Модернізація України
Стало зрозуміло, чим Янукович відрізняється від Ющенка. Ющенко перебував у своєму власному, вигаданому світі і з того світу "віщав" якісь свої думки в цей, нижній світ людської реальності. При цьому він сам свято вірив у те, що він бачить і говорить. Усі можливі натяки на невідповідність цих світів він пояснював для себе своєю вищою місією пророка, фактично вже усвідомлював себе історичним та містичним персонажем, на чому продуктивність його дй і думок практично зупинялась.
Янукович, на відміну від Ющенка, має від природи значно більший зв'язок з трансцендентним, але, в силу недостатньої обізнаності, не розуміє глибинно суть цього зв'язку. Це нерозуміння в його свідомості замінюється тим, що люди називають вірою. Багато років перебування в такому стані призводить до міфологізації і сакралізації цих інформаційних імпульсів у власній свідомості. Прямим наслідком цього є блокування та встановлення внутрішньої цензури на прояви інтуїції, що завжди робить людину надзвичайно керованою ззовні.
Нічого доброго для країни в цьому немає, оскільки в наш час вже достатньо багато людей, як всередині, так і ззовні добре розуміє ці психологічні особливості, що відкриває можливість простої маніпуляції.
Аналіз сьогоднішнього звернення президента дає можливість зробити кілька висновків.
Перший рівень – людина не розуміє, що говорить. Правильні по суті слова не знаходяться в оперативному процесі мислення і є по суті "чужими"; друге – людина достатньо щиро "вірить" в те, що говорить, а невідповідність промови реальному стану справ має таку ж дистанцію, як і будь яка віра у "світле майбутнє" чи рай з сьогоденням грішника. Це наочно відображається картиною, коли гіперкорумповані угруповання влади фактично оваціями реагують на тези про непримиренну боротьбу з корупцією, так само, як грішники із захопленням реагують на будь який прояв благодаті чи святості.
Подальші рівні інформації не є предметом відкритого обговорення. Від себе хотів би додати, що мені дуже подобається зміст публічних промов Януковича, але стає дуже сумно від того, що цей зміст так і залишається пустим потрясінням повітря. Цікаво було б спитати хоча б у когось із близького оточення діючого президента, як вони розуміють "гуманізацію розвитку" чи "інвестиції у людський капітал", які сьогодні проголошені другим пріоритетом модернізації України.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.