Борису Тарасюку та Леоніду Кожарі од Андрія Окари

20 червня 2009, 15:55

Шановний пане Борисе!

Шановний пане Леоніде!

Пише до ВАС Андрій Окара.

Ми з Вами позапозавчора (в середу, 17) були на вечірньому ефірі на 5 каналі в програмі Павла Кужеєва та Яни Конотоп.Мої висловлювання на ВАШУ адресу, як мені здається, були не зовсім коректними, тому щиро прошу мене вибачити та не тримати на серці на мене образ.

На превеликий жаль, ефір виявився коротшим, ніж зазвичай: я збирався у другому включенні з тої студії, де я сидів, прояснити мою позицію, але не судилося.

Можете повірити, що мене щиро бентежить зовнішня політика незалежної України.

Я гадаю, що бентежить набагато більше, ніж реальних Ющенка та Януковича, а також і уявних "колективного Ющенка" та "колективного Януковича".

Чому я так думаю?

Тому що провідні тренди політики Ющенка та усіх його "Наших Україн", а також Януковича та ПР не передбачали за Україною справжньої міжнародної та геополітичної суб'єктності.

Звісно, йдеться не про переконання, діяльність чи думки тих чи інших людей з цих політичних таборів, а тим більше не про діяльність професійних (кар'єрних) дипломатів, до яких ВИ, пане Борисе та пане Леоніде, належите, і яким доводиться займатися вирішенням складних проблем у галузі міжнародних відносин.

Йдеться про загальний зовнішньополітичний тренд.

"Колективний Янукович-Ющенко" готовий реально здати суверенітет країни зовнішньому суверену – Заходу або Кремлю.

"Колективний Ющенко" готовий розказати усі державні секрети та таємниці Заходу (насамперед, республіканській еліті США), "колективний Янукович" – Кремлю (навіть не Росії, а саме Кремлю та Білому Дому), особливо якщо будуть гарантовані інтереси ахметівського бізнесу.

(Я не кажу про "колективну Тимошенко", бо їхня зовнішньополітична стратегія для мене є великою загадкою, хоча раніше в їхніх програмних документах зустрічалися паростки уявлень про суб'єктність України; про КПУ, вітренківців та інших подібних не кажу взагалі – вони й досі є патріотами навіть не УРСР, а саме брежнєвського СРСР; найбільше уявлень про суб'єктність України зустрічав в середовищі зовсім маргінальних політичних сил, але вони незалежні – бо від них ну абсолютно нічого не залежить.)

Отже, після розпаду СРСР станом на кінець 1991 року Україна мала колосальні ресурси:

1. Більш як 50 млн. високоякісного населення (з високим рівнем освіти, культури, креативної енергії, вітальності, здатності до виживання).

2. Високий рівень модернізації суспільства в цілому.

3. Hi-teach, високий рівень фундаментальної науки та технологій, розвинута освіта.

4. Високий рівень індустріалізації, хоч та індустрія була часто енергозатратною та з застарілими технологіями.

5. Ядерну зброю, третій у світі сумарний потенціал.

5. І багато чого ще, що могло б стати основою для ефективного розвитку вже незалежної України.

Але не було одної дрібнички – не було еліти, яка б була зорієнтована якщо не на розвиток, то хоча б на консервацію та збереження ресурсів країни.

Наявна еліта виявилася, по-перше, паразитичною, по-друге, тупою, бо ці люди не просікли, яке щастя їм обломилося. Їх сприймали у світі як керманичів нової несподіваної великої держави – найбільшої в Європі (після Росії) та третьої за ядерним потенціалом. Але вони себе сприймали так само, як і раніше – як дрібних київських комсомольсько-партійно-господарських клерків, призначених з Москви.

Тож модель поведінки дуже багатьох з української еліти на початку 1990-х була точно такою, як в хохла з анекдоту, який в разі, якби раптом став царем, каже, що нацарював би 100 рублів та втік.

Тож Україна як така не стала цінністю ані для "колективного Ющенка" (попри все шароварництво-бджолярство реального Віктора Андрійовича), ані для "колективного Януковича" (попри їхні заклинання про "економічний патріотизм").

Ще складне питання: чия політика є більш неадекватною – Росії щодо України чи України щодо Росії? Сказати справді важко. Але абсолютно точно, що йдеться саме про неадекватності – неадекватні уявлення, неадекватні стратегії, якісь приховані підсвідомі страхи та не завжди адекватних людей.

Я думаю, що зовнішні політики Росії та України мають бути справді партнерськими та будуватися навіть за синергетичними моделями. Але, на жаль, в Росії зараз так мало хто думає.

