23 січня 2014, 09:15

Лист письменників до Посла США в Україні

До мене звернулися поважні українські письменники з проханням оприлюднити їхнього листа до посла США в Україні.

Високоповажний пане Посол,



Звертаємося до Вас із простим запитанням, яке, якби мали таку можливість, поставили б безпосередньо Президентові Обамі:

Скільки ще потрібно убитих людей, вибитих очей, відтятих кінцівок, зниклих безвісти людей, щоб Сполучені Штати запровадили "чорний список" українських високопосадовців, відповідальних за нинішню ситуацію в нашій країні?

В історії українського народу вже траплялися прикрі випадки, коли його зраджували ті, на кого він покладав найбільші надії.

Так було в часи Української Народної Республіки, коли держави Антанти підтримали не її, не молоду українську демократію, а російський імперіалізм.

Так було в 1933 році, коли в розпал Голодомору та політичних репресій в Україні США встановили дипломатичні відносини з Совєтським Союзом.

Історія вчить, що будь-яка вичікувальна або й навіть співчутлива позиція, не підкріплена дієвими кроками, приречена на поразку.

І тут уже йдеться не лише про Україну.

Якщо Україну буде втрачено для демократичного світу, її "підбере" путінський режим. І тоді одного дня всі ми – і українці, і американці прокинемося в інакшому світі, віч-на-віч із новим монстром, вибудуваним на руїнах колишнього СССР, а це вже питання в тому числі й національної безпеки Сполучених Штатів.

Так в історії уже теж було. Маємо на увазі Мюнхенську угоду 1938 року і долю Чехословаччини, що зайвий раз вчить: політика "умиротворення" диктаторів ніколи не доводить до добра, а лише розпалює їхні апетити.

Ви як дипломат це чудово розумієте.

А якщо розумієте – дійте.

Українські письменники Сергій Борщевський, Олег Жупанський, Вячеслав Медвідь, Михайло Сидоржевський, Олександр Сопронюк, Алла Топчій, Володимир Шовкошитний.



Й.В. Надзвичайному та

Повноважному Послу США

в Україні

панові Джеффрі Р. Пайєтту



Київ, 23.01.2014 р

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гарантії так гарантії!

Москва хоче для себе безпекових гарантій. Путін про них публічно заявляє, а Лавров обіцяє покласти його вимоги на папір. Розумію, як воно складно...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (3)

6. Чи може Росія стати демократією? "...Российской власти, на мой взгляд, достался просто-таки идеальный народ, которым она еще долго будет успешно пользоваться...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (2)

4. Економічна безвихідь "Это не цены высокие, это мы нищие, г-н Президент" https://echo.msk.ru/blog/amountain/2756042-echo/ Політичні перспективи Росії безпосередньо залежать від її економічного здоров'я...

Розпад Росії: загроза чи шанс?

Росія – це "нечто страшное, смешное и стыдное" Д.Биков, російський письменник https://echo.msk.ru/blog/bykov_d/2761932-echo/ Розвиток Росії впродовж останніх двох десятиліть мав своїм наслідком появу низки явищ, що призвели до масштабних змін як у внутрішньополітичній ситуації країни, так і її становища на міжнародній арені...

Правда і відповідальність

Друга світова залишила глибокі шрами в історії багатьох народів світу. Особливо тих, хто зазнав безпосередньої агресії з боку нацистської Німеччини...

Чому Росія ніколи не відбудеться?

Відразу чую голоси опонентів: " Як це не відбудеться?! Вже відбулася! Могутня і велика держава...". Причому говорять не тільки у них, але, на жаль, і у нас...