19 жовтня 2011, 15:33

А чи здатні?

Кажуть, звичка – друга натура. Серед багатьох інших маю й таку – в автомобілі слухати радіо "Ера". Не подумайте, що рекламую, просто кажу, як є.

Днями там на ранковому іспиті був один з наших депутатів. На запитання кореспондентки щодо гіпотетичного референдуму про долю Верховної Ради: залишити "обранців народу" в живих чи розстріляти, – він, жартуючи, сказав, що краще такі речі не робити, бо, безумовно, розстріляли б.

Політик точно відчуває настрої суспільства. Хоча є у парламенті розумні, чесні, моральні, справедливі – одним словом, позитивні люди. Але таких – мала жменька. Це не вони зривали з себе депутатські значки, це не вони обносили будинок Верховної Ради двометровим парканом. Їм нема чого боятися. Боятися треба іншим – які перетворили найвищий законодавчий орган держави у всеєвропейське посміховисько. А зараз ще й планують закріпити цей статус "новим" законом про вибори.

Тому сьогодні слово "оновлення" є не просто знову модним, воно є суспільно очікуваним. Його знову почали експлуатувати політики. Найчастіше говорять про оновлення влади. Не останню роль (хоча тепер, за нових – старих правил, значно меншу) відіграє й парламент. Його оновлення начебто передбачено самим життям: нові вибори – нові обличчя.

На жаль, у нас з цим не складається. Маніпулюючи саме процесом виборів, можна, як свідчить наша теперішня практика, проводити до парламенту і водіїв, і секретарок, і помічників (тільки прошу представників цих шанованих професій на мене не ображатися: просто кожен має виконувати професійно та ефективно саме свої функції і не більше) і навіть спортсменів – "мордоборців", вибачте, багатоборців, які здатні на все.

Отже, питання. Як за таких обставин оновити парламент? Навіть м´якше – хоча б періодично оновлювати парламент?

Маю пропозицію. А чому б не встановити для "народних слуг" лише два терміни перебування у вищому законодавчому органі? Чому це можливо для президентів і не можливо для депутатів? Десять років – доволі пристойний термін, щоб навіть ті, хто йде туди не для власної вигоди, а саме для служіння інтересам держави, продемонстрували не лише наміри, але й результати. А після того – поступилися дорогою іншим. Щодо "дерибанщиків" – це теж було б справедливим, бо не можна ж необмежено грабувати свою державу.

Вже чую резонне запитання опонента – ну, хто ж себе, коханих, отак візьме та й обмежить. Погоджуюсь. Тому пропозиція до теперішніх парламентських "більшовиків" примітивно проста – спробуйте хоча б зберегти "демократичне" обличчя та прийміть цю норму із застосуванням через вибори: тобто, не на ці, а вже на наступні. Якраз скоро про виборчий закон і дискутуватимете.

Бо інакше, з урахуванням усіх інших шалених "досягнень" теперішнього парламенту, не доведи Господи, можна й сумної долі дочекатися за підсумками референдуму, який поки що не відбувся.

І ніякі паркани тоді вже не допоможуть.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гарантії так гарантії!

Москва хоче для себе безпекових гарантій. Путін про них публічно заявляє, а Лавров обіцяє покласти його вимоги на папір. Розумію, як воно складно...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (3)

6. Чи може Росія стати демократією? "...Российской власти, на мой взгляд, достался просто-таки идеальный народ, которым она еще долго будет успешно пользоваться...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (2)

4. Економічна безвихідь "Это не цены высокие, это мы нищие, г-н Президент" https://echo.msk.ru/blog/amountain/2756042-echo/ Політичні перспективи Росії безпосередньо залежать від її економічного здоров'я...

Розпад Росії: загроза чи шанс?

Росія – це "нечто страшное, смешное и стыдное" Д.Биков, російський письменник https://echo.msk.ru/blog/bykov_d/2761932-echo/ Розвиток Росії впродовж останніх двох десятиліть мав своїм наслідком появу низки явищ, що призвели до масштабних змін як у внутрішньополітичній ситуації країни, так і її становища на міжнародній арені...

Правда і відповідальність

Друга світова залишила глибокі шрами в історії багатьох народів світу. Особливо тих, хто зазнав безпосередньої агресії з боку нацистської Німеччини...

Чому Росія ніколи не відбудеться?

Відразу чую голоси опонентів: " Як це не відбудеться?! Вже відбулася! Могутня і велика держава...". Причому говорять не тільки у них, але, на жаль, і у нас...