Тетяна Попова эксперт по страткому ГО "Информационная безопасность", екс-зам министра инфорполитики (2015-2016), советник министра обороны (2014-2015)

Медіа організації проти провокаторів

16 липня 2018, 15:40

На мій запит експертна рада "Індексу фізичної безпеки журналістів" ще раз переглянула випадок "Філімоненко-Шабунін" і прийшла до висновку вилучити його в Індексу за 2017 рік в звязку зі свідомою провокацією та політично вмотивованим характером кримінального провадження. Так що загалом за 2017 рік в Індексі залишається 89 випадків застосування проти жуналістів фізичної агресії по визначеній методиці (http://inform-security.com/sites/default/files/news/yndeks-metodyka.pdf):

"З "Індексу фізичної безпеки журналістів" вилучено кейс "Філімоненко-Шабунін"

Інформація про конфлікт між журналістом TVgolosnaroda Всеволодом Філімоненком та керівником "Центру протидії корупції" Віталієм Шабуніним вилучена з переліку кейсів "Індексу фізичної безпеки журналістів за 2017 рік". Таке рішення прийняла експертна група Індексу у відповідності з методикою моніторингу фізичних атак на журналістів та працівників ЗМІ.

У 2017 році випадок було включено до переліку за фактом фізичної атаки на журналіста. Після додаткового вивчення обставин інциденту експерти дійшли висновку, що з боку Всеволода Філімоненка мало місце "свідоме провокування агресивної реакції щодо себе".

Раніше член експертної групи, секретар НСЖУ Валерій Макеєв звернув увагу на політично вмотивований характер кримінального провадження, в рамках якого розслідується інцидент Філімоненко-Шабунін: "У так званій "справі Шабуніна" абсолютно чітко відслідковуються як ознаки відсутності об'єктивності та незаангажованості при здійсненні слідчих дій, так і зазіхання правоохоронців на місце в "національній книзі рекордів" за скорострільністю доведення справи так званого "побиття журналіста".

Про вибірковість у підходах поліції та прокуратури до розслідувань інцидентів із нападів на журналістів свідчить практика реагувань на побиття реальних журналістів, переконані у НСЖУ.

Таким чином, кількість фізичних атак на журналістів у 2017 році становить 89 випадків.

Додамо, що в травні 2018 року Бориспільська районна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти члена правління Центру протидії корупції Олександри Устінової та її цивільного чоловіка за звинуваченням у перешкоджанні журналістській діяльності. Підставою для провадження стала заява Всеволода Філімоненка за начебто перешкоджання його журналістській роботі, коли він зустрічав Устінову та її цивільного чоловіка в травні 2017 року в аеропорту Бориспіль.

Нагадаємо, що "Індекс фізичної безпеки журналістів" – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії щодо журналістів і медіа України. Відповідно до методології, в основу якої покладено досвід міжнародних організацій, експерти не визначають ступінь тяжкості завданих ушкоджень – ключовим є застосування фізичної сили, безпосередній контакт із журналістом, заподіяння матеріальної шкоди і, відповідно, перешкоджання професійній діяльності.

"Індекс фізичної безпеки журналістів України" реалізується НСЖУ спільно з партнерами: ГО "Платформа прав людини", ГО "Інформаційна безпека", Академією української преси та Інститутом розвитку регіональної преси"

powered by lun.ua
Коментарі — 0
Корупція1245 Aтака Путіна1159 Україна та Європа1016 Уряд реформ368 Мовне питання184
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter