Мустафа Найем Заступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром"

Верховний суд: на боці російських компаній чи українських оборонних заводів?

23 січня 2020, 07:57

Як ви гадаєте, що сталося б, якби у 2014 році Кремль звернувся до Шевченківського районного суду Києва з вимогою переписати Крим на Москву в рахунок трьох мільярдів боргу Віктора Януковича?

Переписав би.

А потім би те саме зробив Верховний суд. А виконавча служба, посилаючись на ці рішення, перекрила б адмінкордон і вимагала б від українських військових добровільно залишити півострів, бо там вже інший господар.

Це не фантазії. Це той самий фантастичний абсурд, що вже другий рік триває в українських судах, які у примусовому порядку, всупереч санкціям та здоровому глузду змушують заводи "Укроборонпрому" підтримувати економіку підприємств Російської Федерації і продавати ворогу зброю, якою він нас потім вбиває.

Завтра о 14:00 відбудеться чергове засідання у дуже важливій для країни справі - про стягнення заборгованості за позовом російського АТ "Авіа-Фед-Сервіс" до державної акціонерної холдингової компанії "Артем", що входить до складу концерну "Укроборонпром".

Це засідання може поставити крапку у судовій тяганині російської фірми та нашого заводу. У разі позитивного рішення суду на користь підсанкційної російської компанії "Артем" змушений буде виплатити їй непід'ємну для себе суму – близько 3 мільйонів дол. США.

Це може зупинити виробництво ракет, авіаційної та іншої техніки на заводі як мінімум на чотири місяці, спричинити зрив державного оборонного замовлення і низки експортних контрактів.

Тому завтра хочу прийти до суду сам. Послухати аргументи суддів та адвокатів тієї сторони, бо ані моєї юридичної освіти, ані здорового глузду не вистачає, щоб зрозуміти таке правосуддя.

Мені по-людськи цікаво, як судді будуть вносити рішення про те, щоб змусити український завод по виготовленню ракет та боєприпасів віддати борги російському оборонною підприємству з санкційного списку.

Вважаю, що українські суди під час війни взагалі не мають задовольняти позови російських компаній, тим більше, в оборонній сфері, адже це суперечить публічному порядку України в частині дотримання режиму санкцій проти компаній оборонного комплексу країни-агресора.

Відповідні листи та звернення з правовою позицією концерну вже направили до СБУ, РНБО, Уряду, Міністерства юстиції та міністерства економіки. Держава має припинити цей сюр, коли однією рукою вона накладає на російські фірми санкції, а іншою – видає цим фірмам судові рішення, якими вони нищать наші стратегічні оборонні підприємства.

Засідання відбудеться о 14:00 у приміщенні Верховного Суду у складі суддів Касаційного цивільного суду за адресою: просп. Повітрофлотський, 28.

Судді:
Осіян О.М. (доповідач); Білоконь О.В, Сакара Н.Ю. (члени колегії).

Коротко про справу:

У 2012-2014 рр державна акціонерна холдингова компанія "Артем" (завод "Артем") уклала 4 договори з російською компанією АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс" на поставку товарів військового призначення. По всіх 4 договорах завод "Артем" отримав передоплату і розпочав виготовляти замовлення.

З літа 2014-го у зв'язку із військовою агресією РФ Україна запровадила низку обмежень на поставки до Росиї техніки військового призначення і "Авіа-ФЕД-Сервіс" потрапила під санкції. Це унеможливило виконання "Артемом" своїх обов'язків за договорами.

Згоом "Авіа-ФЕД-Сервіс" звернулася до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті Російської Федерації в Москві й отримало на свою користь 4 арбітражних рішення. Ці рішення зобов'язують "Артем" повернути 2,33 млн.дол. США передплати, сплатити відостки, а також відшкодувати вартість юридичних послуг (усього близько 7,18 млн. руб.).

Після цього російська компанія подала до українських судів 4 заяви про визнання та виконання на території України цих арбітражних рішень.

Спочатку українські суди залишали заяви АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс" без задоволення, адже вони суперечили режиму санкцій.

Але у вересні 2018 року Верховний Суд України з цією позицією судів не погодився, зазначивши, що агресія РФ проти України не повинна впливати на договірні відносини між компаніями.

9 січня 2020 за зачиненими дверима та без виклику сторін ВСУ підтверджує цю позицію та зобов'язує "Артем" виконати рішення арбітражу на користь АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс".

Тобто, у спорі російської підсанкційної компанії про стягнення грошей з українського стратегічного оборонного підприємства через непоставку в РФ продукції військового призначення під час війни український Верховний Суд стає на захист компанії держави-агресора.

Це не єдина випадок, коли російські контрагенти намагаються через суд змусити українські компанії виконувати фінансові зобов'язань.

У судах зараз також розглядається справа за позовом АТ "Російська літакобудівельна корпорація "МіГ" до ДП "Красилівський агрегатний завод" про стягнення 5 млн російських рублів передплати за договором поставки військової продукції від 2013 р., виконання якого стало неможливим через запровадження санкцій. У цій справі Верховний Суд під впливом рішення своїх колег у справі АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс" повернув справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Більше про судовий процес з "Авіа-ФЕД-Сервіс" та аргумети суддів тут.

powered by lun.ua
Коментарі — 36
Микола Карпець _ 27.01.2020 11:31
IP: 35.235.226.---
Чим закінчилося засідання суду???
Nik Sas _ 24.01.2020 19:18
IP: 35.235.227.---
Andriy Fedoruk:
Шановний, досить гасел, я задав конкретне питання: чи пан Наєм, будучи народним депутатом, запропонував змінити законодавство таким чином, щоб коли однією із сторін судового процесу є країна агресор РФ, суд приймав сторону другої сторони автоматично? Якби він запропонував, ці зміни не внесли б до порядку денного, або не проголосували, лише тоді можна було б звинувачувати минулу парламенську більшість, а так винуватий і пан Наєм, який зараз свою провину хоче перекинути на суди. В Україні суди не святі, проте вони керуються законами прийнятими Верховною Радою, тобто депутатами, якщо ті не дають їм інструментів для покарання країни агресора бодай фінансово, то хто винуватий?
Andriy Fedoruk _ 24.01.2020 16:09
IP: 35.235.227.---
Nik Sas:
Пан Мустафа був одним з небагатьох депутатів минулої ВР, які дійсно служили українському народу, а не власній кишені чи "патріоту номер 1". Але в тій Раді ці питання взагалі не були на порядку денному: вони переймались наданням пільг Ахмєтову та призначенням Луценка генпрокурором всупереч закону
Влад Лозовий _ 24.01.2020 15:31
IP: 35.235.227.---
не мустафа вьі не правьі,я считаю что Україна может отдавать Роиссии долги...судьями ВСУ,ОАСК,Печерського и др.судов.Пусть хоть таким образом принесуть хоть какую-то пользу Украіне-ето одновременно и будет,и реформа и очищение судов.
_ABM_ _ 24.01.2020 10:58
IP: 35.235.227.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
_ABM_:
Маковецкий-Левенгук Андрей:
- Вообще-то Россия незаконно совершает агрессию в отношении Украины, убивает ее граждан, сбивает гражданские самолеты...Или все законно? Какое ваше политическое кредо?
- Мое политическое кредо – не вести разговоры о наших сложных взаимоотношениях с Россией, поскольку нахожу такие разговоры крайне невыгодными для себя:... я загнан в жесткие рамки от семи до двенадцати, или, в лучшем случае, от трех до пяти.
Подозреваю, что проживаешь в Крыму. А в Украину въезд запрещен? ⛔
Nik Sas _ 23.01.2020 18:31
IP: 35.235.226.---
Пан Мустафа забув, що був народним депутатом, йому просте питання: чи подавав він зміни до законів, щоб виключно всі рішення українських судів, коли одніює із сторін процесу є країна агресор РФ, були автоматом за іншою стороною? Зараз кричати погані суди дурість, суди приймають рішення згідно ЧИННОГО законодавства. Якщо Верховна Рада, частиною якої майже 5 років був Наєм, не прийняла іншого, а зараз волає, що як можна приймати сторону РФ, а що можна приймати іншу сторону всупереч закону? Потрібно міняти закон, щоб рішення були виключно в рамках законодавства.
Log Log _ 23.01.2020 17:17
IP: 35.235.226.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
ты за Луну или за Солнце?
"Если у тебя спрошено будет: что полезнее, солнце или месяц? – отвечай месяц. Ибо солнце светит днем, когда и без того светло, а месяц – ночью." (К. Прутков)
_ABM_ _ 23.01.2020 15:51
IP: 35.235.226.---
Євген Кулішов:
...
Я добре розумію з ким маю справу, не маю жодних ілюзій, що зможу його переконати. Просто не хочу, щоб виглядало так, що маячня його та йому подібних – це позиція читачів УП. Отже, коли маю час та натхнення... Я ж навіть до них не звертаюся, бо марно.
