Переведення годинників завдасть більше шкоди, ніж користі: політолог Окара

12 вересня 2011, 15:36

12.09.2011

Gazeta.ua

Якби вчені порахували б, якої шкоди населенню в цілому приносить перехід на зимовий і літній час, після цього, думаю, бажання переводити стрілки просто відпало б. Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив російський політолог Андрій Окара.

"Переведення годинникових стрілок започаткували у 20 сторіччі, тобто в часи індустріалізації. Тоді електроенергію справді економили на світлі. Тому почали заощаджувати таким чином. Утім зараз ефект від переходу на зимовий час мінімальний. По-перше, зараз уже немає такого електродефіциту, який був минулого століття. По-друге, тепер лише незначна частина електрики йде на освітлення. Набагато більше ми використовуємо протягом світлового дня через комп'ютери та обігрів. По-третє, можна вводити енергозберігаючі технології. Наприклад, на сьогодні в Росії вже заборонено виробництво 100-ватних ламп розжарювання. Їх хочуть вилучити з ужитку зовсім, замінивши на енергозаощаджувальні лампи. Тому планується будівництво заводу економічних ламп", – сказав експерт.

Він зазначив, що найбільший негатив від переведення стрілок – порушення біологічного годинника людини. Учені стверджують, що найкраще жити за "сонячним годинником". І чим ближчий до нього графік людини, тим краще. Якщо економію на електриці можна порахувати, то шкоду для здоров'я людини від перебудови графіка порахувати важко.

"Думаю, що в найближчі роки й інші країни будуть піднімати питання про скасування переходу часу на зимовий та літній. Ідея переводити стрілки з'явилася в 20 столітті, і там же має залишитись. Зараз дехто може інтерпретувати, що, мовляв, у Росії зробили, а в Україні це повторюють. Але цей позитивний досвід не слід співвідносити з політикою. Для України оптимальний час +2 від Грінвіча і ще +1 година. Тобто треба перейти на літній час і назад не повертатись. Відстань в Україні від Грінвіча буде 3 астрономічні години. Тоді буде година різниці із Москвою і година різниці із Центральною Європою", – відзначив експерт Окара.

Нагадаємо, Українська правда раніше повідомляла, що Комітет з питань науки і освіти пропонує внести до розгляду проект зміни порядку обчислення часу на території України. Цим проектом пропонується встановити на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години. На думку народних депутатів, щорічне переведення годинників на зимовий та літній час "викликає так званий часовий стрес і негативно впливає на психологічний та фізичний стан людини, а це – більші витрати, ніж незначна економія електроенергії".

Ірина РИБАКОВА, Gazeta.ua

PostScriptum 1.

АПОКАЛІПСИС В НІЧ НА 31 ЖОВТНЯ? Чи потрібно Україні переходити на зимовий час?

PostScriptum 2.

Треба відмовитися від експериментів над народом і більше не переходити на літній час!

PostScriptum 3.

Деякі суто політологічні міркування, що не увійшли до коментаря.

Відзначено необхідність в інформаційному супроводі сюжету законопроекту щодо переводу / непереводу часу відстроїтись од "російського" фактору. Тобто це треба робити / цього не треба робити не через те, що в Росії так вже зробили, а просто тому, що це ефективно та потрібно для України.

Відзначено необхідність утвердження "загальноукраїнського" часу в Закарпатській області, де нерідко живуть за центральноєвропейським (G+1).

Отже, оптимальна формула часу для України повинна враховувати "декретну" годину: G+2+1, для європейської частини Росії так само: G+3+1.

powered by lun.ua
Коментарі — 29
polpot-komyna _ 12.09.2011 16:37
IP: 109.86.127.---
нужно все делать как у москве...
Yuri_D _ 12.09.2011 16:26
IP: 178.95.45.---
...негативно впливає на психологічний та фізичний стан людини...
Щодо "негативного впливу" – по ТБ колись в одній з псевдонаукових передач говорили про негативний вплив "електромагнітного випромінювання" від... електричного чайника (!!!) на основі того, що якась барменша жалілась на погане самопочуття в кінці зміни і пов'язувала це з тим, що клієнти часто замовляють чай...
А найбільший негативний вплив, як на мене, – це дедалі більша синхронізація нинішньої влади не з демократичним "Заходом", а з не менш корумпованою імперською Росією, і не в проблемах відліку часу, а цивілізаційному вимірі.
netnet _ 12.09.2011 16:08
IP: 95.67.4.---
Яка дивна тенденція проявляється в дописах автора. У співпадіння я не вірю. Як тільки в блогах з"являється "неугодний" владі матеріал – тут же пише Окара. Причому навіть не пише, а передрук ставить. Автор для кого працює? Ми ще тему плагіату Януковича не до кінця обговорили. Але вже треба було щось поставити – гарна технологія – але дуже вже явна. Я була про вас кращої думки Андрію.
Andrey-from-East _ 12.09.2011 15:48
IP: 92.112.133.---
Для України оптимальний час +2 від Грінвіча і ще +1 година. Тобто треба перейти на літній час і назад не повертатись.
----------
Правильно!
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter