Тетяна Попова эксперт по страткому ГО "Информационная безопасность", екс-зам министра инфорполитики (2015-2016), советник министра обороны (2014-2015)

ЗМІ vs соцмережі?

20 грудня 2019, 08:07

Як методи, що використовуються в медіа-плануванні і в комерційному медіа-аналізі, можна застосувати в державних комунікаціях.

Оскільки я відповідаю за поліпшення комунікації органів державної влади в Раді з питань свободи слова, кілька місяців тому я зацікавилася: а які, власне, у нас показники з комунікацій органів державної влади?

Це було як раз після того, як російські ЗМІ опублікували інформацію про те, що Україна узгодила "формулу Штайнмаєра", але до того, як про це встигли заявити українські офіційні особи. Звісно, я була не здивована, побачивши, що показники за згадуванням президента почали отримувати величезну кількість негативного забарвлення – близько 40% *. Але ці показники для мене, як медійника, були дуже сумними, і перше, що я зробила, – це показала ці дані деяким моїм колегам по Раді з питань свободи слова в Офісі президента. Після прес-марафону Зеленського ситуація почала поступово поліпшуватися.

Надалі на щотижневій основі я продовжувала аналізувати показники згадувань і тональності згадувань президента. І хочу привітати тих, хто працює з піаром Зеленського. В останні тижні показник впав по відношенню до того, який був у жовтні, майже в 3 рази – до 15% *. Це, до речі, зайвий раз підтверджує, що з журналістами та ЗМІ треба частіше спілкуватися. Одні соціальні мережі це спілкування все-таки не замінюють. Звичайно, відсоток аудиторії, яка споживає інформацію через соцмережі, збільшується. Але, тим не менше, основними каналами доставки інформації від органів державної влади до громадян залишаються ЗМІ – як офлайнові, так і онлайнові.Ще одним цікавим фактом, на який я звернула увагу, було те, що при розділенні згадок Зеленського, високі показники, практично зіставні за рівнем з українськими хоча звісно менші ніж українські, були у російських і в іноземних ЗМІ. Наприклад, згадки на веб-ресурсах про Зеленського за останній місяць (з 11.11.2019 по 11.12.2019) була наступною *:При тому, що в російських та іноземних ЗМІ не враховуються показники офлайнових медіа. Там ми бачимо тільки показники згадувань в онлайні, а вони, звичайно, менше, але не на багато менше, ніж показники онлайну в Україні. При чому зазначу, що відсоток негативної тональності в західних ЗМІ – помітно нижче, ніж в українських, а негативна тональність в російських ЗМІ практично завжди була досить високою. Зеленський можливо, один із найбільш часто згадуваних зараз політиків в Росії після Путіна. До речі, кількість негативу також знизилася і в Україні, і в Росії, а в США цей відсоток був завжди досить невисокий. Навіть якщо сама стаття зі згадуванням Зеленського в загальному є негативною, то згадка про нашого президента – швидше нейтральна. Що, в принципі, логічно, адже преса демократів зазвичай пише з негативною конотацією про республіканців, а республіканці пишуть негативно про демократів. У російських ЗМІ відсоток негативу був завжди досить високий. Зараз він трохи знизився, але все одно в 2 рази перевищує подібні показники в українських ЗМІ.

Тому жарт про те, що серіал "Слуга народу" зняли з показу на російському телеканалі "ТНТ" у зв'язку з тим, що в рейтингах популярності в Росії Зеленський став перемагати Путіна – можливо і не жарт. В принципі, сама українська демократія і демократичні методи, які використовуються в Україні, мають певний вплив на Росію.

* Всі показники наведені за даними "Семантрум"

powered by lun.ua
Коментарі — 11
spitfire _ 23.12.2019 22:45
IP: 35.235.227.---
"я відповідаю за поліпшення комунікації органів державної влади"
прохання до авторки: напишіть, будь-ласка що працюєте на пропаганду зе!блядей.
Halyna Shpak _ 20.12.2019 20:42
IP: 35.235.226.---
Із жовтня по листопад відбулося зменшення тих хто вважає що Україна рухається в правильному напрямку із 22 % до 16 %.
Падіння рейтингу – оцінка тримісячної роботи СН в Раді. Тут свою роль зіграло все: від замовлень проституток і до лоббізму. Так виглядає обвал підтримки "Слуги народу". Останні дослідження Socis відновлюють віру в розум людей)
І так – це передвісник падіння підтримки самого Зеленського, який не може виконати жодну обіцянку.
Динаміка зміни рейтингів з жовтня по листопад така. Рейтинг "Слуга народу" 95 кварталу олігарха Коломойського – зменшився на 8,1 проценти.
Рейтинг "Європейська Солідарність" Порошенко виріс на 2,4 проценти.
Рейтинг путінськогьо "ОПЗЖ" Бойко зріс на 1, 7 процентів.
Віктор Уколов – поширив це допис. у групі.
Елена Величко _ 20.12.2019 13:57
IP: 35.235.226.---
Припустимо...От я хочу створити параметри адекватної економічної системи, тобто справу таку аналітичну, щоб можна було орієнтуватись усім та контроль робити стосовно своїх прав та ХТО ВІДПОВІДАЄ за що,адже чиновників багато – НІХТО не відповідає за результат ПЕРЕД ГРОМАДЯНИНОМ...роками процес бутафорії роблять, ані строків, ані роботи...
Так я НІДЕ не знайду грошей, й заробити неможливо – ВСЕ ЗРУЙНОВАНЕ для тих,
хто хоче іншого підходу та нормального життя та роботи, ЗП білої та прав...Ті. хто ПОВИНЕН робити в КМ, зараз займаються землею та своїми друзями – загальні проблеми. що дають людям РОЗВИВАТИ економіку та жити.- НІХТО НЕ ВИРІШУЮ. Так що, давайте гроші Іншим, а не тим, кому дали...у болото.
Хто готовий спонсорувати кошти у зміни та вже сьогодні – саме на вас чекаю
– змінимо економіку разом (together): vel_od@i.ua
Елена Величко _ 20.12.2019 13:46
IP: 35.235.226.---
Як в нас усе зводять до такого, що не є негайним, не гостроважливе для громадян:
як когось згадували, який тон, яка сукня...А ЕКОНОМІКА ДЕ???
Адже руйнація професійних структур продовжується, невиплати, прожиткового мінімуму немає...
ДЕ ЦЕ ВСЕ? Ну згадали когось там добре чи ні...і що? Ніяких корисних дій для громадян не робиться –
сценарій продовжується той самий...От ЗАБУЛИ, що працевлаштування, то ПРОФЕСІЙНА СПРАВА,
а не HR -ри, що НЕ ОРІЄНТУЮТЬСЯ У ПРЕДМЕТІ, то справа державного значення – з цього все починається...коли люди, що не знають про що мова "підбирають" кандидатів...основний критерій – "сподобатись".- це все жах...Точно, що оце б-ло виграло в людей, що вчились, робили, вміють вирішувати питання як потрібно та інтелектом. ПОКИ В НАС не візьмуться за все, що відноситься до економіки та життя людей, У ТОМУ ЧИСЛІ ПРАЦІ адекватної та адекватного працевлаштування як професійної діяльності...- все будуть оці посміховиська...
Yuri Dubov _ 20.12.2019 13:25
IP: 35.235.226.---
Проплачені олігархами кампанії з розкрутки "слуг" на олігархічних ЗМІ це "демократичні методи" на думку автора?
Віктор Совщак _ 20.12.2019 12:51
IP: 35.235.226.---
Halyna Shpak:
Хто такий Василь Музика?
Halyna Shpak _ 20.12.2019 12:13
IP: 35.235.226.---
У країні призупинено фінансування бюджетних програм, почалися проблеми з виплатою зарплат медикам та вчителям, а рейтинг Бубочки виріс на +6% в порівнянні з листопадом...
Василь Музика · Карфаген має бути знищено...
Виктор Туров _ 20.12.2019 11:43
IP: 35.235.226.---
К сожаленю инфографику категорически невозмжоно рассмотреть – а текст таков. что нельзя понять что именно и куда меняется. Огоромная просьба к автору – я хотел бы воспроизвести у себя в ЖЖ (trim_c) но я не могу понять главное -ИНФОГРАФИКУ. Измените или хотя бы дайте ссылку на нормальную картинку
Halyna Shpak _ 20.12.2019 10:18
IP: 35.235.226.---
У Путіна платили мільйони за джинсу та координували блогерів у Facebook на користь Зеленського? Чи в Порошенка захищалися? – Kyiv Post скажи, як нам захистити народ України всіх національностей від глибоко засунутих кігтів пропаганди Геббельса із Московії в медіа – віртуальний інформаційний простір Держави?
Петр Харченко _ 20.12.2019 09:28
IP: 35.235.226.---
"К чему бы это?", – сказав би Пушкін.
Halyna Shpak _ 20.12.2019 09:25
IP: 35.235.226.---
Прем'єр Міністр Яценюк із команди Порошенко літав економ класом по цілому світу, домовлятися за реверс газу і позики для держави. Путін йому за це навіть погрожував особисто розправою по телефону. Адже Вони під час війни зуміли врятувати Державу від дефолту і залежності від Газпрому Путіна.
А слуги олігарха Коломойського на кожний свій безрезультатний переліт за кордон із сім'ями, чи без, тратять мільйони з казни Держави пачками. Ось і результат. Казна спорожніла, як при злодію Януковичу. А Закон повинен бути для всіх один і той же. До кінця війни, – агресії і окупації ворога в Криму і Донбасі, всім високопосадовцям літати економ класом і споживати у всіх сферах своєї діяльності, як Прем'єр міністр уряду України Яценюк, або Президент Порошенко, який взагалі всю свою зарплату перераховував на благочинність і оборону. А якщо не хочете економити на собі, то йдіть в відставку.
Хотілося б дізнатися, скільки одиниць військової техніки передано в ЗСУ за час президентства Зеленського?
Україна та Європа1085 Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter