27 жовтня 2014, 18:20

З надією, сумнівами, але і оптимізмом

Учорашні вибори я б порівняв з примхливою, але справедливою Фортуною. Вона чітко усе розставила по своїх місцях: деякі партії просто зникли з політичного небосхилу, здається, слава Богу, назавжди (компартія та регіонали), деякі впритул наблизилися до межі зникнення ("Собода" і "Батьківщина"), а деякі навпаки неочікувано вирвалися вперед ("Самопоміч" і "Фронт").

Про причини ще говоритимемо і говоритимемо. Але вже сьогодні зрозумілими є дві речі. Перша: люди не пробачають брехні. Друга: люди продовжують вірити у казки і очікувати подарунків від "дяді", який за них усе зробить.

Це означає цікавий суспільний феномен: поєднання невгамовної віри у справедливість з таким ж невгамовним патерналізмом та пофігізмом. Свідченням останнього стала і, зокрема, безпрецедентно низька участь громадян у виборах: попри заклики усіх політиків на усіх рівнях – від найвищого до районного.

Отже, маємо стовідсоткові підстави для нових політичних несподіванок у навіть найближчому майбутньому.

Ще один висновок, який продемонстрували вчорашні вибори. У суспільній свідомості парламент і досі залишається місцем, куди треба йти, щоб " решать вопросы", а не писати закони. Навіть у "найцентральнішому" 223 виборчому окрузі столиці в основному йшлося саме про це.

Ми ще не змогли донести суспільству, що головною функцією парламенту є підготовка потрібних йому законів, а не використання депутатів для асфальтування доріг.

Тому маємо, щонайменше у мажоритарній частині, багато нових депутатів, які, насправді, більше згодилися б для районного чи максимум (як для Києва) міського рівня. І за професійним чи життевим досвідом, і за рівнем державного мислення.

Щоб бути смачним фрукт має дозріти. Чи задоволняють суспільство "зелепухи"?

Але загальний висновок, на мою думку, більш ніж позитивний. За таких даних нам сьогодні обставин, це – кращий варіант, від інших можливих. Сподіваюсь лише, що теперішні переможці зроблять висновки з ще зовсім недалекого минулого (в якому вони так само були присутні) і не наступлять на нові -старі граблі.

Маємо зараз унікальний шанс на ривок уперед. Кожен, хто здатний на бодай якусь практичну і позитивну дію, повинен не сидіти осторонь, а працювати на успіх України.

Лише тоді переможемо!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гарантії так гарантії!

Москва хоче для себе безпекових гарантій. Путін про них публічно заявляє, а Лавров обіцяє покласти його вимоги на папір. Розумію, як воно складно...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (3)

6. Чи може Росія стати демократією? "...Российской власти, на мой взгляд, достался просто-таки идеальный народ, которым она еще долго будет успешно пользоваться...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (2)

4. Економічна безвихідь "Это не цены высокие, это мы нищие, г-н Президент" https://echo.msk.ru/blog/amountain/2756042-echo/ Політичні перспективи Росії безпосередньо залежать від її економічного здоров'я...

Розпад Росії: загроза чи шанс?

Росія – це "нечто страшное, смешное и стыдное" Д.Биков, російський письменник https://echo.msk.ru/blog/bykov_d/2761932-echo/ Розвиток Росії впродовж останніх двох десятиліть мав своїм наслідком появу низки явищ, що призвели до масштабних змін як у внутрішньополітичній ситуації країни, так і її становища на міжнародній арені...

Правда і відповідальність

Друга світова залишила глибокі шрами в історії багатьох народів світу. Особливо тих, хто зазнав безпосередньої агресії з боку нацистської Німеччини...

Чому Росія ніколи не відбудеться?

Відразу чую голоси опонентів: " Як це не відбудеться?! Вже відбулася! Могутня і велика держава...". Причому говорять не тільки у них, але, на жаль, і у нас...