Олександр Крамаренко: Антиукраїнська сутність олігархічного футболу

03 січня 2012, 09:48

Олександр Крамаренко, публіцист, журналіст

Луганськ


Український футбол є окремою державою в Україні. Замість наших злиднів там панують стандарти життя "золотого мільярда". Пояснюється ця разюча контрастність вельми просто – вітчизняні олігархи люблять лише свій футбол, а не країну.

Промовистим доказом останнього твердження може слугувати той факт, що абсолютна більшість українських уболівальників, на відміну від польських, домашнє Євро, як і всяке інше, буде дивитися по телебаченню. А ті нечисленні квитки на цей форум європейського футболу, які стали реалізуватися в Україні, доступні тільки людям із нашого футбольного царства та мізерній купці щасливчиків, які вибороли їх десь півроку тому в жорсткому змаганні у всесвітній мережі.

Чим ближче Євро – тим більше українців усвідомлює, що вони будуть зайвими на цьому святі футболу, яке до того ж тільки погіршило їхнє життя вже сьогодні (на відміну від протилежних запевнень президента) і загрожує ще більше погіршити його вже в недалекому майбутньому.

Деякі соціологи та політологи не виключають, що саме ці євро-футбольні чинники можуть стати тим каталізатором, який призведе до масових суспільно-політичних протестів уже в другій половині 2012 року, або на початку 2013-го.

Українська збірна в ролі злочинної Попелюшки

На відміну майже від усіх збірних світу, українська на двадцять першому році нашої незалежності досі не має своєї тренувальної бази. Це мало певні наслідки навіть для планів розміщення європейських збірних в Україні у червні 2012 року під час Євро. Їхні керівники отримали відмову від ФФУ на розміщення на тренувальних базах "Шахтаря", "Динамо" та "Металіста", поки зі своїм вибором не визначився тренер українців Олег Блохін.

Певен, що європейці були вельми здивовані, коли дізналися про те, що наша збірна не має своєї бази і досі її орендує у клубів.

А все ж таки цікаво, чому в неї так і немає сучасної тренувальної бази, будівництво якої (за вищими світовими стандартами) коштує кілька десятків мільйонів доларів? Адже статки вітчизняних футбольних олігархів, за даними авторитетних закордонних видань, становлять мільярди зелених, і кожен із них міг би пожертвувати гроші на будівництво бази для збірної самотужки, не кажучи вже про складчину. Могли б, якби Україна для них була батьківщиною, а не територією для визиску "бабла" з її населення та природних ресурсів.

Про те, що це саме так, красномовно свідчать такі статистичні дані. Олігархи володіють в Україні 90% її виробничих фондів і при цьому сплачують до бюджету лише 2% з усіх його надходжень від податків. Ті ж соціологи стверджують, що якби вони сплачували податки адекватно своїм доходам, як це роблять їхні "колеги" в усьому цивілізованому світі, то Україна була б не серед найбідніших країн світу, а в першій двадцятці найбагатших. Так що не треба в нашій ситуації так уже заздрити, скажімо, тій самій Грузії. Значно краще було б конкретно спитати про результати "цілодобової боротьби з бідністю" з нашого гаранта вже сьогодні.

Але повернімося до бази збірної України. Тепер ясно, що при такій футбольно-олігархічній еліті вона не може бути побудованою апріорі. Президент ФФУ Григорій Суркіс і Кº не будують її тому, що не впевнені в тому, що завтра синьо-біла влада їх "не піде", і базою будуть розпоряджатися зовсім не вони. Інша сторона не впевнена, що Суркіса, який має високих покровителів в УЕФА, все ж таки вдасться змістити, і теж не поспішає витрачатися на збірну.

Ось і маємо збірну – безпритульну Попелюшку в країні, де середньостатистичний річний бюджет утримання одного клубу прем'єр-ліги десь дорівнює вартості будівництва тієї самої бази.