Наприклад, серед вищого керівництва РФ є декілька таких, що цілком серйозно припускають збройний конфлікт між Росією та Україною. Не кажучи вже про тих, хто пише, видає і популяризує книжки про російсько-українські війни.

Але російська політика України взагалі та українського МЗС зокрема теж не є ефективною. На жаль, українське МЗС та українські політики не звикли бути гравцями, не звикли проявляти ініціативу. Тож їм нав'язують завжди чужі ігри.

В міжнародних відносинах виграє завжди той, хто намагається диктувати умови та тренди. Той, хто без заперечень приймає тренди, вироблені іншими, апріорі програє та стає васалом.

Шановний Борисе Івановичу, своє розуміння цієї теми я Вам намагався висловити ще під час нашого першого з Вами знайомства (навесні 1998 року, під час Вашого чи не першого офіційного візиту до Москви). Хоча навряд чи Ви це пам'ятаєте – через мій низький соціальний статус.

Ну а в шановного пана Леоніда Олександровича як в колишнього посла я взагалі хотів попитати щодо українсько-шведських відносин – якраз напередодні 300-ліття Полтавської битви.

Україна, яка добровільно погоджується на те, аби бути сателітом, скажімо, США (причому, навіть не безпосередньо, а через Польщу), яка не здатна виробити навіть власну стратегію на пострадянському просторі (той самий ГУУАМ придумали не в Києві, як відомо), так само, як і Україна, яка ладна "воз'єднатися", перетворитись на малоросійські губернії і жити за факсами та СМС-ками з Кремля та Старої площі, фактично хоче стати геополітичним євнухом. І це, в принципі, теж певна стратегія. Принаймні, не треба напружуватися, не треба витрачатися на вироблення власної міжнародної політики, що є, насправді, важкою працею. Приблизно так само євнуху не треба витрачати час на всякі там букети-канхвети.

Але в стратегічній перспективі і результати будуть приблизно такими самими – як в євнуха.

А Україна ж могла за ці роки реально стати якнайменше регіональним лідером – причому, одночасно для кількох регіонів. Але не судилося...

Хочеться вірити в нову контр-еліту, яка буде мислити Україну в категоріях реальної міжнародної суб'єктності, але ж де її візьмеш?...

Андрій Окара

Post Scriptum.

Шановні п. Борисе та п. Леоніде!

Якщо видасться нагода, готовий також вибачитися перед ВАМИ в ефірі 5 каналу.

powered by lun.ua
Коментарі — 58
grig_sh _ 22.06.2009 14:10
IP: 194.29.61.---
Респект коллеге Андрею!
Извиниться публично за некорректность в дискуссии!
Да ёще без приговора суда!
Что-то необычное в наших реалиях.
Отличный пример для всяческих, так званих, элит!
Tellme _ 22.06.2009 12:51
IP: 193.108.128.---
В Окари більше патріотизму Українського, ніж у Тягнибока помноженого на Рибалка та Сандро. Просто люди, які мислять проти течії завжди в очах отари виглядають – зрадниками. Навіть, якщо отара суне до прірви.

Єдине, що я хотів запитати. Оці "політики в Кремлі, які агітують за війну з Україною" – це що за виверт? Просто, трохи "трави" і сіна отарі, щоб вона не аж надто запінювалася? Де ці політики? Чому ніколи не чув?... Хто це? Жиріновський?

