23 березня 2012, 15:27

Кабаре ''Весёлый ПесецЪ'' и партия ''НазадЪ, Королевская!''

Я ніколи не вивчав української мови та української літератури.

Але я знаю, що з Луганської області походять Володимир Сосюра, Сергій Жадан, Василь Голобородько та багато інших українських поетів.

ПИТАННЯ: Чому Наталя Королевська, яка намагається бути новою тіпа Месією, в назві своєї тіпа нової тіпа партії робить дві граматичні помилки?

"Україна – Вперед!"

Я вже не кажу про партію "Вперед, Україно!" – про це хай скаже Віктор Лаврентійович.

Але в українській мові, на відміну од російської, збереглися дві кличні форми (падежі). Наприклад, до мене можна звертатись: Андрію або Андріє. Російською – лише Андрей.

В російській літературній мові лишились лише архаїчні залишки – наприклад, "Боже" або просторічне скорочене: "Наташ", "Юр" та ін.

Тож, грамотно було б написати так: "Україно, вперед" або "Україно, Вперед". Або зі знаком: "Україно, Вперед!".

Тире тут недоречне. Інколи воно вживається для експресії (в моїх текстах так часто робиться) або позначає еліпсис (себто пропуск; наприклад: "Майбутнє – за нами" (а не за подонками і уродами з накраденим баблом)).

P.S.

Мої роздуми та спостереження – це лише мої роздуми та спостереження. За розкрутку чи закрутку цих персонажів мені ніхто нічого на давав. Підкреслюю це, бо тема деяких молодих політиків і куплених журналістів, які за гроші цього політика риють йому політичну могилу, – це вже притча во язицехъ:)

А тепер – з Луганська до Дніпропетровська та Обухова... Разом з "Весёлыми Песцами":)