21 липня 2009, 19:53

Окара (Москва) для Zaxid.net: Байден приїхав пригледітися до Яценюка

"Щодо візиту президента США Обами до Москви та теперішнього візиту віце-президента США Джозефа Байдена до України та Грузії, то тут треба розуміти, що основна лінія цих візитів – пошук нових векторів, побудова іншої зовнішньої політики США", – зазначив 21 липня у коментарі ZAXID.NET політичний філософ Андрій Окара (Москва).

"Бжезінський розглядав Україну як противагу Росії і частину, без якої Росія ніколи не буде імперією. Треба розуміти, що романтичний Обама поїхав до Москви, а прагматичний Байден до України та Грузії.

Водночас, додам, що в США ніколи не скажуть того, що хоче почути Росія -Україна є зоною пріоритету Росії, але не скажуть і того, що хоче почути офіційний Київ – ПДЧ і вступ в НАТО. США перебуває у пошуку і це "прицільні" візити. Крім того, щодо України слід розуміти, що зараз стоїть питання не Україна-НАТО, а США і новий український президент", – зазначив політолог.

Він додав, що проамериканський Ющенко був орієнтований на республіканців, а не на демократів. "Ключовими зараз є розмови не про НАТО, а про Яценюка. Його опікуни наполегливо просували його серед американської демократичної еліти. Чи буде він мати негласну підтримку США, залежить від нього", – додав А. Окара.

http://zaxid.net/newsua/2009/7/21/164657/