Реально хотів би почути від Окари імена

Можна на мило mykola@ua.fm

Удачі
Селянка _ 22.06.2009 12:37
IP: 82.193.114.---
САНДРО:
"Власна держава", для несвідомих, -це Україна, що впевнено і не без нашої допомоги наближається до краху. Щодо "цивилизационных сред", то я не думаю, що сидіти на мішках з добром отриманим у спадок і безперевно гудити предків є ознакою "цивілізованості". Хоча звичайно це дуже приємно, легко і кожен школяр може пояснити як саме тра було дертися до "сияющих высот".
рыбалко _ 22.06.2009 12:34
IP: 94.178.91.---
А на УП все давай Окаре и ему подобным отвечать, что какие все вокруг уроды. Для всех украинцев и специально для чекистов и Окары – СЛАВА УКРАИНЕ! СЛАВА НАЦИИ!!!
рыбалко _ 22.06.2009 12:32
IP: 94.178.91.---
Все складно Окара чешет, но мне кажется, что не из-за патриотических соображений. Вот эта подача в блоги старая как мир технология и используется для социологического опроса населения, причем той части, которой думать не больно. Окара очень много времени проводит в Москве и вполне возможно, что слыгалася с чекистами и выступает в виде агента влияния под агентурной кличкой Тарас-салоед)))))). Все он пробивает и пробивает, то отношение молодежи к грузинской войне, теперь к внешней политике и т.д., а Лубянка готовит новую порцию агитпропа или политического фуфла, чтобы эти процессы нейтрализовать. Окара вспомнил присказку про 100 рублей и царя, так вот ему алаверди, что если говорить, на человека с утра до вечера козел, то через неделю он блеять начнет. Нафига писать, что мы евнухи и что наша политика ничтожна??? В отличии от России мы свергнули царя и наше молодое государство на ошибках и просчетах и формирует новую политическую элиту, геополитический иммунитет и свое будущее.
САНДРО _ 22.06.2009 12:22
IP: 194.246.117.---
Селянка!
И в заключение поитайте http://obozrevatel.com/news/2009/6/20/308691.htm, чтобы не размышлять о каком-то кофе на канапе.
САНДРО _ 22.06.2009 11:52
IP: 194.246.117.---
Селянка _ 22.06.2009 11:Восточная мудрость говорит" Будет то, что должно быть, даже если будет по другому"
Я не воспринимаю тезис, что мы причастны к розвалу империи. А Вы как пожелаете.
А вообще-то мы с Вами находимся в разных цивилизационных средах, поэтому я с вамипрощаюсь и возвращаюсь к Окаре.
Селянка _ 22.06.2009 11:23
IP: 82.193.114.---
САНДРО:
Не треба плакати. Просто наша критика радянських негараздів (при тому, що фактично ми розвалили власну державу) скидається на те як, як сидячи на м'якенькій канапі із філіжанкою запашної кави в руці сучасний "пан-естет" розповідає що було не так в організації бойових дій "совєтів" під час 2-ї світової. Чомусь ці просторікування не хочеться чути.
САНДРО _ 22.06.2009 10:47
IP: 194.246.117.---
Шановна Селянка _ 22.06.2009 10:26
"...САНДРО:
Слухайте, вельмишановний! А Вам самому не остогидло вишукувати недоліки попередніх устроїв."
Дело гораздо сложнее.Я дитя своего времени.Пионер 60-х. комсомолец-70-х, студент-80-х, работник ВПК 80-90.-х. Поэтому от этих мифов "под руководством КПСС" постарался избавиться постарался как можно скорее, хотя как говорили татьяна и Сергей Никитины -не смотря ни на что мы умели быть в то время счастливыми.Считаю пройденный исторический путь объективным, уважаю реформаторов Хрущева и Горбачева, Щербицкого и Кравчука.И считаю, что только труд, созидание (разумное, а не на ммусорный ящик, каким была гонка вооружений) будет подвигать Украины к прогрессу во всем. Поэтому и считаю упрки Окары в "нетой элите" несправедливыми-
" маємо те, що маємо". А если буде плакать. о былом величии советской индустрии, армии, науки и культуры. то так в прошлом и останемся.
Селянка _ 22.06.2009 10:26
IP: 82.193.114.---
САНДРО:
Слухайте, вельмишановний! А Вам самому не остогидло вишукувати недоліки попередніх устроїв. Треба ж правду казати: створене нашами батьками-дідами і досі не можуть поділити їх нащадки, тобто є шо ділити. То може краще спочатку розбудувати щось своє (хоча б державу), а тоді вже, відпочиваючи від "трудов праведных" тішитись що у нас вийшло краще.
САНДРО _ 22.06.2009 09:32
IP: 194.246.117.---
Шановний п. Окара!
Уважая Вас за высокий философско-художественный уровень, тем не менее не соглашусь с вами по ряду позиций.
1.50 млн действительно креативного населения еще ни о чем не говорит.Миллионы уехали на ист. и этн. родину в Россию.Миллионы уехали за лучшейц долей на Запад на заработки, откуда они уже не вернутся.Оставшиеся вгрызаются в рыночную экономику и развивающееся капиталистическое общество.За вычетом пенсионеров потенциал оставшихся не так уж велик.
2.Модернизация общества была высока отностельно Средней Азии, относительно Европы безнадежно отсталой.
3.Индустриализация ориентированная на военно-промышленный комплекс мало что значит в условиях развивающегося независимого государства, хотя и дает определенные преимущества.
4Ядерное оружие создавалось, обслуживалось и принадлежало Советскому Союзу, и Украина самотужки не могла з ним впоратись.
Поэтому, как мне кажется, для развития идет нормальный процесс, как говорил Горбачев, который закончится позитивно.
Историчка _ 22.06.2009 09:20
IP: 91.124.219.---
txPSzWlzcy1OXGBieeoG4JitB9bH9WVosMTC2VbA6pU. _ 21.06.2009 01:49 -------Доки до кожного з нас не дійдуть справжні причини стану української держави,ми будемо наражатись на одні й ті самі граблі.

Уважаемый пан, причины эти просты:

Мы не сеем, не пашем, не строим,
Мы гордимся общественным строем.

Теперь "дерьмократическим" строем. Готовы Вы им пожертвовать? Та отож.
ariks _ 22.06.2009 09:05
IP: 80.92.226.---
И скучно и грустно! Как надоели проплаченные блоггеры!
igorsich80 _ 22.06.2009 08:42
IP: 77.93.38.---
Цитата: "5. Ядерну зброю, третій у світі сумарний потенціал."

Я в слезах! повесить Кравчука!!! Вот это был удар по нашей обороноспособности. Сейчас уже никакие россии и франции не вспоминают, что гарантировали целостность Украины, а открыто обсуждают возможность сдачи Крыма.
НАм не стоит, конечно, возобновлять третий в мире ядерный потенциал, но оборонительное ядерное оружие с радиусом 2 тыс. км. ПРОСТО НЕОБХОДИМО.
У нас есть технология, а производство это дело небольшого промежутка времени. Коллективную безопасность нам не гарантируют- мы должны обеспечить ее сами. Вопрос НАТО снимается автоматически парой десятков ракет!!!!!
Gelen _ 21.06.2009 23:20
IP: 92.113.98.---
Цитата: "Наявна еліта виявилася, по-перше, паразитичною, по-друге, тупою,
бо ці люди не просікли, яке щастя їм обломилося."
***
Та элита, само собой, оказалась паразитичной, но совсем не тупой, тут автор неправ.
Те люди четко просекли, какое счастье им обломилось – перед ними лежала
огромная страна, где "всё было ничьё". Именно им выпало счастье выполнить
Большой Раздел Всего, и они им вполне воспользовались – экономическими
методами нажить такие личные состояния было невозможно.

Кандидаты в "новую элиту" им просто завидуют, потому и не предлагают
сколько-нибудь разумные концепции экономического и политического (в т.ч. и внешнеполитического) развития Украины. Их потаенные желания – найти что
можно доделить, или выполнить Большой Передел Всего. В конце концов, чем они хуже прежних – ну, просто не повезло родиться несколько раньше...
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 21.06.2009 22:32
IP: 94.248.69.---
Сегодня ночью еще раз доказано, что Украине нет равных на мировом ринге. Она – самая сильная! И это прекрасно! Я рада за тебя, Володя, я болею за тебя и горжусь твоими успехами"...
"Лет десять-пятнадцять назад, когда наш соотечественник за рубежом говорил, что он из Украины, иностранцы могли вспомнить разве что Чернобыль... Сегодня же при слове Украина они с восторгом говорят: KLITCHKO!!!". Владимир и Виталий Кличко на деле создают славный образ Украины в мире.Спасибо Вам.
"Некоторые недоброжелатели говорят сегодня, что Кличко сделали мировой бокс скучным и прогнозированным. Дескать, вся интрига сводится к тому, в каком раунде упадет соперник. Но это – хорошо! Потому что это "скука" неотвратимой победы, это обреченность на триумф. Дай Бог Украине и в других сферах и областях стать настолько "скучной и прогнозированной"... С победой! Только вперед! Украина – сильная", – Ю.Тимошенко.
corr _ 21.06.2009 22:22
IP: 217.112.209.---
А за что извиняться, Окара, послал что-ли? Ну правильно, наверное, что послал. Тут найдутся люди, которые могли бы и действием оскорбить за эффективность ихнюю... Так есть за что извиняться, или очень хоцца быть красивым и джэньтэльмэнномм;). ИМХО, перед политиками не надо извиняться:
1. Они -не совсем люди;
2. Никто из них еще не извинялся перед страной, за грехи свои тяжкие.
Нет их, грехов-то? Та да, верю. Вот токарю, например, брак выпускать нельзя, потому как придётся предприятию убытки возмещать, а жене выдумывать шо "наехало начальство и лишило солидной части заработка". А им, выходит, можно? Потому что слуги государства...
И напоследок, мы забываем главное – эти люди от имени нашего государства творили внешнюю политику. Какого уровня имидж Украины? Плинтус! Ктонить из них подал в отставку? Не-а, зубами цеплялись за кресло. Значит, нравилось безнаказанно делать брак.
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 21.06.2009 22:13
IP: 94.248.69.---
Геть комплексу меньшовартості українців. В міжнародних справах українські диломати повинні стояти на захисті інтересів України. Це аксіома, головний принцип від якого й починається побудова різних зовнішньополітичних та геополітичних конфігурацій. В основі лежать не симпатії чи антипатії, а захист національних інтересів країни. Розмови про "Проросійський чи проамериканський курс" чи від некомпетенції, чи для маніпулювання типажами, які не уникнули спадку совковської свідомості. Перспектива, ціль до якого прагнемо одноначно – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ.
балабон _ 21.06.2009 20:35
IP: 193.151.57.---
Короткий анекдот: платний "політонколог" хоче переконати нас, що тільки у клімактеричної бестії, що колотить країною, є визначена програма зовнішньої політики незалужної України.
Чи Окара зелених огірків об*ївся і його пучить, чи ще якоїсь зелепухи, чи там якихось грибочків, щоб таке придумати.
Окара – до лікаря, доки не пізно.
А то й так тінь незалежної України під "чутким руководством" психічно неадекватної жінки зникне з політичної карти світу і це вже надовго.
Не думаю, що "найкращий президент світу" Путін, як його ніжно охарактеризувала владолюбна політична хвойда, вдруге подарує нам державність.
Окара, мо спершу до попа?
Або пальчики ото собі поламай, щоб такої нісенітниці більше не випускати.
Як кажуть: все в твоїх руках.
Linter _ 21.06.2009 10:49
IP: 195.138.193.---
-Наявна еліта виявилася, по-перше, паразитичною, по-друге, тупою, бо ці люди не просікли, яке щастя їм обломилося-Это определение отражает состояние населения УССР после падения империи СССР. Империя пала, но рабы остались рабами. Советские традиции живучи. Украина трудно и болезненно движется на пути десоветизации, как основы национальной независимости. РФ, напротив, укрепляет советские традиции и мифы, как основу государственности. Эти два вектора, плюс отсталость их экономик и экономические противоречия определяют взаимоотношения этих новых государств. Соединение несоединимого станет катастрофой для РФ и Украины. На подсознательном уровне это понимают все. Коллективный "Медведев-Путин" тоже. Международная политика Украины и ее геополитическое положение будут адекватны степени десоветизации государства. От названия улицы в маленьком городке может зависеть судьба государства.
gulya _ 21.06.2009 10:39
IP: 212.1.104.---
Историчка:
с помощью меня и проктолога,
Нарешті згадали справжніх професіоналів. Вітаю всіх з Днем медичного працівника.
Историчка _ 21.06.2009 10:19
IP: 91.124.219.---
krabat _ 21.06.2009 10:06 --------шукає прикольну штучку в глибоких аналах свідомості

Уважаемый krabat, мне кажется, с помощью меня и проктолога, свою штучку Вы уже нашли?
krabat _ 21.06.2009 10:06
IP: 93.72.182.---
Историчка _ 21.06.2009 10:02
"... Все ведь просто. Человек или умеет и делает, или не умеет и..."

...шукає прикольну штучку в глибоких аналах свідомості...
Историчка _ 21.06.2009 10:02
IP: 91.124.219.---
txPSzWlzcy1OXGBieeoG4JitB9bH9WVosMTC2VbA6pU. _ 21.06.2009 01:49 ------Якби ми,українці,в свому загалі насправді любили рідну землю

Уважаемый пан, сколько можно с "серьезным" видом повторять шутку Винни-Пуха про неправильных пчел-украинцев? Все ведь просто. Человек или умеет и делает, или не умеет и не делает. У нашего нынешнего президента дело вообще оказалось на последнем месте. Чем быстрее он утрет сопли и уйдет, тем лучше для страны. И Вас, его неправильной пчелки.
Игрек-минус _ 21.06.2009 09:13
IP: 85.90.202.---
Господин Окара!
Вы изложили интересные идеи о геополитической субъектности.
На мой взгляд, Вы правы – это главное, чего не хватает Украине.

Статья в тему – "Еще один пакт Молотова-Риббентропа неминуем?"
Это о том, как Россия и Германия взаимно решают проблему своей геополитической субъектности и как их "решения" сказываются на нас.

http://www.inosmi.ru/translation/249936.html

"...Между Германией и Россией существует длительная история конфликтов. Случались и приступы сотрудничества, как, например, Рапалльский договор 1922 года и пакт Молотова-Риббентропа 1939 года..."

"...Правда состоит в том, что на данный момент формирование российско-немецкой оси является одним из наиболее значимых и недооцененных тенденций на мировой сцене..."

"...Речь не идет о поверхностных, краткосрочных разногласиях. По большому счету, они являются результатом давно развивающегося сдвига геополитических тектонических плит Европы, который начался с объединением Германии в 1989 году..."
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter