Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Україна знову має добрі стартові умови для суспільного прогресу

01 грудня 2020, 12:45

Місцеві вибори 25 жовтня завершили великий виборчий політичний цикл в Україні. Наступним електоральнтм роком, коли пройдуть вибори президента, парламенту, місцевих рад та голів, за штатних, звісно, умов, стане 2024.

Попереду маємо три роки, протягом яких суспільство і влада могли б зосередитися на тому, аби інтегрувати Україну в світові соціокультурні – інформаційні – економічні- інфраструктурні – безпекові, ... etc процеси, аби вона стала бажаною, перспективною країною для проживання.

Проте, хіба ж це із нашим щастям?

Зростання продуктивності праці вивільняє дедалі більше робочих рук. До того ж пандемія показала, коли й не цілковиту зайвість, то надлишковість чималого грона "білокомірцевих", перед усім, професій. Число зайвих людей швидко зростатиме. Це – потужний глобальний виклик, підсилений великою міграцією і потеплінням.

Вже давно слід планувати скорочення робочого дня, підготовку нових освітніх програм і розвиток наукових та освітніх інфраструктур, створення робочих місць в індустріях творчості, дозвілля, реакреації, охорони довкілля та біологічних видів... Надважливо – розвиток комплексної космічної галузі.

Ці потреби людства і окремих суспільств, спільнот, громад вимагають нової якості влад – держав з одночасним підсиленням їхньої співпраці, інтеграції, запровадження отого пресловутого нового світопорядку. У ньому немає місця Росії, такою, як вона є сьогодні. А іншою вона стати не встигне.

Відтак, українські політичні проекти риторично орієнтовані на Росію – рускій мір з його облудними "цінностями", швидше, чи повільніше занепадуть.

Ізоляціоніські, ксенофобські, консервативні політичні проекти поволі, але теж втрачають перспективи, що "тут і зараз" блискуче доводить Дональд Трамп.

Інтелектуальні, інформаційні, політичні зусилля слід спрямувати на проектування та втілення нового типу суспільних відносин, які б враховували потреби людства, обумовлені новими обставинами його соціального – інформаційного – ініраструктурного – біологічного (sic, бо пандемія, потепління, знищення середовища проживання видів...) існування.

Хоча і "не з нашим щастям", проте, маємо більш-менш працюючу політичну систему, на диво "живу" економіку з інфраструктурою, інколи відповідальне і часом навіть трохи культурне населення, ... а ще – три "штатних роки" до чергової виборчої веремії.


Звісно, що в нас корупція, надмірна концентрація тупості і неосвітченності на всіх щаблях влади, війна, хронічна екологічна катастрофа, пандемія, ... однак досвід 29 років існування поточної форми української державності доводить, що вітальні сили нашого суспільства здатні переборювати потужні негативні чинники.

Підтвердження?

Дві епічні революції у XXI ст. Проголошення незалежності у XX, коли рівно 29 років тому – 1 грудня 1990 саме громадяни на Референдумі усвідомлено і вільно проголосували за вихід України з СРСР, тим його і поховавши. Не перелякана московським ГКЧП партноменклатура у Верховній Раді УРСР, 24 серпня 1991 року, насправді проголосила незалежність, а суспільство. За тиждень після 1 грудня у Біловежській Пущі було підписано формальний акт про припинення існування Радянського Союзу. Тим, хто ототожнює СРСР з "Великою Росією" слід пам'ятати, надто після 2014 року, що існування Союзу припинила Україна. І вона продовжує відігравати провідну роль у цій частині світу.

Повернімося до майбутнього.

Поміж політичних партій, маємо лише (аж?) 5, які організаційно здатні реалізовувати загальнонаціональні проекти:

"Слуга народу"; "Батьківщина"; "За майбутнє"; "Опозиційна платформа за життя"; "Європейська солідарність". Список наведено відповідно до кількості виборотих партіями мандатів на місцевих виборах, відповідно до офіційних даних ЦВК. З них реальну мережу партосередків на місцях має лише "Батьківщина". В СН, ЗМ, ОПЗЖ вони лише формуються, а в ЄС не охоплюють всієї України, хоча добре представлені у великих містах.

Утім, екстенсивне зростання кількості парторганізацій, часто не означає якісного зростання їхньої роботи в інтересах громад, навіть, коли вони приходять до влади в конкретних радах і виконкомах. З цієї та інших причин, не всі з нинішньої п'ятірки основних партій можуть стати елементами політичної системи майбутнього, що відповідатиме суспільним потребам ближчих років.

Найкращі базові умови у "Батьківщини" і "Слуг народу". При цьому з діаметрально протилежних причин. "Батьківщина" уособлює стабільність і надійність у захисті базових соціальних інтересів, а СН – новизну і сподівання частини суспільства на зміни.

Обидві партії рівномірно представлені в усій країні. Їхня політична конкуренція могла б ґрунтуватися не на адміністративному ресурсі та взаємопоборюванні у ЗМІ, а на співставленні соціальних ідей. Це добрі передумови для формування класичної двопартійної системи.

Разом з тим є велика потреба у модернізації форм партійної роботи – перед усім запровадженні цифрових – горизонтальних – мережевих засобів спілкування між членами партії, осередками, керівними органами, вивчення думки партійців, обміну досвідом. Партія за типом соціальної мережі.

Такий підхід дасть змогу зробити український партійний процес ефективним і конкурентним, вбудованим у світові політичні тренди.

Не з нашим щастям?

powered by lun.ua
Коментарі — 15
_ABM_ _ 03.12.2020 17:40
IP: 77.222.153.---
Олег Друзь – Запердоленко – воронежский сРУль💩🇷🇺🐑💨:
-...Уважаемый Константин...!!!
Запердоленко, не морочь людям голову! 😀Тебе же четко сказали куда надо идти:
"Ірина Фаріон _ 28.11.2020 19:59IP: 46.119.120.--
Олег Друзь:
Йди нах звідси, дебіл"
Кстати, ты стал считать себя украинцем после того, как я тебе рассказал и доказал, что Воронежчина (Воронежская область) была частью Украины? Или это, так сказать, какой-то хитрый ход? Так ведь тебя, придурка, все уже давно знают...😀 У вас, россиянцев, все как-то через жопу делается, а в мире принято четко позиционировать свою позицию. К примеру, то же ИДИЛ после совершения акта берут ответственность на себя... Всему тебя учить надо...
Log Log _ 02.12.2020 19:16
IP: 185.237.217.---
Олег Друзь:
не меняется и ее экономики мы завидуем
Безграмотная "сосиська", ты понятия не имеешь как ставятся запятые, а лезешь
в "политолухи". Неспособен различить "втёмную" от "в тёмную".
Молчу уже о склонении слов в РУССКОМ языке, здесь нужно писать:
"завидуем экономикЕ". Недоразвитое, ты пишешь как говорят четырёхлетние
дети. И интеллект у тебя соответствующий, старый пердун.
Log Log _ 02.12.2020 18:53
IP: 185.237.217.---
Костянтин Матвієнко:
Олег Друзь:
На змінах клімату, суспільній живучості, IT, змінюваності влади. І так – на змінах у Росії.
Не вступайте у діалог з розумово відсталим ідіотом з Воронезької області.
Недоумок на шостому десятку несе маячню на невідомій людству мові, далекій від російської
як його село від Владівостоку. Кретина раз за разом банять, а Ольгіно дає йому новий нік,
і воно далі несе маячню.
Костянтин Матвієнко _ 02.12.2020 12:07
IP: 193.104.178.---
Олег Друзь:
На змінах клімату, суспільній живучості, IT, змінюваності влади. І так – на змінах у Росії.
Yuri Dubov _ 01.12.2020 19:19
IP: 95.132.4.---
"... а СН – новизну і сподівання частини суспільства на зміни..." – яку "новизну" ви побачили в цій різнорідній тусовці випадкових людей, зібраних поспіхом, як на флешмобі? І які "стартові умови" ви побачили, якщо вже стартував тотальний розпрожаж за безцін залишків підприємств, в наступному році вони сподіваються розпродати і землю, і в той же час жодного натяку на економічний розвиток країни, подолання катастрофічної технологічно-промислової відсталості? Це що, "новизна" коли слуги-"цифровізатори" вихваляються тим, що наші програмісти працюють на економіку інших країн і створюють "новизну" там, яку ми потім купуємо в обмін на руду, сємки і кукурудзу?
Віктор Совщак _ 01.12.2020 17:16
IP: 188.163.12.---
Разом з тим є велика потреба у модернізації форм партійної роботи – перед усім запровадженні цифрових – горизонтальних – мережевих засобів спілкування між членами партії, осередками, керівними органами, вивчення думки партійців, обміну досвідом...-це зі статті... Я бувший член КПРС...тобто знаю,що таке організаційна діяльність партії...Але тут нічого не розумію...Які то члени партії? Сословие? Робітники, селяни, інтелегенція чи всі разом? А навіщо робочому товаришувати зі своїм господарем чи селянину з фермером на якого він працює? Що то за товаришування між інтелегентною людиною і такназванним бізнесменом... Які спільні в них інтереси? Це теж саме, що у вовка і собаки... А може це всі такназавнні бізнесмени? Так навіщо їм партія =вони вирішують питання не партсобраниях чи зіздах, а на сходняках...Кажуть навіть в ОП або раніше АП... Тобто то все -партія -туфта... І розмова про неї, то розмова як в палаті номер 6...
Влад Дорошенко _ 01.12.2020 16:52
IP: 93.72.24.---
Компанія Google представила YouTube Rewind 2020 – найпопулярніші відео року на YouTube в світі і Україні.
Що найчастіше дивилися в Україні в 2020 році? = показала одна із сторінок Укрправди.
Там нічого україномовного нема, здається, всі популярні відосики, що створені в Україні, – російськомовні?
Бо я те "найпопулярніші відео року" продивитись не зміг, в мене терпець – не гумовий.
Хіба це не є приклад нашого реального суспільного прогресу?
Бо Матвієнко-Дацюк-Небоженко+тощо здають українців російськомовним відосикам-кривлянням- такому різновиду "Квартал-96"
Нема укр смислотвореня (куди іти і де наша слава) =то стає популярним придурювання-жоповихиляння під гоцальні ритми.
Влад Дорошенко _ 01.12.2020 16:04
IP: 93.72.24.---
Костянтин Матвієнко:
Влад Дорошенко:
Я саме кажу про оптимістичний сценарій, а не про "чорного лебедя", який, утім, може прилетіти.
Який відосик буде в реальності в кінці оптимістичного сценарію?
Які досягнення нам повинні снитись, щоб стали былью? Щоб передбачені і обгрунтовані Вами (вперідсмотрящими) результати ми прагнули досягти.
Бо брехливих відосиків ми вже наїлись.
Костянтин Матвієнко _ 01.12.2020 15:55
IP: 88.155.48.---
Влад Дорошенко:
Я саме кажу про оптимістичний сценарій, а не про "чорного лебедя", який, утім, може прилетіти.
_ABM_ _ 01.12.2020 15:24
IP: 77.222.153.---
Олег Друзь с ру🐐 – говно 🇷🇺💩💨 на каблуке и воронежский недоумок:
-... Россия нами больше не интересуется...!!!
Сделай хорошее дело вместе со своей Недостраной РАсеей – идите наХ!!!
Костянтин Матвієнко _ 01.12.2020 15:22
IP: 88.155.48.---
Ігор Орел:
Яка альтернатива?
Влад Дорошенко _ 01.12.2020 15:08
IP: 93.72.24.---
"Україна знову має добрі стартові умови для суспільного прогресу" будування чого?
Костя! Як ти уявляєш той результат прогресу через 3-5-10 років?
Що ми побачимо в результаті прогресування через 3-5-10 років?
Костя, ви з компанією "впередсмотрящиє", як ми кудись допрогресуємо, як не знамо куди?
Ти+Небоженко+... тільки стогнете і лякаєте: "все погано, навіть чорний лебідь сіди не залитить..."?
Log Log _ 01.12.2020 14:45
IP: 91.196.178.---
Олег Друзь:
мы в заднице
Тупая скотина, задница у тебя на плечах вместо головы.
Бред сумасшедшего из Воронежской области.
Украине слава, а безграмотному недоумку позор.
Лучше клубнику собирать, чем пердеть за копейку от Пригожина, который травит русских
детей гнилым мясом. Подавись вместе со своими ублюдками этой копейкой.
Ігор Орел _ 01.12.2020 14:14
IP: 93.171.154.---
обидві партії на популізмі, скоріше лівому – ох і система
Alexander Vasilevsky _ 01.12.2020 13:40
IP: 93.73.67.---
За Портніковим зі смертю запиту на популізм помре і СН
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter