Про громадський контроль
Попри неодноразові заклики громадськості про необхідність формування уряду технократів, які працювали б не на партії, а на державу, процес пішов у зворотному напрямку. Це – шлях, який знову відкриває двері для підкилимних домовленостей та політичної корупції.
За цих обставин громадськість має право на професійний оцінку та контроль за діяльністю кожного міністерства і відомства. Потрібно негайно сформувати групи професіоналів у кожній з галузей державного управління, які мають досвід та незаплямовану репутацію.
Це стосується, безумовно, і сфери зовнішньої політики.
Сьогодні почато процес створення такої групи – Громадської Колегії з питань зовнішньої політики, – яка складатиметься з досвідчених та порядних дипломатів. Громадська колегія має на меті, з одного боку, брати участь у розробці та супроводженні пропозицій та рішень з питань зовнішньої політики, а, з іншого, – виступати в ролі громадського контролю за додержанням норм українського законодавства у сфері зовнішніх зносин та діяльності МЗС.
Члени Громадської колегії виходять з того, що новопризначений Уповноважений Верховної Ради чи Виконуючий обов´язки Міністра закордонних справ України активно співпрацюватиме з професіональними представниками громадянського суспільства.
Важливо, щоб такі Громадські колегії були створені в усіх центральних органах виконавчої влади.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.