2 жовтня 2012, 18:21

Що спільного між "Угандійським Гітлером" і Президентом України?

Джозеф Коні – кривавий лідер повстанського угруповання з Уганди "Господня армія опору" переховується у джунглях Африки від урядових військ.

Віктор Янукович – Президент України, живе в палаці в Межигір"ї і успішно контролює всі силові структури.

Джозеф Коні спеціалізується на викрадені дітей. Хлопці стають бійцями бандитських загонів, дівчата потрапляють в сексуальне рабство.

Віктор Янукович декларує верховенство права, вибудував сильну вертикаль влади, змінив Конституцію. Головні політичні конкуренти сидять у в'язниці.

Здавалося, нічого спільного між цими двома людьми немає. Якби не одна деталь.

Або ще точніше – одна людина.

Американський сенатор від Оклахоми і член Республіканської партії – Джеймс Інхоф.

Саме він ускладнив життя Джозефа Коні та Віктора Януковича.

У 2011 році під тиском громадськості та зусиль сенатора Інхофа уряд США вирішив допомогти жителям країни звільнитися від кривавого терору "Угандійського Гітлера", жертвами якого на той час вже стали понад 40 тисяч дітей.Президент США Барак Обама відправив перших 100 командос в Африку з метою заарештувати або знищити Джозефа Коні. Боротьба за таке рішення тривала декілька років. І кожного разу як хтось в Америці забував про злодіяння в Уганді, сенатор Джеймс Інхоф невпинно про це нагадував.

У 2012 році Сенат США прийняв резолюцію по Україні. Джеймс Інхоф став її співавтором. Як сказано в тексті документу влада повинна негайно випустити Юлію Тимошенко з – за грат і припинити вибіркове правосуддя.

Українське МЗС зробило спробу применшити значення рішення Сенату США, мовляв, приймали "не за процедурою". Що ж, їхнє право.

У джунглях Африки свого часу також були невдоволенні висадкою командос.Втім, військова операція розпочалась і вже зараз можна прогнозувати, що урядові війська Уганди за підтримки американців рано чи пізно впіймають кривавого бандита Джозефа Коні.

До більш жорстких рішень по Україні справа поки не дійшла. Українська влада, хоч і порушує закон, проте, слід визнати не так відверто та нахабно як бандити в Уганді. Втім, за умов подальшого згортання демократії, розправи над незалежними ЗМІ та переслідування опозиції, офіційному Києву очікувати на якесь послаблення тиску не варто.

77 – ми річний сенатор – республіканець Джеймс Інхоф на прикладі справи "Угандійського Гітлера" довів, що не звик відступати на пів дорозі.

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі вже видав ордер на арешт Коні. Досьє на Віктора Януковича показово збирає лише українська опозиція.

Можна щиро сподіватися, що українці з власним президентом дадуть раду самі, без будь-якого зовнішнього втручання.

Янукович не Коні? Україна не Африка?

''Ікони революції'' знищили

"Ікони революції" знищили. І що з того? Одним графіті більше, одним менше. Не варто про це говорити. Художники ще намалюють! Це як сумнозвісне "Бабы ещё нарожают!"...

''Мінські капці''

Ми йдемо стрімкою та закрученою кущами колючої ожини стежкою високо вгору. Наш задум величний, а намір твердий. Утім, мало хто знає, що недруги змовилися і пошили нам "мінські капці"...

Пам'ять як зброя

Здатність забувати – це одна з, начебто, сильних сторін людини. Австрійський психолог Зигмунд Фройд у своєму психоаналізі вивчав фактор витіснення...

Мародери постреволюційного Майдану

Впродовж минулого тижня вдень та вночі спостерігав за життям Майдану. Здається, одні і ті ж барикади, намети і таблички. Так само як і раніше напоготові бруківка, поруч стоять коктейлі Молотова...

Міліція Донбасу ''гонит порожняк''

Георгіївський прапор, російські триколори та символіка радянської імперії – це все неодмінні атрибути центральної площі Донецька. Сепаратистські ідеї не полишають голови тисяч місцевих жителів...

Міф розбили прикладами...

Недавно повернувся з Криму. Описати словами атмосферу на півострові важко. Наелектризоване повітря, згустки нервів на тлі невизначеності, провокації та переслідування...