20 травня 2014, 12:05

П'ятий президент має бути переобраний дочасно

Другий Український Майдан колективно, на інтуїтивному рівні створив ряд суспільних змістів, якими мала б бути визначена місія сучасної держави.

Ці змісти не знайшли свого відображення у поточній виборчій кампанії. Причина – у її – кампанії "військово-польових умовах", коли на перший план виходять безпека життя, здоров'я, гідності, майна громадян та територіальна цілісність країни.

Підлість російського загарбника – не лише у поневоленні мешканців Криму. Поневоленні у прямому розумінні – окупанти силоміць захопили півострів та силоміць примушують його мешканців жити за їхніми правилами, силоміць оголосивши їх підданими Росії. Заразом окупанти грабують державу Україна та її громадян у Криму.

Мета росіян у цій "війні нового типу" полягає у тому, щоб позбавити Україну можливості створити той тип суспільних відносин, які інтуїтивно згенерував Майдан.

Політики не оформили його у суспільно-політичний концепт – доктрину, місію сучасної держави. Їм було не до того, бо ж війна – на внутрішньому і зовнішньому фронтах. Не стало ні часу, ні інтелектуальних сил.

Відтак швидкоплинна кампанія не є провідником нових суспільних змістів.

Натомість депутати нашвидкуруч зклепали проект змін до Конституції, де крім перерозподілу владних повноважень, фіксується проведення парламентських виборів через три роки – у 2017.

Склад нинішнього парламенту давно вже не відповідає структурі політичних визначень громадян. Рівень довіри до депутатів сягає цифри статистичної похибки. Намагання зберегти себе у парламентських кріслах спричинить нову хвилю протестів. Головне – без перевиборів парламенту неможливо реалізувати суспільні запити Майдану.

Прискорення соціального часу вимагає і прискорення ротації складу влади.

Дочасні парламентські вибори цього року. Ухвалення новим парламентом Конституції, законів про місцеве самоврядування, про вибори, про Кабінет Міністрів та інших системостворюючих законів. Місцеві вибори, нові парламентські вибори та дочасні вибори Президента під повноваження визначені новою Конституцією.

Такими є завдання ближчих трьох років.

Намагання законсервувати нинішній склад парламенту є не менш небезпечним для України, ніж російська агресія, бо спричинить незворотну втрату країною часу.

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди...

Щодо Української доктрини

Виступаючи у Верховній Раді в День Конституції, Володимир Зеленський закликав провести широке обговорення доктрини повоєнного розвитку України...