У всіх країнах світу національні збірні є консолідуючим чинником для їхніх політичних націй. В Україні ж її національній збірній, схоже, відведена протилежна функція. Чого варті сьогоднішні публічні побоювання таких нібито незалежних вітчизняних футбольних оглядачів, як Артем Франков та Ігор Мірошниченко, про те, що в Донецьку, мовляв, погано вболівають за збірну України і це є негативним чинником щодо результату її матчів зі збірними Франції та Англії у рамках групового турніру фінальної частини Євро-2012. Гідної відповіді цим "побоюванням" з іншого боку щось не чути. Але це добре почули люди на Донбасі і, звісно, більше від цього аж ніяк не полюбили киян та львів'ян.

У цьому світлі не зайвим буде пильніше придивитись, звідки пішли ті "побоювання" та кому вони вигідні. На матчі плей-офф до фінальної частини чемпіонату світу 2010 року між збірними України та Греції в Донецьку, дійсно, стадіон був напівпорожній. Але причина цього криється зовсім не в байдужості донеччан до збірної, а в астрономічних цінах на квитки, які встановили навколофутбольні комерційні структури, наближені до керівництва ФФУ, а отже, й до її президента. Найдешевші з них коштували тоді 200 грн. Таких цін не було на жодному матчі в Україні ні до, ні після того. Тобто маємо певну політтехнологію президента ФФУ з прикриттям її лояльними до нього журналістами.

Григорію Суркісу, який відчайдушно бореться з біло-синьою владою за збереження свого крісла, конче необхідний успіх української збірної на домашньому Євро – як переконливий аргумент на користь його подальшого панування в українському футболі. Але треба подбати й про об'єктивні причини неуспіху збірної для тих-таки його заступників з УЕФА. "Повна індиферентність" мешканців Донбасу до збірної може бути однією з них. Про те, що ця політтехнологія робить ментальну прірву між сходом і заходом України ще глибшою, Григорію Михайловичу, схоже, байдуже. А може, й ні, враховуючи, що основний принцип усякої антинародної влади – "розділяй та володарюй" – ще ніхто не відміняв.

Як і всі попелюшки, українська збірна вдягнена в непривабливу за кольором форму. Або бруднувато-жовту, або зрідка – банально синю. Тобто використовується лише один колір (один із яких до того ж трохи спотворений) із двохкольорового прапору України. Усі ж інші збірні використовують водночас у їхніх формах зазвичай усі 2-3 кольори своїх національних прапорів у вельми привабливих для ока комбінаціях. Але для того, щоб і наша збірна була одягнута так само привабливо, треба, щоб відповідальні за це люди любили її і свій національний прапор так само, як бразильці, французи, уругвайці, поляки, росіяни, голландці, іспанці люблять свої національні атрибути. А так любити ту українську Попелюшку у ФФУ, схоже, нема кому.

Але, як і казковій Попелюшці, українській усе ж таки пощастило. Саме до Євро-2012 в українському футболі з'явилася ціла плеяда талановитих молодих гравців, які відразу ж могли б підняли клас нашої збірної на кілька щаблів. Ось їх імена: Андрій Ярмоленко, Євген Коноплянка, Ярослав Ракицький, Денис Гармаш, Роман Безус, Денис Олійник, Денис Кулаков та Богдан Бутко. Але для трьох із них дверцята для збірної міцно зачинені. Замість них там грають улюбленці Григорія Суркіса з інших країн, яких він ще з юного віку кільканадцять років тому переманив у своє "Динамо".

Прямим доказом рівня їхнього "патріотизму" (а отже, й самовіддачі на полі) є реакція одного такого колишнього росіянина, який, за його власним зізнанням, лише "приколювався та сміявся" після вельми невтішних для нашої збірної результатів жеребкування фінальної частини Євро разом з іншим гравцем збірної родом із Білорусі...

Першість "по понятіях"

Якщо подивитись на кінцеву турнірну таблицю штучно збільшеного першого кола української першості, то не можна не помітити, що майже всі команди в ній розташовані виключно за статками їхніх хазяїв-олігархів. Цей феномен вітчизняного клубного футболу пояснюється небаченим ніде у світі рівнем його корумпованості. Адже футбол, у його неспотвореному корупцією вигляді, самий непередбачуваний вид спорту. І це є одна з головних причин його суперпопулярності.

