Мустафа Найем народний депутат України

Зміни до Конституції України, запропоновані БАтьківщиною та УДАРом (ПОВНА ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ)

10 лютого 2014, 00:06

В розпорядження "Української правди" опинилась повна порівняльная таблиція змін до Конституції, запропоновані фракціями Батьківщина та УДАР. Як ми вже повідомляли, першими свої пропозиції підготували підопічні Арсенія Яценюка. УДАРівці встигли написати власний варіант змін протягом останніх трьох діб.

Аналіз варіанту Батьківщини ви можете прочитати тут.

Найбільш радикальні розбіжності між юристами Віталія Кличка та Арсенія Яценюка полягають у Розділі V. ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ.

Перш за все Віталій Кличко пропонує дещо змінити формулювання щодо цензу громадянства майбутнього президента. В нинішній редакції вона звучить так:

"Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою"

Кличко, очевидно, очікуючи проблеми при реєстрації кандидатом у президенти, пропонує переписати його наступним чином:

"Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, перебуває в громадянстві України протягом останніх десяти перед днем виборів років та володіє державною мовою"

УДАРівці проти кардинального зменшення повноважень голови держави. Зокрема, вони пропонують не відбирати у президента право призначати голову СБУ та ГПУ, пропонувати половину складу Ради Національного банку України т Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Крім того Віталій Кличко пропонує збільшити квоту президента у Конституційному суді. Якщо зараз голова держави має право призначати третину складу суду, УДАРівці пропонують надати йому право на призначення половини складу КС.

Більше того, УДАРівці пропонують надати президенту право зупиняти дії актів Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та Верховної Ради Автономної Республіки Крим з одночасним зверненням до Конституційного Суду України з мотивів їх невідповідності Конституції України. А також оскаржувати акти Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, Національного банку України до судів загальної юрисдикції.

В той же час юристи УДАРу пропонують позбавити президента призначати чергові та позачергові вибори Верховної ради і передати цю функцію Центральній виборчій комісії.

(Більш якісні фото порівняльної таблиці дивіться тут)(Більш якісні фото порівняльної таблиці дивіться тут)

powered by lun.ua
Коментарі — 214
Adriano Verdelli _ 19.03.2014 22:49
IP: 74.125.17.---
ШАНОВНІ!! ЗАРАЗ ЧАС ВИГНАТИ МОСКОВСЬКИХ ОКУПАЦІЙНИХ ПОПІВ! ВОНИ З АВТОМАТАМИ ВІДБИРАЮТЬ НАШІ ЦЕРКВИ В КРИМУ! ТОМУ РОБИМО ЦЕРКОВНИЙ МАЙДАН! В СУБОТУ, В 12.00, 22 БЕРЕЗНЯ ЗБИРАЄМОСЬ НАВПРОТИ СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ ТА ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ! ПАЛИМО ШИНИ – ТО НАШ ЛАДАН І МИРО ДЛЯ ПОПІВ, ВИГАНЯЄМО ЇХ, А ЦЕРКВИ ПЕРЕДАЄМО ПІД КОНТРОЛЬ ОБ'ЄДНАННЯ РЕЛІГІЙНИХ ГРОМАД, УПЦ КП, УГКЦ, УКЦ, всіх тих, ХТО ПІДТРИМАВ СВОБОДУ НАРОДУ! ВЛАСНІСТЬ НАМІСНИКА ЛАВРИ ПОПА ПАВЛА АРЕШТУВАТИ І ЗРОБИТИ СИРОТИНЕЦЬ! ТО САМЕ ЗРОБИТИ З ІНШИХ МАЄТКІВ ЄПІСКАПОВ І ПОПІВ-ГРАБІЖНИКІВ! ВСІ НАШІ СВЯТИНІ ЩО Є В МП ПЕРЕДАТИ ПІД КОНТРОЛЬ ДЕРЖАВИ, І ЩОБ ТАМ ПО ЧЕРЗІ МОЛИЛИСЯ ВСІ ЦЕРКВИ- ЩО Є НАЩАДКАМИ КИЇВСЬКОЇ ЦЕРКВИ!!!! ВИГАНЯЄМО МОСКОВСЬКИХ ПОПІВ З УКРАЇНИ! ЛИШЕ ТОДІ ВОНИ ПЕРЕСТАНУТЬ РУХАТИ НАШИХ СВЯЩЕНИКІВ В КРИМУ!!!ТА БИДЛОТА РОЗУМІЄ ТІЛЬКИ СИЛУ НАРОДУ!!!
Leonid Pidchybii _ 12.02.2014 21:19
IP: 94.232.211.---
Ех, Мустафо, Мустафо!
Коли я прочитав допис, то у мене склалося враження, що автор (блогів не лише в "Українській правді", а й інших форумів) бездумно користується нав'язаними особисто йому словотворами політтехнологів з Банкової. Хочу побажати автору правильно добирати слова, що відбивають наш, український погляд на події, а не чужинський.
zemlj.blogspot.com/2014/02/blog-post.html
Ostap Max _ 12.02.2014 16:30
IP: 37.19.240.---
В Украине и у Верховной Раде установлена тюремная система ценностей-унижаться перед паханом и унижать фраеров.
rada2006 _ 11.02.2014 18:10
IP: 93.72.151.---
Затягнули БЮТ і УДАР в програшну гру. План дій відомий. Повернення незаконно скасованої К-2004.
Для НОВОЇ КОНСТИТУЦІЇ європейського типу абсолютно немає підстав. До такої європейської Конституції необхідно прийняти тисячі європейських законів. А так, буде як з Конституцією 1996, яка так і не праціює, оскільки перехідні положення не виконані (імпічмент і т.д.). Треба дати по рукам т. з. юристам цих партій, хай краще в самообороні постоять.
Вероника Верна _ 11.02.2014 14:30
IP: 74.125.18.---
Нам нужно сформировать правительство как в Швейцарии. За депутатами всегда будут стоять какие-то группы по интересам и вести свою игру. Это звено парламента, президента, депутатов, политиков необходимо отпустить на вольные хлеба. Только тогда будет страной управлять сам народ и люстрация необходима.
Вячеслав Степанюк _ 11.02.2014 14:10
IP: 95.132.94.---
Все більше схиляюсь до переконання, що це не вони-депутати, мають написати нам Конституцію, яка потрібна їм, а що це ми самі-народ, маємо написати собі і їм Конституцію, яка потрібна нам!
Pictus _ 11.02.2014 09:53
IP: 37.55.243.---
Rustam OldBoy:
Oleksander Matvienko:
Республіка:
Oleksander Matvienko:
При чинній Виборчій системі Ваші заклики діятимуть виключно на користь Януковича В.Ф.
Але опозиція про вибори до ВР за новим законом про вибори за пропорційною системою з відкритими списками ані чирик, бо розуміють, що багатьох там вже не буде.
відкриті списки це буде та ж сама мажоритарка. Ви хочете 100% мажоритарку?
ПР матиме конституційну більшість у такому випадку
- – - – -
Дурнику, відкриті партійні списки це НЕ буде мажоритарка. Або дурненьке або прикидається.
Костянтин Кулак _ 11.02.2014 06:57
IP: 74.125.18.---
З проекту УДАРу видно, що ніхто не вірить у випадковість появи і миттєвого прийняття "поправки" бютівця Бриченка до Податкового кодексу.
Цікаво, чи по партійній лінії "Батьківщини" якимсь чином відредагували на таку "ініціативу" свого партійця? Якщо ні, то – робімо висновки!
Багатьом не сподобається, але – щоб мати моральне право стати Президентом України треба бути справжнім громадянином нашої держави і ПОСТІЙНО, з моменту народження, а не 10 років, прожити тут, зі своїм народом, відчуваючи на собі наругу і недоліки існуючої системи влади, а не "перебувати в громадянстві України".
Сенька Рашпиль _ 11.02.2014 01:11
IP: 37.55.112.---
Майдан-це едине очищувальне вогнище для всякого роду "слуг народу". Майдан повинен, просто зобовязаний перебрати на себе всі функції держави, бо бандитське болото не дасть не приймати, не виконувати прогромадянські натуги українського народу!
Юрий Вологжанинов _ 11.02.2014 00:48
IP: 93.72.20.---
ВР обязана принять, как восстанавливающие законность, следующие акты: Акт 1. "О незаконном присвоении Януковичем полномочий, которых ему не делегировал народ, о лишении его незаконных полномочий", Акт 2. "О незаконном решении КС 2010 и лишении статуса судей КС принимавших участие в незаконном и не имеющем юридической силы решении". Акт 3. О юридической состоятельности Конституции 2004.
Юрий Вологжанинов
Александр Любенко _ 10.02.2014 22:53
IP: 74.125.18.---
Велике прохання до Юристів -
готуйте ВЖЕ ЗАРАЗ сучасний закон про вибори!

