Тетяна Попова эксперт по страткому ГО "Информационная безопасность", екс-зам министра инфорполитики (2015-2016), советник министра обороны (2014-2015)

Чого очікувати від нових партій відносно свободи слова та в інформполітиці?

05 липня 2019, 16:49

Прогнози – річ в нашій країні зі швидкими змінами не дуже точна, але спробую це зробити:

1. Думаю, що основною проблемою наступних 5 років в галузі свободи слова припинять бути цензурні законопроекти, які попередні 5 років (без особливого успіху) пробували провести депутати з умовної "групи Пашинського".

2. Критика та звинувачення журналістів. Не думаю, що вона повністю припиниться. Тим паче, що корупціонери та захищаючи їх бото-ферми нікуди швидко не зникнуть. Ну і критика сильно залежить від персоналій. Серед нових є й ті, хто будуть пробувати на критику журналістів відповідати позовами або критикою у відповідь. Нажаль. Ще ніхто не перемагав у війні з журналістами.

3. Розслідування злочинів проти журналістів. Тут проблема буде скоріше в спроможності НацПоліції розслідувати ніж в наказах з Грушевского чи Банкової. Але як мінімум МВС доведеться працювати більш відкрито та робити звіти.

4. Відчуваю, що найбільшим каменем спотикання буде спроба провести законопроект, який б дозволив відокремити інформполітику ЗМІ від впливу олігархів. Рівний доступ всіх політиків до ЗМІ особливо важливий у передвиборчий період і міг би суттєво змінити політичний ландшафт. Нагадаю, що це є нашим обов'язком в дорожній карті по Євроасоціаціі. Нажаль, розроблений мною разом з Transparency законопроект в березні 2016 залишився в МІП і так і не був ніколи ні анонсований, ні відповідно проголосований. Чи будуть обидві нові партії для цих змін "have the balls" побачимо

5. Інформаційна політика відносно окупованих територій: поки все, що я чула від спікерів "Слуги Народу" відповідає концепції, яку ми обговорювали з західними партнерами та місцевими журналістами в 2014-2015: а) зрозумілі ЗМІ на зрозумілій для аудіторіі мові, б) Інтернет платформа, в) координація з ГС та журналістами. В "Голосі" трохи інша концепція, але це зрозуміло враховуючи ядро їх аудіторіі.

6. Хто буде головою Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики? Важко сказати зараз, але більше ніж наполовину після спілкування з партіями думаю, що це буде не депутат від ОБЗЖ.

7. Чи залишиться існувати МІП після виборів? Тут мені важко відповісти. Але впевнена, що не залишиться в такому вигляді, як зараз.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Майже _ 07.07.2019 16:21
IP: 35.235.227.---
Оскількі очільник головної із нових партій ще до дотику до булави був "ничего не должен [журналістам]", а його прессекретарка з перших днів спілкується з журналістами в стилі Дапашліви, я б не був настільки оптимістичним.
Фулюган Фулюганов _ 07.07.2019 11:01
IP: 35.235.227.---
из 10 журналистов – 8 махровых джинсушников и 9 (девять!!!) конченных тупых алчных непрофессионалов которые полный ноль в тех вопросах которые освещают... причина простая – "БУБЛОС ЖЫВОТВОРЯЩИЙ"" который требует показушности и красивой картинки для власть имущих что бы толпу обеспечить зрелищем пока народу олигархат подсовывает полову вместо хлеба...
hrim _ 06.07.2019 12:02
IP: 35.235.227.---
Володимир Войтко:
Немала заслуга журналістів в тому, що до влади прийшла група Коломойського-Зеленського.
"Четверта влада" (ЗМІ) загалом не виконує своїх головних функцій!
Журналісти масово не "розуміють" наслідків своєї діяльності.
Серед журналістів величезний дефіцит державників.

Це проблема, яку потрібно обговорювати, над вирішенням якої потрібно працювати.
Володимир Войтко _ 06.07.2019 09:08
IP: 35.235.227.---
Немала заслуга журналістів в тому, що до влади прийшла група Коломойського-Зеленського.
Володимир Войтко _ 06.07.2019 09:07
IP: 35.235.227.---
Немала заслуга журналістів в тому, що до влади прийшла група Коломойського-Зеленського.
Halyna Shpak _ 05.07.2019 17:44
IP: 35.235.227.---
Представники "Нацкорпуса" напали на активістів "ЄС", порвали прапор України і витерли об нього ноги. – ВОЛОДИМИР МАРКОПОЛЬСКИЙ – dymka – Представники "Національного корпусу" топтали прапор України і напали на активістку партії "Європейська солідарність" Дінару Габібуллаєву під час акції протесту проти скасування Закону про люстрацію. Вона зазначила, що скасування Закону про люстрацію є проявом зневажливого ставлення до принципів, які український народ відстоював під час Революції Гідності. Активістка зазначила, що це дуже важливо підтримати людей, які протестують проти можливого скасування Закону про люстрацію.
Коли ми заспівали гімн та кричати "Ніреваншу", в цей момент представники "Національних дружин" атакували нас. Це свідчить про те, що вони протеже п'ятої колони Москви. Вони зірвали протест, не об'єднались, а почали розбиратись, чого ми прийшли. В мене вихопили колонку, викручували руки, забирали мікрофон, розірвали плакати, розірвали прапор України. Вони витирали ноги об прапор
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter