві. ОАСК розглянув цю справу блискавично. Через півтори години після подачі позову суддя Аблов виніс ухвалу про забезпечення позову, а ще через 5 годин повністю задовольнив позов.

Слідчі встановили, що позивач Гриненко був підставною особою. Знайомий міліціонер попросив підписати вже готові документи, а насправді його права жодним чином не були порушені. За даними слідства, процес підготовки та подачі позову і отримання необхідного рішення забезпечили прокурори Сергій Тимченко та Олександр Руденко.

Обвинувальний акт щодо Гриненка вже розглядає Печерський суд м.Києва. Прокурорам Тимченку та Руденку вручено повідомлення про підозри.

Однак спершу Печерський, а потім Київський апеляційний суди відмовились застосовувати до прокурорів запобіжний захід. Вони вважають підозру необгрунтованою, оскільки рішення Аблова досі є чинним та не скасованим.

Це дійсно так. Ще у 2014 році суддя Київського апеляційного адміністративного суду Світлана Шелест, яка зараз є членкинею Вищої ради правосуддя, відмовилась визнати, що строк на оскарження був пропущений з поважних причин, та повернула апеляційну скаргу. Цим самим вона забезпечила безкарність судді Аблову та усім причетним до цього рішення.

Наразі завдяки розслідуванню встановлені нові обставини, які свідчать, що Гриненко був підставним позивачем, а його права не порушеними. Тому прокуратура звернулась до усіх відповідачів у цій справі з проханням оскаржити рішення ОАСКу від 09.12.2013 у справі N826/19488/13-а за нововиявленими обставинами. Це дозволить забезпечити належне розслідування цієї справи та покарати винних прокурорів, суддів та інших представників влади, які стоять за спробою розгону Майдану.

Ми закликаємо очільників Київської міської адміністрації, Міністерства внутрішніх справ та Служби з надзвичайних ситуацій найближчим часом забезпечити оскарження рішення судді Аблова у справі N826/19488/13-а за нововиявленими обставинами та надалі максимально сприяти слідству у розслідуванні цієї надзвичайно важливої справи.

Зі свого боку, ми будемо здійснювати громадський контроль розслідування цієї справи.

Родина Героїв Небесної Сотні

Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан"

Фундація DEJURE

Центр Протидії Корупції

Адвокатська дорадча група

Центр громадянських свобод

Центр економічної стратегії

Інститут законодавчих ідей

ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Трансперенсі Інтернешнл Україна

Антикорупційний штаб

Центр спільних дій

Старі граблі від нової Вищої ради правосуддя або з чим ВРП не погоджується у антикорпрограмі

Формування і початок роботи Вищої ради правосуддя є надзвичайно важливою подією. Це не лише одна з ключових умов вступу України до Європейського Союзу, але й рішуча вимога українського суспільства, яке дуже очікує на справжню судову реформу...

Як Рада суддів маніпулює, щоб заблокувати судову реформу

10 вересня наші міжнародні партнери виконали законодавство, що запускає судову реформу та передали до Вищої ради правосуддя список осіб, яких вони номінують до Етичної ради...

Громадськість вимагає розблокувати покарання винних у розгоні Майдану

У ніч з 10 на 11 грудня 2013 року відбулась одна з найвідоміших спроб розігнати Майдан. Це відбувалось на підставі рішення суду, зокрема ухвали судді Аблова з Окружного адмінсуду м...

''КРИВОСУДДЯ'' VS ІНВЕСТОРИ або як завдяки суду заробити на іноземному банку 34,5 млн.

Як свідчить останнє опитування, проведене Європейською Бізнес Асоціацією, Dragon Capital та Центром економічної стратегії найбільшою перешкодою для інвестицій в Україну інвестори вважають недовіру до судової системи...

Громадськість вимагає припинити злочинне призначення недоброчесних суддів

У Вищої ради правосуддя вже немає червоних ліній. Вона почала протягувати призначення недоброчесних суддів, які навіть не пройшли обовязкову процедуру оцінювання та не підтвердили відповідність займаній посаді...

Як Верховний Суд ̶С̶м̶о̶к̶о̶в̶и̶ч̶а̶ Вовка планує рятувати

27 січня о 17:00, Касаційний адміністративний суд (вул. Московська, 8) розглядатиме ДУЖЕ цікаву справу. "Яйца этой Уполномоченой у нас". Ця фраза Павла Вовка з плівок НАБУ вже стала мемом...