Але в Україні футбольні олігархи покладаються виключно на закордонних "зірок" та на підкуп судів своїми підлеглими. Тренерський хист, зіграність, згуртованість та самовідданість гравців бідніших команд у цій ситуації майже нічого не варті. Якщо у твоїй команді немає гравців, вартість яких на трансферному ринку становить десь 10-15 мільйонів доларів, то ти не зможеш відповідним чином і простимулювати суддів, і твоя команда таким чином стає беззахисною проти їхніх "помилок" на користь більш платоспроможного суперника.

За інформацією, оприлюдненою у прямому ефірі одного з вітчизняних телеканалів віце-президентом "Динамо" Олексієм Семененком, українські рефері за "правильне" суддівство отримують за один лише матч десятки, а то й сотні тисяч доларів кожний від керівництва найзаможніших українських клубів.

Ось чому вони завжди "помиляються" на користь стабільно першої трійки чемпіонату – "Динамо", "Шахтаря" та "Металіста", а жертвами цих їхніх "помилок" стають зазвичай найбідніші клуби з низу турнірної таблиці прем'єр-ліги – "Оболонь", "Олександрія", "Зоря", "Волинь", "Ворскла" та "Карпати".

Не допоміг тут навіть спеціально "виписаний" олігархами з Італії суддя зі світовим ім'ям П'єр Луїджі Коліна. Наскрізь корумпована система суддівства олігархічного футболу легко перетравила всі зусилля цього італійця в наведенні ладу в українському суддівському корпусі.

Більше того, саме з Коліною суддівство в прем'єр-лізі стало ще більш брутальним та цинічним щодо українських уболівальників. Якщо до нього вони ще могли сподіватися на маленькі футбольні дива, коли завідомо слабша за складом команда перемагала сильнішу, то сьогодні вони повністю позбавленні цих сподівань. Українські рефері тепер стали не тільки призначати сумнівні пенальті у ворота слабших за складом команд, але й вилучати в них по кілька гравців з поля, якщо гра складається не на користь клубних грандів.

Останнім часом про проблему суддівства у вітчизняному футболі заговорили й самі олігархи. Вони вже навіть знайшли винного – того ж таки Коліну, і мають надію виправити становище. Марні надії, бо в державі, де влада належить саме корумпованим мільярдерам, їх ніхто не примусить вшановувати спортивні ідеали.

У Європі в такий футбол не грають

А от на євро-арені футбол по олігархічних "понятіях" не проходить – із шести (!) представників України в єврокубках до весняної фази змагань пробився лише один "Металіст". І справа тут не стільки в кількості та відсотках, як у причинах цього провалу. Немає жодних претензій до "Ворскли" та "Карпат", яким їхній склад не дозволяє грати на рівних навіть із середніми за класом європейськими командами.

А от "Динамо" з "Шахтарем" стали жертвами саме звички гри "по понятіях" в Україні, коли за них проти українських команд грають ще й три судді. В Європі судді за них не грали, і це відразу ж зумовило певні проблеми. "Динамо" не змогло в черговий раз пробитися у груповий турнір Ліги чемпіонів, поступившись помітно слабшому за складом російському "Рубіну".

Потім кияни не змогли вже вийти і з групи Ліги Європи, в якій "Динамо" було сильнішою за складом командою. Об'єктивне суддівство європейських рефері, мабуть, шокує та вибиває з гри динамівців, бо в одних і тих самих ігрових ситуаціях європейські судді приймають дещо інші рішення, ніж українські.

Те ж саме трапилось і з "Шахтарем" у груповому турнірі Ліги чемпіонів, де донеччанам також не було рівних за складом команд. Дійшло навіть до того, що тренер гірників Мірча Луческу звинуватив рефері в необ'єктивному суддівстві їхньої гри з "Порту" в Португалії.

Є й ще один вагомий чинник, який пояснює всі ці футбольні дива не на користь вітчизняних команд. Справа в тому, що футбол "по понятіям" не потребує високої фаховості від тренерів українських команд. Головне для них у цій ситуації – бути надійними посередниками між президентами клубів та гравцями, а всі проблеми на футбольному полі вирішують за них, як правило, судді. Це призвело до того, що тактичні концепції ведення гри у прем'єр-лізі застигли на рівні 60-х років минулого сторіччя. Як і тоді, українські тренери керують діями гравців за допомогою однієї й тієї самої футбольної термінології: "вишлі", "адін", "сзаді", "бліжнєму", "твой" та "до конца".

А між тим, футбольне мистецтво з того часу пройшло у світі величезний шлях і породило фахівців значно вищої кваліфікації, ніж та, що мають сьогодні їхні українські колеги. Ось чому значно гірше вкомплектований за "Шахтаря" кіпрський "Апоель" у 1/8 Ліги чемпіонів, а сама донецька команда, за підсумками групового турніру в Лізі чемпіонів, не потрапила навіть до Ліги Європи.

Сутність олігархічного футболу

Щоб розкрити її, треба знати деякі ментальні риси вітчизняного олігархату. Якось доля звела мене в одному з київських готелів з режисером-документалістом з Луцька. Той був у розпачі після звернення за спонсорською підтримкою у створенні фільму з історії українців до одного з відомих київських олігархів. Той, угодований доларовий мультимільйонер, який нажив свої статки на експлуатації українців та природних ресурсів нашої країни, цинічно відповів режисеру: "Я допомагаю тільки представникам своєї нації".

Другий не менш відомий в Україні олігарх після того, як профінансував за вищими світовими стандартами фільм з історії власної нації з залученням у якості продюсера голлівудської зірки Стівена Спілберга, на його презентації в Україні, відповідаючи на запитання журналістів, дипломатично дистанціювався від народу, на землі якого нажив свої мільярди: "Не певен, що я мушу фінансувати високохудожній фільм про Голодомор".

Але наші футбольні олігархи не просто байдужі до українців, вони щиро ненавидять їх і пильнують, аби наше національне відродження ніколи не відбулося. Футбольні вболівальники знають, що сьогодні майже на всіх українських стадіонах від Львова до Луганська можна почути патріотичне скандування молоді – так званих фанів.

Це дуже не подобається власникам клубів. І вони провокують конфлікти між співробітниками своїх клубів і тими фанами, і тоді останніх поодинці пресують у міліції, після чого ті вже не скандують на стадіонах: "Слава Україні!".

А от їхні одеські "колеги", які скандували на повний голос антиукраїнські гасла, так і скандують їх, і це, схоже, не дратує ані місцевих олігархів, ані одеську міліцію.

Гадаю, що після цього більш-менш стає зрозуміло, чому тільки вітчизняні олігархи практично не сплачують податки до держбюджету, внаслідок чого Україна є сьогодні однією з найбідніших країн у світі, зі всіма сумними, а інколи й трагічними наслідками для нас із цього шахрайства.

Стає зрозумілим і те, чому жоден (!) вітчизняний мільярдер жодного разу (!) не відгукнувся на численні звернення у ЗМІ і не допоміг тяжко хворим українським дітям. Чому при владі цих олігархів-українофобів у нас ніколи не буде не тільки гідної національної збірної з футболу, але й вітчизняного кінематографу, телебачення, науки. Бо Україна і її народ чужі для цих грошових мішків, і вони лише тому живуть тут, поруч з нами, що жоден інший народ світу не дозволив би їм так визискувати себе, як це дозволяє тяжко хвора постгеноцидна українська нація.

Вони за рахунок нас, українців, забезпечили життя за вищими світовими стандартами своїм нащадкам до десятого коліна. Але й після цього їм нікуди дівати гроші, і вони створили свій клуб за інтересами під назвою "прем'єр-ліга", яка функціонує за їхніми правилами та "понятіями".

Фактично це держава в державі, у якої нема нічого спільного з Україною. Там практично немає місця українським гравцям, і годі сподіватися на те, що батьки-засновники ліги коли-небудь підвищать ліміт для легіонерів. Вони можуть тільки скасувати його взагалі.

Ті самі продажні судді у прем'єр-лізі за обслуговування лише одного матчу отримують офіційні гонорари, які в кілька разів перевищує місячну платню українських шахтарів та металургів, яку тим платять ті ж самі олігархи. Приблизно стільки ж отримують за одну гру й численні інспектори матчів та делегати ФФУ.

