Володимир Огризко Міністр закордонних справ України (2007 - 2009 рр.)

Правда і відповідальність

26 вересня 2020, 11:20

Друга світова залишила глибокі шрами в історії багатьох народів світу. Особливо тих, хто зазнав безпосередньої агресії з боку нацистської Німеччини. Шрами залишилися і в свідомості самих німців. Вони досі спокутують вину своїх предків за їхні злочини.

Війна пройшла Україною двічі: спочатку з заходу на схід, а потім зі сходу на захід, знищивши мільйони мирних жителів і спустошивши її вщент. Теж саме пережили Польща і Білорусь. У результаті німецько – радянської змови Польща припинила своє існування, а Білорусь під час війни втратила кожного третього жителя. Жорстокі бої йшли також на території Росії, хоча окупованих територій було відносно небагато, а тривалість окупації була значно коротшою. Така правда історії.

А чому ж тоді така непослідовність в оцінках і діях, чому весь післявоєнний час німці замолюють свої гріхи вона виключно перед Росією?

Моя відповідь банальна: вони не знають або, може, не всі і хочуть знати всю правду.

Ось чому важливим є неупереджені та, якщо хочете, аполітичні історичні дослідження, зокрема, й цієї трагічної сторінки наших взаємин. Тоді, мабуть, не виникали б питання про доцільність чи недоцільність спорудження в Берліні меморіалу українцям – жертвам нацизму, тоді, мабуть, виплачені ФРН доволі скромні компенсації радянським громадянам, яких під час війни вивезли на примусові роботи до Німеччини, не були б настільки непропорційними щодо українців, тоді, мабуть, ризикну припустити, і Німеччина швидше почала б дивитися на Україну безпосередньо, а не через криві і затемнені окуляри Москви.

Чи маємо ми сьогодні якусь структуру, яка б допомогла політикам і громадськості прояснити ті чи інші сторінки українсько – німецьких взаємин? Так, маємо (увага –!) громадську організацію (ГО) під, правда, гучною назвою "Німецько-українська комісія істориків", яка представляє не Україну і Німеччину, а кількох істориків з обох боків, тобто, лише самих себе. Пікантність ситуації полягає також і у тому, що фінансує цю громадську організацію німецька сторона. Чи все це нормально? Ні, звісно, особливо, якщо взяти до уваги, що інші східноєвропейські країни мають з Німеччиною двосторонні міждержавні комісії. Відверто кажучи, не дуже розумію, чому українська сторона погодилася свого часу на такий "громадський" формат.

Але помилки треба визнавати і виправляти. Не можу не привітати у зв'язку з цим рішення МЗС України відкликати патронат Міністра закордонних справ України над роботою цієї ГО та пропозицію створити повноцінну міждержавну комісію, яка працюватиме, представляючи інтереси істориків України та Німеччини.

Так буде чесно, справедливо і відповідально. Не можу собі навіть уявити, що німецька сторона не сприйме такої дружньої пропозиції. Ще менше можу собі уявити, що вона наполягатиме на тому, щоб все залишилося, як є. Це було б проти правди, а, значить, аморально.

Я вірю в європейські цінності, які вже 75 років так послідовно відстоює Німеччина.

powered by lun.ua
Коментарі — 7
Log Log _ 29.09.2020 10:12
IP: 178.133.12.---
Модератори, забаньте Воронезького недоумка Петро Киевский.
Розумово відстале ображає авторів блогів і дописувачів.
Log Log _ 27.09.2020 23:02
IP: 178.133.48.---
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
с Германии что бы
Безграмотная тупая "сосиська", когда по-русски писать начнёшь?
Двуногая скотина, пытаешься унижать украинцев, а пишешь не по-русски,
а по-Воронежски – калькой с украинского.
ЧТОБЫ стать человеком тебе нужно научиться читать, но ты за полсотни
лет так и не научился. Пошел вон, умственно отсталый. Гори со стыда.
Log Log _ 26.09.2020 21:28
IP: 128.124.5.---
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области.
О чём ещё, кроме сортиров, может писать существо с унитазом на плечах вместо головы.
"Сосиська" слабоумная, лучше чистить сортиры, чем носить на плечах унитаз,
и нести бредятину на неведомом человечеству языке.
Віктор Совщак _ 26.09.2020 18:50
IP: 188.163.12.---
Тоді, мабуть, не виникали б питання про доцільність чи недоцільність спорудження в Берліні меморіалу українцям – жертвам нацизму...Огризко... В чому дорікають Путіну при проведенні параду на Красній площі 9 травня? В тому, що таким чином він (Путін) хоче нагадати всім, якв крута Росія...Зрозуміло, що німцям неприємні згадки про минуле, Тим паче,, шо сьогодні вони мабудь чи не найтолерантніші до інших національностей... Тоді питання до Огризка... Навіщо щось нагадувати? Що сьогоднішнє покоління буде мати з цього? Чи не воно їде до Німеччини і заробити, а то жити... Я вважаю, що то не розумна ідея
Анатолий Герасименко _ 26.09.2020 18:29
IP: 195.191.58.---
Я, в недалекому минулому, декілька разів мав можливість розмовляти з німцями щодо подій минулого та їхнього ставлення до цього. Висновок взагалі дуже простий: для них, насправді, що українці, що білоруси, що росіяни, що узбеки, чи татари... для них ми усі "русскіє". Для сьогодення, це може, й має якісь сенс, але щодо минулої війни, то усі,без винятку, хто воював з ними – усі, хто з СРСР – всі росіяни. Я не знаю що має на увазі пан Огризко, але на ментальному рівні принаймні, для старшого покоління німців ми усі однакові...
Log Log _ 26.09.2020 16:50
IP: 128.124.5.---
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
требует с Германии
Ха-Ха-Ха
Безграмотная "сосиська", по-русски "с" слазят, а требуют ОТ.
Уникальный украинофоб, ты русского языка не знаешь, поскольку книг не читаешь.
Пишешь как говоришь по-Воронежски, калькой именно с украинского языка,
который поносишь.
Нормальный человек давно бы сгорел со стыда, и здесь не вонял.
Пошел вон.
Log Log _ 26.09.2020 14:07
IP: 91.196.178.---

Alex Kovtun:
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
что бы
украинско польско немецкую
"Два дебила – это сила" (С)
Безграмотные невежды не знают о существовании в их родном
языке знака тире.
Книги читайте, "политолухи" доморощенные.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter