15 листопада 2013, 13:48

Абсолютний імператив

Підпишемо – не підпишемо... Нема, мабуть, сьогодні українця, який би не ставив перед собою цього питання. Як на мене, для будь-якого тверезомислячого громадянина України відповідь має бути очевидною: ЗВИЧАЙНО, МУСИМО ПІДПИСАТИ!

Саме тому європейська та євроатлантична інтеграція стали ключовими елементами зовнішньополітичної стратегії "Правих". Зараз – євроінтеграція, пізніше – забезпечення нашої національної безпеки. Для нас тут все зрозуміло: це – дві сторони одного і того ж процесу. Успіх євроінтеграції стимулюватиме просування у сфері наближення до НАТО і навпаки. Важливо, що 20% відсотків українських громадян дотримується думки, що Україна має бути членом НАТО. І це, зауважте, при тому, що з 2010 року ця тема в Україні взагалі стала табу. Маємо дуже непоганий майданчик для розгортання роботи в майбутньому.

Тому сьогодні підписання Угоди про асоціацію є абсолютним імперативом. Відмова від цього не може бути прийнятною, якими б обставинами та причинами вона не обгрунтовувалася. Відповідальність за можливе непідписання Угоди повною мірою розділяють як влада, так і опозиція. Це означатиме їхню нездатність домовлятися та діяти в інтересах держави. Досить ставити свої власні інтереси та амбіції вище національних! Політикам-невдахам – політична пенсія!

Але, незважаючи на наявність "численних мурах" у головах теперішньої української "політеліти", їх не повинно бути хоча б у європейців. Високі політики Заходу повинні піднятися вище поточних політичних уподобань, відзначити, попри наявні в Україні проблеми, очевидний прогрес, а головно, – зазирнувши за політичний горизонт і побачивши там нову, справді європейську Україну як частину західної спільноти, – ОБОВ´ЯЗКОВО ПІДПИСАТИ УГОДУ!

Це – найкращий спосіб та інструмент поступового "приручення" нинішньої української влади та її навернення на європейські правила демократичного співжиття. Це – гарантія неповернення України до минулого. Це – спільний успіх і для України, і для ЄС.

Теперішні дії Росії в черговий раз продемонстрували, що вона не змінює свою імперську сутність. Зараз це вже, нарешті, побачили також на Заході. І чи не вперше про це публічно і голосно заявили. Спільне завдання України, інших країн "Східного партнерства", ЄС та США – протистояти цій брутальній політиці, яка грубо порушує міжнародне право.

Ні в кого не викликає сумніву, що підписання Угоди стане поворотним моментом у всій післявоєнній історії Європи та Атлантики. США також мають підставити Україні плече допомоги – і негайно!

Крах надій на відтворення СРСР – це початок нового порядку денного для всієї Північної півкулі на основі демократичних цінностей, а не військового протистояння та страху. Це – зрушення справді глобального характеру. Не можу не погодитися з думкою мого колеги П.Вайтекунаса: ми всі повинні поборотися за нову постімперську та демократичну Росію. Ще є шанс.

"Праві" бачать своє завдання на цьому етапі у поширенні правдивої інформації про ЄС та НАТО, переконанні учасників процесу у необхідності підписання Угоди. Ми готові до співпраці з усіма зацікавленими політичними структурами, громадськими об´єднаннями та громадськими активістами.

Час пішов на години...

Наша адреса: office@pravi.org.ua

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гарантії так гарантії!

Москва хоче для себе безпекових гарантій. Путін про них публічно заявляє, а Лавров обіцяє покласти його вимоги на папір. Розумію, як воно складно...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (3)

6. Чи може Росія стати демократією? "...Российской власти, на мой взгляд, достался просто-таки идеальный народ, которым она еще долго будет успешно пользоваться...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (2)

4. Економічна безвихідь "Это не цены высокие, это мы нищие, г-н Президент" https://echo.msk.ru/blog/amountain/2756042-echo/ Політичні перспективи Росії безпосередньо залежать від її економічного здоров'я...

Розпад Росії: загроза чи шанс?

Росія – це "нечто страшное, смешное и стыдное" Д.Биков, російський письменник https://echo.msk.ru/blog/bykov_d/2761932-echo/ Розвиток Росії впродовж останніх двох десятиліть мав своїм наслідком появу низки явищ, що призвели до масштабних змін як у внутрішньополітичній ситуації країни, так і її становища на міжнародній арені...

Правда і відповідальність

Друга світова залишила глибокі шрами в історії багатьох народів світу. Особливо тих, хто зазнав безпосередньої агресії з боку нацистської Німеччини...

Чому Росія ніколи не відбудеться?

Відразу чую голоси опонентів: " Як це не відбудеться?! Вже відбулася! Могутня і велика держава...". Причому говорять не тільки у них, але, на жаль, і у нас...