29 липня 2009, 00:32

''Ющенко неадекватно підходить до проблеми Єдиної помісної Православної Церкви'', – Окара (Москва) для Zaxid.net

"Патріарх Кирил говорив, як тільки став патріархом, що перша країна, яку він відвідає, – Україна. Він приїхав в Україну з багатоденним візитом, чого не робив патріарх Алексій II, який лише відвідав Україну минулого року з коротким візитом під час святкування 1020-річчя Хрещення Русі. Це є перевагою діяльності Кирила, його місіонерської програми", – повідомив 28 липня у коментарі ZAXID.NET політичний філософ, експерт з Москви Андрій Окара.

"В Україні більшість коментарів щодо візиту крутиться навколо питання про утворення чи неутворення Єдиної помісної церкви та про РПЦ як знаряддя Кремля. Але до цього вкрай складного питання підходять неадекватно усі – і Президент Ющенко, і ті, хто категорично проти – наприклад, диякон о. Андрій Кураєв говорять, що це може призвести до громадянської війни.

Ті, хто говорить, що патріарх Кирило є політичною технологією Кремля, помиляються – вони просто не знають історії російської церкви! Патріарха Кирила можна порівняти із патріархом Ніконом, який ніколи не був знаряддям чи політтехнологією царя; навпаки – він зробив так, що світська влада, той самий цар Алексій Міхайловіч, стали його "агентами впливу". Патріарх Кирил скоріше Кремль змусить працювати в інтересах РПЦ, ніж навпаки", – додав А. Окара.

Він також зазначив, що в Україні рівень дискусій на цю тему вкрай низький і позбавлений інтелектуального нашарування, а в більшості коментаторів уява про РПЦ залишається на рівні 1990-х років: "Зараз і прихильники, і опоненти Єдиної помісної православної Церкви впадають у єресь етнофелитизму, оскільки розглядають церкву виключно як політичний інститут, а не як Наречену Христову, чиє завдання – рятувати християнські душі".

zaxid.net

28 липня 2009 р. (ранком)