з МАЙДАННИМ механізмом ВІДКЛИКАННЯ,

вимоги до депутатів:
– вільне знання мов,
– ведення блогу,
– прозорість для журналістів та взаємодія з громадським (и) ТБ.Цей закон маємо проголосувати в Інтернет та затвердити на Єдномайданах по всій Країні
Коли це зробимо, і закон буде зрозумілим ПРОСТИМ ТРУДІВНИКАМ –
згинуть вороженьки як роса на Сонці
Юрий Днипров _ 10.02.2014 22:29
IP: 93.72.136.---
Мустафа!зверни увагу на цю статтю...УП І ТЕ ЩО ТАМ НАПИСАНО...
Комісар ЄС попросив Захарченка відмовитися від допомоги "тітушек"
Про співпрацю міліції з так званими ті тушками Захарченко сказав, що в Україні існує закон про громадські формування, який на насправді дозволяє таку співпрацю, хоча і не дозволяє членам таких громадських організацій носити маски і озброюватися кийками.

Муйжніекс закликав в.о. мінстра поставитися до цієї ситуації серйозно і не делегувати функції міліції "якимось третім силам".
Петро Дігтяр _ 10.02.2014 20:57
IP: 195.18.28.---
Ще й тут висловлюсь. Навіть не читав текстів порівняльної таблиці. Зараз це не на часі. Слухайте Ю. Луценка. Сказано повернутися до Конституції України 2004. Цього й домагайтеся. Всі інші проекти нікчемні. Навіть якийсь розділовий знак внесений в означену Конституцію буде приводом законно її відхилити. Реформаторам потрібно мати правовий розум.
Rustam OldBoy _ 10.02.2014 19:32
IP: 109.87.225.---
Oleksander Matvienko:
Республіка:
Oleksander Matvienko:
При чинній Виборчій системі Ваші заклики діятимуть виключно на користь Януковича В.Ф.
Але опозиція про вибори до ВР за новим законом про вибори за пропорційною системою з відкритими списками ані чирик, бо розуміють, що багатьох там вже не буде.
відкриті списки це буде та ж сама мажоритарка. Ви хочете 100% мажоритарку?
ПР матиме конституційну більшість у такому випадку
Oleksander Matvienko _ 10.02.2014 18:50
IP: 74.125.18.---
Республіка:
Oleksander Matvienko:
При чинній Виборчій системі Ваші заклики діятимуть виключно на користь Януковича В.Ф.
Але опозиція про вибори до ВР за новим законом про вибори за пропорційною системою з відкритими списками ані чирик, бо розуміють, що багатьох там вже не буде.
Виталий Ященко _ 10.02.2014 18:44
IP: 37.229.219.---
Жалко людей стоящих на Майдане. Пока они мерзнут, эти "умники" между собой договориться не могут. Неужели на Майдане нельзя найти Лидера и гнать всех этих Кроликов и Боксеров в шею. Ведь даже краткий анализ этой таблицы говорит о том, что каждый лепит Конституцию под себя. О какой Конституции может быть речь, когда страна разваливается как кусок дерьма в огороде. А эти "гетьманы" уже делят шкуру не убитого медведя.
И за что нас Бог проклял, что мы среди 46 миллионного населения не можем найти хоть одного порядочного человека, который бы хоть немного думал о государстве, а не только о себе любимом.
Чупа Кабра _ 10.02.2014 18:42
IP: 37.19.164.---
А я не дочиталась или опять никто не предлагает варианта отзыва депутата "с мест"? И не прописан законный вариант борьбы с узурпацией...
Совсем Оппо хамит, Яроша на них нет...
Олександр Палій _ 10.02.2014 16:33
IP: 93.72.49.---
Треба збирати голоси за повернення до Конституції 2004 року, і брати в майбутнє, без жодних обмежень, тих регіоналів, які зважаться бути людьми.

А боятися розпуску ВР – повна мачня. У Януковича легітинмність нижче плінтуса, по-перше, після указу про розпуск хай спробує його реалізувати, а по-друге, вся Європа буде на боці парламенту і визнає його легітимною владою. А там гаплик режиму.
Wladimir2008 _ 10.02.2014 16:27
IP: 74.125.181.---
Конституція від Удару краща від Батьківщини, але все-рівно не дороблена. Візьміть Конституціоналістів – Ключковського, Головатого, Зореславу Ромовську, Тетяну Мунтян! А то і далі немає права на спротив народу, немає обов'язку влади публікувати, хоча б в Інтернеті, всі проекти рішень влади як в центрі, так і на місцях! Немає обов'язку судів встановлювати істину у справі, є лише змагальність сторін, тобто хто кого переспорить, як у бандитів на "стрєлках". Потрібна персональна відповідальність чиновників за зміст розроблюваних і зареєстрованих нормативних актів, документів, різних листів НБУ, міністерств та відомств. Чому судимих знову в депутати пхають, в нас що, нормальних людей мало? І зовсім немає навіть натяку на розробку електронної системи голосування. Воно було б дешево, гарантовано можна було б часто робити голосування з багатьох питань, референдуми і, головне, можна було б зробити функцію запиту, як зараховано голос, "за", чи "проти", тобто неможливі були б фальсифікації.
Старий Снайпер _ 10.02.2014 16:25
IP: 176.36.215.---
Мустафа! Схаменіться! Яка Конституція??? Вони дуже скоро підуть на нас в атаку. Будемо сидіти і мріяти про нову Конституцію?
Анна Викторенкова _ 10.02.2014 14:53
IP: 176.116.73.---
Oleksander Matvienko:
Ви що думаєте, що як тільки буде нова Конституція то хабарники перестануть брати хабарів, казнокради припинять на тендерах розпилювати бюджет, а авакови-порошенки, не кажу вже про членів партії рецидивістів... сплатять всі податки, а ви всі, революціонери Інтернету почнете виконувати Закони?

нет, Александр, мы думаем, что первое и обязательное, что нужно сделать – это любым ненасильственным способом лишить януковича возможности силовых методов воздействия.

конституция 2004 – хорошо, импичмент – хорошо, бунт ПР – хорошо, "антипрезидентский заговор" олигархов – хорошо, санкции – хорошо... пофиг, любой метод хорош – главное максимально быстро и эффективно.

и только после того, как все без исключения активисты окажутся в условной безопасности, можно и даже нужно начинать глобальные реформы в стране. это понятно всем, с этим согласны все – тут нечего обсуждать. но это второй этап. первый – жизни и судьбы людей. это моё твёрдое убеждение.
Республіка _ 10.02.2014 14:43
IP: 213.111.80.---
Oleksander Matvienko:
При чинній Виборчій системі Ваші заклики діятимуть виключно на користь Януковича В.Ф.
Oleksander Matvienko _ 10.02.2014 14:28
IP: 94.45.41.---
Україна потребує не нової Конституції, а нової крові в політичній системі. Головне завдання українців – це відсторонити бандитів від влади, а для цього необхідні дострокові вибори перш за все ВР щоб більше не було в ній осіб зі статками понад 1 млн. доларів, бо чесно, сплачуючи всі податки, стільки заробити неможливо. Ці нуворіші, які зараз уособлюють народ у ВР, мабуть дуже переймались інтересами народу коли "прихватизовували" заводи, брали хабарі, розкрадали бюджет, не платили податки і ви сподіваєтесь, що вони можуть щось путнє зробити для людей? Не тіште себе ілюзіями – бандити поміняються місцями і всього.
Oleksander Matvienko _ 10.02.2014 14:28
IP: 94.45.41.---
Панове, ну неможна бути такими наївними, не хочу казати лохами, щоб повірити в те, що зміна Конституції призведе до покращення життя народу. Ви що думаєте, що як тільки буде нова Конституція то хабарники перестануть брати хабарів, казнокради припинять на тендерах розпилювати бюджет, а авакови-порошенки, не кажу вже про членів партії рецидивістів, частина з яких ще недавно були "несамовитими" прихильниками біло-сердешної ідеї, сплатять всі податки, а ви всі, революціонери Інтернету почнете виконувати Закони? Ніж в руках хірурга лікує – в руках бандита знаряддя вбивства. Діюча Конституція могла б в руках "хірурга" стати засобом швидких реформ, а ми цей засіб дали відомо кому.
Юрий Днипров _ 10.02.2014 14:13
IP: 93.72.136.---
Много чего Американцы взяли с конституции Орлыка...Почему бы нам не сделать тоже самое.
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter