11 серпня 2009, 17:40

Заява Медведєва вигідна Ющенку + записка до Ірини Ваннікової

"Першим наслідком листа президента Російської Федерації Дмитра Медведєва до Віктора Ющенка та його відеозаяви має бути сама відповідь Президента України – тепер "м'яч" російсько-української інформаційної війни на його боці. Фактично це оголошення війни – не Україні як державі (до речі, в лексиконі російських володарів практично немає словосполучення "українська держава", є лише "український народ"), а режиму Віктора Ющенка", – заявив сьогодні, 11 серпня, у коментарі ZAXID.NET російський політолог Андрій Окара.

"Медведєв всіляко підкреслює, що український народ є для Росії братським, говорить про вирішення культурних питань, обіцяє культурну підтримку українців у Росії. Доведеться ці обіцянки взяти на контроль", – запевнив політолог.


Андрій Окара зазначив, що такі дії Медведєва не слід розглядати як втручання у виборчу кампанію в Україні і тим більше – це не можна вважати підтримкою Януковича чи якогось умовного "проросійського" кандидата."Зараз ця заява працює на користь Ющенка – поки він не встиг нічого відповісти. Але, як ми пам'ятаємо, Віктор Андрійович вміє добре програвати ті ситуації, які самі йдуть йому в руки. Ця заява створює Ющенкові імідж міцного політика, хоч і ворожого щодо Кремля, навіть більше – імідж несправедливо скривдженої людини", – наголосив Андрій Окара.

Разом з тим, експерт пов'язує таку заяву Медведєва із візитом в Україну патріарха РПЦ Кирила. Заява Медведєва – це також месидж РПЦ, що Кремль не втратить ініціативу і не віддасть російсько-українські відносини в їхні руки.

"Фактично патріарх Кирил презентував в Україні нову стратегію бачення української ідентичності, новий концептуальний підхід до української проблематики: Росія, Україна, Білорусь – це Свята Русь, а сучасні державні кордони та розділення на великорусів, українців та білорусів – помилка історії", – сказав політолог.

За його словами, Кирил вважає себе наступником патріарха Никона, який жив у середині XVII століття і був головним ідеологом приєднання України до Московського царства, ширше – об'єднання усіх православних земель під владою єдиного імператора і єдиного патріарха.

http://www.zaxid.net/newsua/2009/8/11/165058/

____________________________________________________________

P.S. для Ірини Ваннікової та інших персон з оточення Віктора Ющенка

Шановні!

Сьогодні неодмінно буду серед телеглядачів телепослання Віктора Ющенка до Дмитра Медведєва. Я дійсно впевнений, що сьогоднішня заява президента РФ та його лист до президента України на користь аж ніякому не Януковичу, не Симоненку і навіть не Інні Богословській. Це майже пряма підтримка Ющенка. Принаймні, в сьогоднішніх заявах є стільки таємних, не видимих на перший погляд месиджів, що лише тупий і одномірний політик ними не скористається

Сьогодні Дмитро Медведєв сказав про низький рівень українських політиків. Як на мене, заява за межами дипломатичного виміру (хоча, зрозуміло, рівень українських політиків не низький – він аж занадто низький). Особисто мені було б дуже неприємно, якби хтось з українських політиків сказав щось подібне про російських – мовляв, у вас там в Росії такий-то там рівень. (Тим більше, що публічної політики в Росії немає: особисто мені станом на сьогодні відомо лише чотири політики – Медведєв, Путін, Кадиров та патріарх Кирил. Інші – не політики, а звичайні управлінці.)

Отож, сьогодні увечорі буду серед тих, хто буде оцінювати – який рівень в українських політиків, чи правий був Дмитро Медведєв у цьому відношенні і чи помічники президента відпрацьовують свої гроші?