31 травня 2011, 10:23

Луценко vs Янукович: кто больше не уважал следствие

Внимательно пересмотрел эфир "Большой политики" с Виктором Пшонкой, который прошел в минувшую пятницу. Чтобы особо не засорять блог рассуждениями и морализаторством выкладываю три очевидных документальных факта.

1. ВИКТОР ПШОНКА ОБ ОТНОШЕНИИ ЮРИЯ ЛУЦЕНКО К СЛЕДСТВИЮ:



2. ГАЛИНА КЛИМОВИЧ (руководитель следственной группы по делу об отравлении Виктора Ющенко):



-...вы вызывали на допрос Виктора Януковича?

- Да, примерно 15 раз. Впервые это было в ноябре 2008-го года...

- Он пришёл?

- Нет. Ни разу, никогда, ни на один допрос. Насколько я знаю, в первый раз у него был порыв прийти, потому что после первой повестки он позвонил Медведько и попросил перенести допрос на другое время. Но потом, думаю, Лукаш отговорила его идти в прокуратуру, потому что ей не понравилось со мной общаться по телефону.

- А это было нормально, что он звонил Генеральному прокурору, а не следователю?

- Наверное, все зависит от человека, его воспитания и интеллекта. Янукович никогда не общался со мной, как это делали тот же Кучма, Ющенко и другие. Очевидно, он, как и Сивкович, считал, что его уровень генеральный прокурор, поэтому негоже опускаться к следователю на землю. Поверьте, мои амбиции от этого никак не пострадали.

- А вы пытались вручить Януковичу повестку по месту жительства?

- Конечно, пытались. Но в это Межгорье невозможно зайти. Это нереально. Нашего оперативника, сотрудника милиции, на порог не пустили. Сказали "дома есть младший Янукович". Младший вышел и вроде даже сначала согласился взять повестку, а потом задумался, с кем-то созвонился и сказал: "Нет, я не буду брать". И всё...

Я писала рапорты Медведько, он нервничал и через Голомшу пытался меня убедить перестать документировать эти факты, обещая поговорить с Януковичем.

Так тянулось до выборов, до 17-го января. Потом меня снова просили не трогать Януковича и его кружение, дескать, выборы, но мы продолжали слать повестки и писать рапорта. Прошли выборы, и "куратором" дела стал Щеткин, который, не особо церемонясь с законом, просто сказал: "Низзя!".

- Правильно ли я понимаю, что вы вызывали Виктора Януковича на допрос, когда он был уже на посту президента?

- Да, уже после инаугурации. И он не пришел.

3. УГОЛОВНО-ПРОЦЕССУАЛЬНЫЙ КОДЕКС УКРАИНЫ

Согласно УПК Украины в случае неповиновения органам следствия обвиняемый и свидетель в рамках уголовного дела имеют абсолютно РАВНЫЕ обязательства:

Стаття 70. Обов'язки свідка:

Особа, викликана органом дізнання, слідчим, прокурором або судом як свідок, зобов'язана з'явитися в зазначені місце і час і дати правдиві показання про відомі їй обставини в справі.

Якщо свідок не з'явиться без поважних причин, орган дізнання, слідчий, прокурор або суд мають право застосувати привід через органи внутрішніх справ в порядку, передбаченому статтями 135 і 136 цього Кодексу.

Стаття 135. Обов'язковість явки обвинуваченого

Обвинувачений зобов'язаний з'явитися за викликом слідчого у призначений строк.

В разі неявки без поважних причин обвинувачений підлягає приводу.

Стаття 136. Привід обвинуваченого

Привід обвинуваченого здійснюється органами внутрішніх справ та Військовою службою правопорядку у Збройних Силах України (щодо військовослужбовців та працівників Збройних Сил України) за мотивованою постановою слідчого. Привід обвинуваченого, крім виняткових випадків, здійснюється удень.

Привід обвинуваченого без досудового виклику може бути застосований тільки в тих випадках, коли обвинувачений ухиляється від слідства або коли його місце проживання чи перебування не зареєстровано.

И ОДИН КОРОТКИЙ ВОПРОС:

Правильно я понимаю, что сразу же после этой публикации Виктор Пшонка свяжется по телефону с Виктором Януковичем и теплым дружеским тоном попросит главу государства не нарушать закон и все же прийти на допрос?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена та чи вдасться ворогу знищити українську енергосистему

Через втрату Трипільської ТЕС виникло багато питань про ступінь захисту енергетичних об'єктів України від атак ворога. Агентство відновлення захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі...

Проєкти відновлення: зустрічі держави і бізнесу

До кінця листопада плануємо провести чотири великі зустрічі з представниками будівельного ринку прифронтових областей, які найбільше постраждали від воєнних дій...

Нові правила тендерів відновлення

Наприкінці літа Агентство відновлення розпочало перші тендери на проектні та будівельні роботи з відновлення житла та соціальної інфраструктури...

У Ягідному розпочинається відбудова житла: відновлюємо одне з найбільш постраждалих українських сіл

Розбиті й понівечені житлові будинки, зруйнований сільський клуб, спалена військова техніка окупантів на вулицях та школа, яка перетворилася на вʼязницю для 370 людей – таким село Ягідне на Чернігівщині бачили ті, хто приїздив туди після деокупації...

Розпочали відновлювальні роботи у Макарові Київської області

Це один із населених пунктів, який найбільше постраждав через вторгнення російських військ. Відбудова житла у таких містах і селах – один із наших пріоритетів...

Запрошуємо на тендери з відновлення Посад-Покровського 

Агентство відновлення оголосило перші 2 тендери на будівництво 13 житлових будинків у селі Посад-Покровське Херсонської області. Усього буде проведено  9 тендерів – від 5 до 14 будинків у кожному...