Журналісти, які працюють у клубах ліги, також мають зарплатню, в кільканадцять разів вищу за середню їхніх колег в Україні.

А для того, щоб легалізувати свою антинародну владу в Україні в очах європейської спільноти, наші олігархи й завезли до нас своє Євро, яке покликане засвідчити в очах іноземців, що їхня держава цивілізована й модернова. До того ж, і український бюджет непогано подерибанили, зробивши таким чином українське Євро найдорожчим в історії європейського футболу!

Хтось підрахував, що за ті бюджетні гроші, що наш уряд витратив на Євро, можна було зробити капітальний ремонт в усіх напіваварійних українських багатоповерхівках. Але вітчизняні ЗМІ про це мовчать, запевняючи нас у тому, що те Євро – це велике досягнення України та благо для всіх її громадян. Це зайве свідчення повної підконтрольності вітчизняного медіа-ринку країни тому ж таки олігархату.

Але, як відомо, за все в цьому світі треба платити, і нема лиха без добра. Тож маємо надію на те, що саме Євро-2012 стане тим троянським конем для влади олігархів, який стане початком її кінця.

Олександр Крамаренко, публіцист, журналіст

Луганськ

powered by lun.ua
Коментарі — 135
Руслан Рудомський _ 26.01.2012 10:40
IP: 195.225.52.---
Місцями повний брєд написаний.

1. У Донецьку за збірну прохолодно вболівали завжди. Ще задовго до матчу з Грецією на іграх збірної був напівпорожній стадіон, буть то ЦС "Шахтар", РСК "Олімпійський" чи Донбас-Арена, в той час яку Львові аншлаги збирались навіть наматчах з непопулярними вірменами. До того ж жодного разу збірна України в Донецьку не перемагала.

2. Рядки про форму – це взагалі торба. Уругвай грає у насиченоблакитно-чорній формі, Нідерланди – в помаранчевій чи помаранчево-чорній, Італія – в "банальній" синій, Німеччина – в білій чи зеленій. Спробуйте знайти ці кольори на прапорах цих держав.
budjk _ 19.01.2012 12:36
IP: 46.247.152.---
Честь і славу України, хай захищають команди, які спонсорує держава, а не власні команди злодійського олігархату.
mzoleg11 _ 08.01.2012 02:57
IP: 46.118.179.---
Alex Yermolenko:
Короче, то о чем я говорил вы опровергнуть не смогли (и даже не пытались), переводите разговор на другую тему.
По ней тоже промахнулись. Все польские стадионы возводились за счет бюджета, а у нас донецкий и днепропетровский – клубы, Ярославский треть стоимости харьковской оплатил. Двойная цена за стадион? Дороже всего за одно зрительское место заплатили в Варшаве, дешевле всего во Львове. Форбс считал так – они ведь разные по вместимости. А вы как?
И повторю: бороться-то надо с коррупцией, а не со спортом. А то давайте прикроем систему образования – там же воровство, взятки. И многим украинцам она в данный момент совершенно не нужна – они уже отучились, детей подходящего возраста нету. Логика та же.
Alex Yermolenko _ 07.01.2012 16:34
IP: 109.87.182.---
mzoleg11:
Не выкручивайте – это только у нас строят за бюджет под приватизированный вид спорта. В той же Польше строят инвесторы. И не накручивают двойную цену за стадион. А проведение чемпионата и строительство две разные вещи
mzoleg11 _ 07.01.2012 11:36
IP: 46.118.188.---
Alex Yermolenko:
mzoleg11:
Это какой-то... позор!...
4) Те же россияне (например Гинер) не раз приводили в пример независимость украинского футбола от государства, говорили что наши гранды на шее городского бюджета или госкомпаний не сидят.
А строительство под евро 2012 за бюджет страны это так, баловство что ли, или всё таки футбол в Украине на шее каждого гражданина?? И по первым трём пунктам вам могу забить по парочке голов.
А ничего что я про клубы говорил? "Наши гранды"... Чемпионаты же Европы и мира, Олимпиады в других странах точно так же с помощью бюджетных денег проводят. Разворовали много? Так бороться надо с воровством, а не со спортом.
По первым трем пунктам – давайте, жгите.
mzoleg11 _ 07.01.2012 11:06
IP: 46.118.188.---
saranenko:
Кроме Донецка и Харькова (и то – последние несколько лет) посещаемость у нас 5-10 тысяч. В пятисоттысячном Ньюкасле тысяч по 40 ходит. А цена билетов на матчи чемпионата в районе нескольких десятков гривен.
fol_101 _ 06.01.2012 17:18
IP: 92.242.116.---
,Alex Yermolenko _ 06.01.2012 17:00
fol_101:
Вам никто не мешает напечатать лучше. Если у вас конечно на то пороха хватит.
=================
Уж лучше не писать ничего, чем заниматься словоблудием.
Alex Yermolenko _ 06.01.2012 17:00
IP: 109.87.182.---
fol_101:
Вам никто не мешает напечатать лучше. Если у вас конечно на то пороха хватит.
Alex Yermolenko _ 06.01.2012 16:57
IP: 109.87.182.---
mzoleg11:
Это какой-то... позор!...
4) Те же россияне (например Гинер) не раз приводили в пример независимость украинского футбола от государства, говорили что наши гранды на шее городского бюджета или госкомпаний не сидят.
А строительство под евро 2012 за бюджет страны это так, баловство что ли, или всё таки футбол в Украине на шее каждого гражданина?? И по первым трём пунктам вам могу забить по парочке голов.
fol_101 _ 06.01.2012 11:15
IP: 92.242.116.---
Дешевая заказная статья, сплошная политика, прикрываемая футболом. Ничего нового автор не сказал, короче туфта, смакуемая желтой прессой.
saranenko _ 06.01.2012 10:17
IP: 188.116.36.---
mzoleg11:
Про судейство слушать уже тошно: ни единого доказательства за все годы никто не представил, но все регулярно жалуются и строят теории заговоров. Это потому что футболом в Украине мало инересуются (достаточно глянуть на количество болельщиков на трибунах), более популярны сплетни да скандалы. Какую машину Милевский купил, чего снова Кварцяный на пресс-конференции сказанул, показал или нет Рыбка средний палец, как Суркис наших меготалантов губит, неспособных по мячу попасть.
Ну то что футболом мало интересуются я бы не сказал, болельщиков много, цены бы сделали доступнее на стадионе, их бы стало намного больше, на стадионе то намного лучше, чем перед телевизором, а на счет того что у нас более популярны сплетни да скандалы, с этим согласен на 100%, пресса этим живет, и при этом обгаживая все что бы ни произошло, уже забыл когда что-то хорошее читал.
zakohlad _ 05.01.2012 21:48
IP: 95.134.109.---
А пересічному українцю ЄВРОО 2012 нічого недасть.
mzoleg11 _ 05.01.2012 19:43
IP: 46.119.121.---
zet12:
Но такого выбора (украинские топ-клубы или детско-юношеский спорт) нету. Если тот же Ахметов вдруг прикроет лавочку, то соревнованиями между вузами все равно никто заниматся не будет.
swar _ 05.01.2012 09:29
IP: 193.151.13.---
Всі твердження та висновки автора б'ють у десятку. Об'єктивно, аргументовано, професійно і патріотично. Великий респект.
mzoleg11 _ 04.01.2012 22:31
IP: 46.118.109.---