Все вірно. Разом з тим думаю, що не варто у повному об"ємі копіювати маячню россиянского придурка.
Євген Кулішов _ 23.01.2020 15:32
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Євген Кулішов:
Рома Романов:
Как так "гибридная война с Россией"?
Не вступайте у діалог з розумово відсталим.
Воно рідної мови не знає.
Без помилки речення не напише.
Переписати слово неспроможне – написало "аннекстрованные".
На шостому десятку інтелект чотирирічної дитини.
Нормальна людина з сорому б згоріла.
Я добре розумію з ким маю справу, не маю жодних ілюзій, що зможу його переконати. Просто не хочу, щоб виглядало так, що маячня його та йому подібних – це позиція читачів УП. Отже, коли маю час та натхнення... Я ж навіть до них не звертаюся, бо марно.
_ABM_ _ 23.01.2020 15:32
IP: 35.235.226.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
-...Вообще-то... должен быть за Закон.
- Ваше политическое кредо? – Всегда!... – Россия вас не забудет! (И.Ильф, Е.Петров. 12 стульев)
Вообще-то Россия незаконно совершает агрессию в отношении Украины, убивает ее граждан, сбивает гражданские самолеты...
Или все законно? Какое ваше политическое кредо?
_ABM_ _ 23.01.2020 14:59
IP: 35.235.226.---
Євген Кулішов:
Рома Романов ибн) (уйло – воронежский недоумок:
...
-...на стороне терпевшего...весь мир смеется.
-...над вами рашиССтами таки весь мир смеется.
Каждое) (уйло хочет быть Романовым:-))
Рома Романов, (он же Взадов, Запердоленко, Семижопов и еще +1001 ник) – это 52-летний типичный рАсЕянский недоумок. Проживает в с. Верхняя Хава, Воронежской области. Образование 8 классов, работает сторожем школьной котельной, зарплата 10 тыс. руб. (!!!), обижен на свою судьбу, имеет комплекс неполноценности, винит во всех своих проблемах и неудачах украинцев, на страницах УП с 2014-го, активно призывал убивать украинцев.
Этот Романов ибн) (уйло впадает в ступор от вопроса почему его воронежское село Верхняя Хава имеет тюркское название, но называется селом, а не на россиянский манер деревней.:-)) Вероятно подозревает, что именно украинцы имеют прямое отношение к Воронежской области, а не так называемые русские...
Log Log _ 23.01.2020 14:46
IP: 35.235.226.---
Рома Романов – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
суды стоят на стороне терпевшего.
Ха-Ха-Ха.
Унитаз придумал новую юридическую терминологию.
Почему Путлер не поставил его министром юстиции?
Безграмотный "терпила", пошел вон.
Halyna Shpak _ 23.01.2020 14:41
IP: 35.235.226.---
Журналіст Найєм озвучив що за волонтерство отримав понад 300 тисяч гривень на місяць винагороди в "Укроборонпромі"? Те ж саме стосується журналіста Лещенка, що отримав до пів мільйона на місяць, майже як Найем, тільки в "Укрзалізниці"? Це таке волонтерство, чи це новий вид корупції, коли влада слуг Зеленського олігарха Коломойського розраховується з лояльними журналістами державними посадами і захмарними зарплатами і преміями платників податків?
Що взагалі включає в себе поняття волонтерство під час війни і що таке корупція влади?
Порошенко наприклад всі свої зарплати за всі п'ять років президенства перераховував на благочинність і підтримку військових під час війни.
Генеральний прокурор Луценко з дружиною теж перерахував кошти із зарплати на ці благородні цілі. Генпрокурор України Юрій Луценко щомісяця перераховувати 24 тис. грн зі своєї зарплати на потреби поранених бійців антитерористичної операції на Донбасі. При тому Луценко отримував вдвічі менше за нинішнього Генпрокурора?
Log Log _ 23.01.2020 14:40
IP: 35.235.226.---
Євген Кулішов:
Рома Романов:
Как так "гибридная война с Россией"?
Не вступайте у діалог з розумово відсталим.
Воно рідної мови не знає.
Без помилки речення не напише.
Переписати слово неспроможне – написало "аннекстрованные".
На шостому десятку інтелект чотирирічної дитини.
Нормальна людина з сорому б згоріла.
Igor Ovchar _ 23.01.2020 14:33
IP: 35.235.226.---
Юрій Дрозд:
Igor Ovchar:

А от Ігор Овчар патріотично захищав Україну від російських найманців. Правда, не злізаючи з дивану.
Звідки у вас такі відомості? Сидите у мене під диваном?:)
Євген Кулішов _ 23.01.2020 14:07
IP: 35.235.226.---
Рома Романов:
Vlad Maiko:
Вот и начались крокодильи слезы. Вы же не смогли провести полную перезагрузку судов. Это – раз. А два-есть в законе о запрете торговли с россией положения, все долги украинских предприятий автоматически аннулируются в счет аннексированных предприятий?
Понятие "аннекстрованные предприятия" существуют только в прокламациях прохоботов, но не более.
Пора кончать вести гибридную войну с Россией или мы подчиняемся международным правилам или мы должны объявить войну России.
- над нами весь мир смеется.
Как так "гибридная война с Россией"? Вы же под соседним блогом доказывание, что "гражданская с дырляндией". Аннексирована предприятия может и не самое удачное определение, но решения международных судов и арбитражей по украденным мокшанами у украинских компаний активам уже есть, и они не в пользу путлера и его шайки. С последним нельзя не согласиться – над вами рашиССтами таки весь мир смеется
Max Mykhaylenko _ 23.01.2020 13:54
IP: 35.235.226.---
Слабаки ви. Шмарклі, що ще додать? Лягаєтепід Путіна і бариня просють.
Влад Дорошенко _ 23.01.2020 13:41
IP: 35.235.226.---
Он с Лещенко, как квартирооптимисты, перестали уже быть зарплатоозабоченными.
Микола Карпець _ 23.01.2020 13:35
IP: 35.235.226.---
Микола Карпець:
Вибачаюся – Заступники...і далі по змісту...
Микола Карпець _ 23.01.2020 13:28
IP: 35.235.226.---
А чому б це питання не врегулювати на ЗАКОНОДАВЧОМУ рівні? І тоді б було менше запитань до КОРУМПОВАНИХ судів, які чомусь новий презедент не лише не квапиться реформувати, а і призначає адвокатів і голів аадміністрацій бандюковича в радники і замісники ДБР...от коли будуть відповіді на Ваші питання на НАЙВИЩОМУ рівні, тоді і в судах не буде виникати таких ситуацій...прислівя про рибу голову і гниття іще ніхто не відміняв...
Oleksiy Furmanov _ 23.01.2020 13:28
IP: 35.235.226.---
Смішно читати, як продажний "журналіст", який 5 років працював проти України, щоб вибити собі тепленьке місце при нинішній російській агентурі у владі – зараз приймає участь в шоу де типу погані суди (які, нагадую, абсолютно повністю контрольовані Зеленським) дадуть росіянам те що вони хочуть – і тим самим вчергове відбілить чергову здачу Зеленським українських інтересів "братскому народу".

До речі, а куди поділася корупція в Укроборонпромі? От щось 8 місяців не чути ні слова про неї?
Yuriy Rybnyk _ 23.01.2020 12:59
IP: 35.235.226.---
Поясніть цьому "великому спеціалісту в оборонці", що грші йому платяь, щоб він мовчав, а не свою тупість в блогах демонстрував (((
Країні досить і одного високопоставленого блазня (((
Юрій Дрозд _ 23.01.2020 12:57
IP: 35.235.226.---
Igor Ovchar:

А от Ігор Овчар патріотично захищав Україну від російських найманців. Правда, не злізаючи з дивану.
Юрій Дрозд _ 23.01.2020 12:56
IP: 35.235.226.---
Михаил Левицкий:

Мишко, ви читати вмієте? Це "Артем" мав виконувати замовлення для російської оборонної промисловості.
Igor Ovchar _ 23.01.2020 12:47
IP: 35.235.226.---
Те, про що пише заступник голови Укроборонпрому Найєм, – це не питання до Верховного Суду. Це прямий наслідок дій сцикунів та квазі юристів турчинових-порошенок на посаді Президента України. Які знехтували Конституцією та ключовим законодавством України про оборону, при нападі Росії на Крим та Донбас – не оголосили воєнний стан хоча б на захоплених ворогом територіях України, не звернулись до Радбезу ООН та до держав-підписантів Будапештського меморандуму згідно передбаченої процедури. А натомість за попередньою "московсько-віденською домовленістю" та наступними "домовленостями" – бігом озвучили "мирний план порошенка" та побігли до Мінська підписувати зрадницьку "мирову" з агресором. Така собі "бартерна угода" між баригами: Крим та особливий статус Донбасу в обмін на визнання Москвою легітимності заміни режиму Януковича на режим Порошенка при гарантіях недоторканості Турчинова. І всі їхні багатозначні кулуарні натяки на те, що так вчинити порадили "наші західні партнери" – брехня
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter