Стара українська естрада – це те, чим Україна буде виправдовувати своє існування перед Богом: Ювілей унікального проекту

10 березня 2013, 22:34

Я часто міркую над тим – чи може зберегтися народ (чи політична нація) в умовах, коли держава не те що не підтримує національну культуру, національні культи, національну пам'ять та інші фактори відтворення ідентичності, а, скоріше, сприяє їхньому занепаду та деградації?

Відповідь така: зможуть вижити ті нації, які здатні до самоорганізації і саморозвитку – особливо в тих сферах, які не є комерційними і діяльність в яких вимагає певного альтруїзму і самовідданості.

Одним з великих культурних надбань Радянської України є українська естрада 1950-1980-х років. Але, на жаль, вона як цілісний феномен:

- не осмислена;

- переважно забута (за виключенням окремих шлягерів – "Рідна мати моя", "Черемшина", "Червона рута");

- не популяризується в інформаційному просторі (ТБ, радіо, інтернет);

- не видана на сучасних аудіоносіях масовими накладами (за рідким виключенням), не видаються ноти композицій;

- не оцифрована в аудіоархівах (у фондах Нацрадіо зберігається на магнітній стрічці).Здавалося б, усе це багатство повинно канути в Лету та забутися, не лишивши по собі пам'яті – за виключенням двох-трьох пісень.

Але таки в даному випадку нація зуміла самоорганізуватись – в особі колекціонера, подвижника, музикознавця, історика музики, музичного журналіста з Запоріжжя ІГОРЯ КАЛИНИЧЕНКА.

Сьогодні – рівно два роки з того часу, як стартував його унікальний інтернет-арт-проект – сайт Золотий фонд української естради (Сайт про найкращих співаків, композиторів і поетів-піснярів 50-х – 90-х)

Цей сайт – зараз чи не найкращий банк доступних записів та інформації щодо творців української естради – композиторів, поетів, співаків, груп, гуртів та ансамблів.За два роки існування сайт розрісся до колосального архіву, в якому, окрім музики, є чимало відео, статей, фотографій та нот.

Але цей сайт – подвижницька ініціатива однієї небагатої людини.

Тому всім, хто хоче підтримати дуже гарну і дуже потрібну ініціативу, ось нижче – координати:

1. На карту "Приватбанку" 4149437741903130, Калиниченко Ігор Олександрович

2. На один з електронних гаманців Web-Money:

WMU (гривні) – 983593946519

WMR (рублі) – 165383685350

WMZ (долари США) – 275858590767

WME (євро) – 149626654968

Також сайт з вдячністю прийме будь-які невідомі матеріали (записи, фотографії, спогади, відео), дотичні до історії української естрадної музики.Категорії співаків, що представлені на сайті:

1. Оперні співаки, що не виконували естрадних творів (на сайті у їх виконанні представлені українські народні пісні та романси): Соломія Крушельницька, Оксана Петрусенко, Іван Козловський, Борис Гмиря, Анатолій Солов'яненко, Марія Стеф'юк.

2. Оперні співаки, що виконували незначну кількість естрадних творів: Євгенія Мірошниченко, Діана Петриненко, Михайло Раков, Валентина Соколик, Ігор Кушплер.

3. Співаки, що починали у 50-ті – 60-ті роки і стояли у витоків української радянської естради: Дмитро Гнатюк, Микола Кондратюк, Анатолій Мокренко, Костянтин Огнєвий, Валентина Купріна, Олександр Таранець, Лариса Остапенко.

4. Співаки, що розпочинали у 70-ті роки ("Нова хвиля" української естради): Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Софія Ротару, Ліна Прохорова, Людмила Артеменко, Віктор Шпортько, Лідія Відаш, Іван Попович, Тарас Петриненко, Лідія Михайленко.

5. Співаки, що стали популярними у 80-ті роки: Микола Мозговий, Микола Гнатюк, Іво Бобул, Лілія Сандулеса, Оксана Білозір, Алла Кудлай, Віталій Білоножко, Володимир Удовиченко, Ніна Шестакова, Надія Шестак.

6. Співаки, розквіт популярності яких припав на 90-ті роки: В'ячеслав Хурсенко, Олександр Василенко, Алла Кобилянська, Михайло Попелюк, Іван Мацялко, Анатолій Сердюк, Анжела Вербицька, Степан Гіга.7. Співаки, що поєднували естраду з роботою у фольклорних колективах: Раїса Кириченко, Ніна Матвієнко, Ольга Павловська, Володимир Турець, Олег Дорош.

8. Естрадні співаки української діаспори:Антін Дербіш, Квітка Цісик, Ігор Шанковський.

З бардів представлений Тризубий Стас.

Якщо зробити зріз по композиторах, то можна виділити 5 категорій:

1. Композитори, що стояли у витоків української радянської естради, пік популярності яких припав на 50-ті – 60-ті роки:

П. Майборода, О. Білаш, І. Шамо, Б. Буєвський, А. Пашкевич, С. Сабадаш, В. Верменич, Ю. Рожавська.

2. Галицькі композитори 30-х – 70-х років, що орієнтувалися на західну музику: Б. Весоловський, А. Кос-Анатольський, М. Скорик, І. Хома, Б. Янівський.

3. Композитори "нової хвилі", пік популярності яких припав на 70-ті роки: В. Івасюк, І. Поклад, В. Ільїн, І. Карабиць.

4. Композитори, які працювали в жанрі ВІА: Л. Дутковський, В. Громцев, І. Білозір, М. Мозговий, А. Пащенко, Р. Іщук, В. Яцола.

5. Композитори, пік популярності яких припав на 80-ті – 90-ті роки: О. Злотник, Г. Татарченко, П. Дворський, О. Гавриш, Л. Попернацький, В. Корепанов, М. Гаденко.powered by lun.ua
Коментарі — 28
sicheslav _ 10.03.2013 23:35
IP: 89.252.61.---
tihon alekseevich:
tihon alekseevich:
русский народ – носитель истинной веры. Народ мессия – несущий свет другим народам. Народ, несущий добро
В палаті N6 зявився Тихо Алекснутий.
Звиняйте за помилку.
sicheslav _ 10.03.2013 23:33
IP: 89.252.61.---
tihon alekseevich:
tihon alekseevich:
русский народ – носитель истинной веры. Народ мессия – несущий свет другим народам. Народ, несущий добро
В палаті N6 появився Тихо Алекснутий.
novation _ 10.03.2013 23:20
IP: 193.109.147.---
Насправді в українській естраді того часу СТІЛЬКИ багатства, такий культурний пласт!

Андрію, дуже дякую за посилання й огляд сайту!
Додав у закладки, по можливості допоможу.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter