5 червня 2013, 13:36

Битва за Первомайськ

Якщо ви вважаєте, що Орвелл писав утопічні романи, а персонажі Кафки – це жахіття хворої уяви, то вам потрібно в Первомайськ Миколаївської області.

В окремо взятому регіоні місцева влада викликала сюжети і персонажі цих творів до життя.

Те, що відбувалося й відбувається там до цього часу, виходить за рамки уяви навіть звиклого до дій теперішньої влади українця.

На виборах до Верховної Ради 2012 року в Первомайську переміг кандидат від об'єднаної опозиції Аркадій Корнацький. Переміг, не зважаючи на те, що проти нього працювало усе: від чорних технологій до загонів "Беркуту".

Аркадій Корнацький – єдиний кандидат, перемогу якого було зафіксовано на сайті ЦВК, і після втручання в роботу серверу ЦВК результати були сфальсифіковані.

Первомайськ став тоді ареною жорсткого протистояння виборців, які вийшли захищати свій вибір, і влади, яка не могла собі дозволити перемогу опозиції на півдні України.

Не могла, бо це руйнує міф, який є підґрунтям для постійних фальсифікацій та маніпуляцій виборчого процесу. Міф, у який зубами вчепилася чинна кліка. Й міф, який продовжує існування цієї кримінальної влади. Міф про те, що Південь й Схід підтримує Партію Регіонів.

Тому, для фальсифікації результатів виборів в хід було кинуто усе: податкова, прокуратура, міліція, підрозділи "беркуту". Жовтень 2012 року перетворив Первомайськ у поле битви. Між тими, хто став на захист свого вибору, й тими, хто цей вибір хотів украсти. В хід пішли гумові кийки, сльозогінний газ, сфабриковані кримінальні справи. Десятки людей було травмовано, сотні отримали опалення роговиць очей сльозогінним газом.

Але люди не відступили й влада була змушена піти на нульовий варіант фальсифікації: визнати вибори такими, що не відбулися.

Після того, як постало питання про повторні вибори, опозиція одностайно підтримала Аркадія Корнацького як єдиного кандидата. "Батьківщина", "Удар" й "Свобода" підписали лист на підтримку Корнацького, зазначивши, що він – єдиний узгоджений кандидат від усієї опозиції в Первомайському виборчому окрузі.

Після цього маховик репресій проти Аркадія Корнацького і його команди закрутився із подвійною силою. І приклад цьому – битва за Первомайськ. Увага! П'ятьом членам команди Корнацького вручили повідомлення про кримінальне провадження проти них зі звинуваченням у скоєнні злочину. Підстава для провадження – участь в минулорічних акціях протесту проти фальсифікації виборів. Не покараний жоден з фальсифікаторів, хоч їхній злочин є очевидним, а людей, які захищали свій вибір, хочуть кинути за ґрати! Це верх цинізму! Це не просто репресії, це – намагання залякати тих, для кого гідність понад усе, тих, хто готовий йти під міліцейські кийки, захищаючи своє право на вільний вибір.

Тиск влади на команду Корнацького уже дав трагічні результати. Одного із керівників агрофірми Корнацького знайшли мертвим у полі. Людмила Нікіткіна, заступник Корнацького по виборчій кампанії, сидить за ґратами за сфабрикованими звинуваченнями. Апеляцію у її справі затягують. Агрофірму постійно тероризують люди в погонах. Допити, перевірки та погрози стали повсякденним життям мешканців бунтівного округу.

Але вони не можуть зламати стійкість людей, які борються. Борються й вірять у свою перемогу. Й завдання опозиції і всіх чесних людей довести, що боротися навіть у таких умовах можна. Бо не може купка підлих, ненаситних, безпринципних бандитів творити зону у вільній країни. І не можуть принципи підступу, ницості стати правилами для усіх.

Про добровольців

Шість років тому розпочалася героїчна сага новітньої української історії – історія нашого добровольчого руху. Добровольчий рух недарма народився на Майдані...

Ні – новій газовій залежності!

Міністр енергетики та захисту довкілля уряду Зеленського Олексій Оржель анонсував відновлення прямих поставок газу із Російської Федерації за "привабливою" ціною...

Формула Штайнмайєра – капкан Путіна

Війна з Росією триває. План Путіна – це не припинення війни чи вирішення питання мешканців Донбасу, а перетворення України в залежну від Росії державу, зупинка євроінтеграційних процесів та цілковита відмова України від вступу до НАТО...

25 грудня – вихідний! Святкуємо Різдво з усім світом!

Сьогодні Парламент схвалив важливе рішення. Можна сказати: яка різниця коли відзначати те, чи інше свято, і чи має бути це свято вихідним днем, чи ні...

Весняна сесія ПА НАТО у 2020 році пройде у Києві

На порядку денному країни є речі важливі, а є стратегічні. На моє глибоке переконання до таких стратегічних питань належить – членство України у НАТО...

Сенат США проголосував посилення санкцій проти Путінської Росії

Сенат Сполучених штатів Америки підтримав Закон про санкції, де зокрема йдеться про санкції проти Путінської Росії. 97 сенаторів зі 100 – "за"! Пишаюся тим, що під час голосування я був присутній у залі...