Про судейство слушать уже тошно: ни единого доказательства за все годы никто не представил, но все регулярно жалуются и строят теории заговоров. Это потому что футболом в Украине мало инересуются (достаточно глянуть на количество болельщиков на трибунах), более популярны сплетни да скандалы. Какую машину Милевский купил, чего снова Кварцяный на пресс-конференции сказанул, показал или нет Рыбка средний палец, как Суркис наших меготалантов губит, неспособных по мячу попасть.
mzoleg11 _ 04.01.2012 22:15
IP: 46.118.109.---
5) Про олигархов, которые не дадут увеличить лимит, смешно. Его всего лет 7 назад ввели и пару раз уже увеличивали. Вообще без легионеров можно обойтись только если есть один гранд в стране, который скупает всех талантов, но даже в ДК конца 90-х играли грузин, несколько белорусов и натурализованный россиянин.
6) Зачем сборной эта база дней на двадцать в год, если можно арендовать у клубо?в Чтобы еще денег на постройке наворовать или потому что Россия построила? Тогда да, тогда без вопросов.
7) Каким это молодым талантам, способным поднять сборную на несколько ступеней, закрыта дорога? Из названных Ярмоленко, Ракицкий, Коноплянка уже несколько лет там регулярно играют. Бутк,о Безус и Гармаш вызываются и поднимать кого-то смогут если еще несколько лет будут так же прогрессировать. Уже видели блеснувших сезон-другой Гладкого, Костика Кравченко. Где теперь эти суперталанты? Кулаков (25 лет) и Олейник (24) уже давно не молодые и ничего особенного в этих крепких сесреднячках нету.
mzoleg11 _ 04.01.2012 22:01
IP: 46.118.109.---
Это какой-то... позор!
1) Когда это вице-президент Динамо заявлял что ведущие клубы покупают судей? Такое заявление обсуждала бы вся Украина, но кроме вас почему-то никто об этом не пишет.
2) Про распределение билетов на ЕВРО вы вообще ничего не знаете. Никто в Украине их не реализует, продает УЕФА через свой сайт и шансы у украинцев точно такие же, как у поляков или англичан.
3) Кто вам сказал что Порту и Зенит заметно уступают по составу Шахтеру, а Рубин, Бешикташ, Сток киевлянам? Халк, Куарежма, Еременко, Кержаков... Не, не слышали?
4) Те же россияне (например Гинер) не раз приводили в пример независимость украинского футбола от государства, говорили что наши гранды на шее городского бюджета или госкомпаний не сидят.
Petrash Igor _ 04.01.2012 16:00
IP: 95.132.145.---
Автор має рацію. Правда в цьому є велика і дана проблема не лише футбольна, а розповсюджується на всі сфери нашого життя. Коли проаналізувати глибше суспільне життя нашої країни, то побачимо дуже гарно сплановану політику. Нас незмогли знищити фізично, то тепер на озброїння взяли культуру і релігію... нас знищать як націю...
vorog-narodu _ 04.01.2012 15:53
IP: 92.113.96.---
Prol77:
Автор, вірогідно, не дуже петрає в українському футболі (щодо успіхів і негараздів гри), проте чудово розбирається в українському житті (хто всім кермує і кому варто братись за вила). Звичайно, автор не згадав Прем"єр-лігу, але хіба вона внесла б якісь суттєві зміни в зміст матеріалу?
Prol77 _ 04.01.2012 14:31
IP: 82.207.88.---
Jurdumm:
Ви вже забули як "якісно" виконали свої обов'язки найкращі судді Європи на ЧЄ-2010? Ви не звертаєте уваги на суддівські ляпи у єврокубках та кращих чемпіонатах Європи?
Prol77 _ 04.01.2012 14:26
IP: 82.207.88.---
Просто автор дуже не любить одну людину – Суркіса. Та вважає його винним у всіх негараздах укрфутболу. А якби автор хоч трохи розумів що до чого в ЧУ, то регулярно згадував б ще й Прем'єр лігу, яка взагалі не зрозуміло чим займається, та тренерів з президентами, що відкрито погрожують суддям ("не чіпайте мій клуб, інакше...", а потім судді "не помічають" фолів тих команд) та кажуть "я знаю хто і скільки дає" а потім мовчать як партизани.
Prol77 _ 04.01.2012 14:04
IP: 82.207.88.---
Автор нуль що в футболі взагалі, що в українському футболі. Він лише чув про типові тези про укрфутбол. Але ні за матчами не слідкує (інакше б не казав маячні, що судді завжди видаляють гравців слабших команд і ставлять їм пенальті на користь першої трійки), ні про хто є хто в українському футболі не знає, бо не казав би "майже всі команди в ній розташовані виключно за статками їхніх хазяїв-олігархів". Авторе, подивіться на турнірну таблицю і побачите, що хоча Динамо на першому місці, за статками його власник найбідніший серед першої четвірки. А хоча Коломойський другий за статками власник у ЧУ, його Дніпро на 4-му місці. І не треба, наприклад, з тренера Волині робити мученика, бо в нього самого рильце в пушку як і у власника Карпат. Якщо в українському футболі все вирішують гроші, чому Кривбас так успішно грає? Суді допомагають? Ха-ха-ха. А нічого, що вони на першому місці за вилученнями та попередженнями? Просто одні грають у свою гру, а інші ниють, щоб перенести свої невдачі на судд
Tyrchun _ 04.01.2012 11:14
IP: 178.17.166.---
Enki, совершенно верно вы написали: "Зато они шибко горазды бить поклоны в церквях и писать гневные воззвания, адресованные лохторату, из темных застенков Лукьяновских СИЗО.Хотя даже сидят они по высшему разряду, не в пример остальным согражданам."

Они сидят даже в особых условиях, и перевозят их по этапу с 12-ю чемоданами вещей.
Можно ли представить, как обычного заключенного перевозят в специальном комфортабельном автомобиле, а следом за ним едет автомобиль с вещами???
Еще хватает наглости жаловаться!
Республіка _ 04.01.2012 09:29
IP: 194.44.29.---
УП Олег Єльцов Власть истовых христиан 03 січня 2012, 23:48:
"В заключение хочется от своего имени и от имени всех маленьких украинцев поблагодарить власть за профессионализм и последовательную реализацию принципа непротивления злу насилием." Я не вважаю себе "маленьким украинцем" – тому розумію, що таких ЗАМОВЛЕНИХ!!! статей до Виборів-2012 ще буде БАГАТО!!!
Enki _ 04.01.2012 08:06
IP: 94.244.24.---
Nick_M:
Enki:
Подставляй в заголовок другие дефиниции – не ошибешься. "Антиукраинская сущность олигархической экономики, ...олигархичекого гос-ва и т.д." Вся соль статьи – в одном абзаце.И ведь ни одна политическая властная гнида – ни предыдущая, ни нынешняя – палец о палец не ударила, чтобы навести в этом деле элементарный порядок (прогрессивная шкала налогообложения, налог на роскошь, на недвижимость и т.д.), не говоря уже о том, чтобы просто экспроприировать в пользу государства все "нажитое непосильным трудом":))
"Багаті поділяться з бідними". Із програми одного з нуворишів-през
Список можно продолжить."10 крокив назустрич людям", "Украинский прорыв" и т.д.Зато они шибко горазды бить поклоны в церквях и писать гневные воззвания, адресованные лохторату, из темных застенков Лукьяновских СИЗО.Хотя даже сидят они по высшему разряду, не в пример остальным согражданам. Укр. олигархи -это отдельное гос-во в гос-ве, где мы -лишние.
Україна та Європа1004 Річниця Майдану76 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дар'я Каленюк

30 підозрюваних в Австрії у розслідуванні за заявою Центр Протидії Корупції

10
Юрій Луценко

Справа по розстрілах на Майдані готова для передачі в суд. Рішення – за парламентом

Сергій Лямець

Даст ли Шепелев показания против Тимошенко? Вспоминаем депутата-миллионера, хищения из ''Родовида'' и заказные убийства

1
Віктор Уколов

Росіяни фінансували передвиборчу піраміду для Тимошенко?

Аксинья Куріна

Топ-12 фильмов Международного кинофестиваля Берлинале: мультикультурность, политика и секси-бабушки

Андрій Білецький

Дві історії до роковин розстрілу Майдану

17
Ольга Богомолець

20 лютого... Фрагмент книги ''Майдан. Не за них''

Олеся Яхно

Время собирать ''Большой пазл''

20
Ярослав Юрчишин

ProzorroПродажі та історія однієї квартири

1
Юрій Мірошниченко

ПРИКЛАДИ ПОРУШЕНЬ, ВСТАНОВЛЕНІ НАШОЮ КОМАНДОЮ, ПІД ЧАС ПОТОЧНОЇ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ

2
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter