Тетяна Попова екс-зам министра инфорполитики, советник министра обороны (2014-2015)

Пошта Рапопорта – як провалилася ''Новоросія''

03 червня 2020, 08:00

Останні кілька днів я витратила на вивчення дампу підлеглого Суркова – Бориса Рапопорта, який виклали на минулому тижні – 10 гігабайт пошти. Цікаві повідомлення датуються 2013-2014 роками і відносяться до подій в Україні.

Восени 2013 року департамент Рапопорта тільки починає заглиблюватися в ситуацію в Україні, ще до того, як Янукович відмовився підписувати євроасоціацію у Вільнюсі. Вони в цей момент аналізують ситуацію в Україні і готуються до двох варіантів розвитку подій – до підписання або непідписання євроасоціації.

Недовіра Януковичу

Судячи з листів, Януковичу вони не довіряють, більше того, навіть в той момент, коли він відмовився підписувати євроасоціацію, вони так само залишалися впевнені, що він їх врешті-решт кине. Що це тільки спроба поторгуватися, але все-таки він підпише угоду.

Після початку Євромайдану, вони починають більш детально аналізувати Україну, не тільки з точки зору медіа-простору, але також і по персоналіях. Тобто дивляться на політиків, на тих, хто займає офіційні пости. Детальні оперативки по них з'являються поштою. Потім вони починають детальніше дивитися на бізнес.

Досить цікавим є те, що вони дивляться також детально на наявність конфліктів, як внутрішньоукраїнських, так і зовнішніх. Наприклад, по волоським горіхам з Туреччиною, по сигаретах з Вірменією і внутрішні Януковича з Тимошенко, аналізують конфлікти по бізнесу. Тобто детально вивчаються всі конфлікти, судячи з усього для того, щоб при необхідності на них грати. Вже опублікували листування з Грановським, який дійсно пропонував Рапопорту кілька проектів і співпрацю.

Всіх скупити

Також в пошті багато інформаційних проектів – від роботи на місцях з агітаторами, з лідерами думок, до покупки PR-матеріалів у ЗМІ. І на це виділялися і підозрюю, що виділяються, чималі бюджети. Також були пропозиції щодо створення інформаційного телеканалу "Новости" (нагадаю, що один з холдингів належить людям, пов'язаним з Росією, у нас називається "Новости"). І інші кроки в публічному та непублічному секторі про те, як залучити Україну до Митного союзу. Тобто розгорнути від євроінтеграції в інтеграцію з Росією.

Для цього замовляються щоденні дослідження медіапростору та соцмереж.

За Керченський міст мали платити українські платникі податків

Що ще мене вразило? Наприклад, проект по Керченському мосту управління Рапопорта почало готувати ще восени 2013. І в день, коли переміг Євромайдан, вже повинні були візувати в українському уряді повністю узгоджений з Росією договір про будівництво Керченського моста. Просто дивом його не встигли підписати. Він уже був узгоджений учасниками, але не був завізований. Могло б виявитися, що Україна будувала б цей міст 50 на 50 з Росією. Так, що слова Рапопорта про те, що у Суркова ще восени 2013 висіла в кабінеті карта України без Криму, ознайомившись з цим листуванням, можу підтвердити. Тому що їх план полягав у тому, щоб без Євромайдану, без євроінтеграції скупити всі підприємства, всі цікаві об'єкти, повністю підім'яти під Росію весь бізнес, політику та медіапростір Криму.

У документах є детальний аналіз в яких політиків, бізнесменів які інтереси, активи, родичі, діти, хто є головними обличчям каналів за всіма основними ЗМІ. Що кому належить, з ким можна працювати, з ким не можна працювати, кого можна купити, хто скільки приблизно коштує.

Аналіз та відпрацювання по бізнесам, інтересам, конфліктам, членам родин політиків та підприємців

Щодо Криму в листуванні мінімум файлів 20 про те, які є основні бізнеси і бізнесмени в Криму, склад їх сімей, чим вони займаються, через кого на них можна тиснути, які цікаві інвестиційні проекти в Криму, скільки приблизно коштують. У листуванні вони не приховують, що збираються Крим скупити і таким чином отримати контроль над півостровом. Також вони детально опрацьовують прикордонне партнерство майже з усіма областями України, які знаходяться вздовж кордону з Росією. Вони опрацьовують детально які є бізнеси, яким українцям належать бізнеси в Росії, яким росіянам належать бізнеси в Україні, як на них можна впливати, хто їхні родичі, хто бізнес партнери, кому що належить, через які ЗМІ, журналістів і лідерів думок можна впливати на наші території. Це з'являється все в детальному опрацюванні на початку 2014 року.

До кінця січня 2014 вступають в детальне листування знову-таки з Грановським, у якого Рапопорт був на семінарі в кінці 2013, і відповідно Грановський дає свої рекомендації відносно ЗМІ, інформаційної та політичної роботи з партіями і політиками.

Після цього на початку лютого Рапопорт запрошує дані про заходи та фінансування від фонду "Русский мир", заходи російських центрів, друк російських книг. Запитує про бюджети, які можна виділити для України із загального всеросійського друку на друк окремих матеріалів для України. Є велике повідомлення від Конотопова про інформаційно-психологічні операції в Україні, яким чином їх можна робити, які алгоритми. І детально прописані стратегічні дії проекту, які є засоби, чого потрібно досягти. З цілей, наприклад, там сказано: "Довгострокові цілі на півтора року – це здійснення населенням України цілісно-орієнтованого стратегічного вибору на користь євразійської інтеграції. Забезпечення сталого функціонування суспільно-політичних інститутів. Входження у владу євразійських орієнтованих еліт, які будуть реалізовувати такий вибір нації". У короткостроковій перспективі планувалося: "Забезпечення нейтралізації деструктивних інформаційних впливів, консолідацій євразійських орієнтованих еліт, мобілізація лідерів думок, на формування в масовій свідомості громадян стійкого позитивного образу Росії і ЄврАзЕС".

Помилка з Януковичем

Ось такі плани були на Україну. Коли вже наближалося закінчення Майдану в 12-х числах лютого, вони писали заяву Ради нібито Кримських Рад (проти Майдану), насправді писався він в Кремлі. Детально робили аналіз соцмереж (зрозуміли, що багато комунікацій по Майдану проходить через них).

Після того, як уже переміг Майдан, а Янукович втік, вони почали вже розпалювати ситуацію в регіонах Півдня та Сходу. Є в пошті заява Антимайдану в Одесі, написана і узгоджена в Кремлі. Наприклад, є лист про Януковича від Фролова Рапопорту, де він пише: "Янукович зараз в Москві, пора його мобілізувати релігійно. Зустріти з Патріархом, дати йому духівника, щоб ніякі західники на нього більше не впливали... Це терміново потрібно, поки Януковича знову хто-небудь не відпрацював. Рада призначила президента Турчинова, щоб він потім віддав пост Тимошенко після виборів (Вони були впевнені, що Тимошенко переможе). І повинні бути принципово не згодні, ніяких переговорів з терористами, нацистами, вбивцями, погромниками, учасниками і замовниками держперевороту, злочинців під суд і так далі. Що повинен робити Янукович? Дати наказ військам МВС взяти під контроль ключові об'єкти, дати наказ про створення Народної гвардії на основі патріотичного українського фронту, заявити, що рішення Верховної Ради є незаконними, тому що ряд депутатів змушені голосувати під загрозою фізичної розправи" і так далі.

Зрозумівши, що це не вдасться зробити, почали аналізувати партії, була пропозиція про те, що потрібно створювати нові ліві партії. Пропонували – "Ліва позиція", "Боротьба", "Союз лівих сил", або взагалі сталіністські проросійські партії.

Особисто Рапопорт писав, що колишній "Беркут" потрібно терміново працевлаштувати, щоб "люди були впевнені, що їх не забули". Крім цього 26.02 Рапопорт пише лист, надсилає сам собі (мабуть для відправки потім комусь ще): "На мій погляд зараз частково окрім нашої волі настав дуже важливий момент боротьби за Україну в цілому. Ні в якому разі не можна просто злити тих всіх людей, які намагаються якось діяти в нашу користь, нехай навіть і невпевнено. Зрозуміло, що олігархи домовилися, зрозуміло, що і Захід і є наші з ним стосунки, ще більш зрозуміло і очевидно, що прояв нерішучості і слабкості дасть спалах в нинішніх умовах і довгостроковий негативний ефект".

Після цього робилися вже аналізи по Кабміну Яценюка, постмайданному уряду, почали розпалювати протести у березні 2014 по регіонам. Говорили навіть про те, що можливо варто блокуватися з Тимошенко, були дуже проти ОБСЄ і Женевських угод в квітні. Почали думати після цього про окупацію Південного Сходу. Збирали дані, де у них які "народні мери", "губернатори", інфоактив. Підбирали "земляцтво", тобто людей з Росії, яких вони могли б відправити сюди або через яких впливати на Україну.

Фінансування "Русской весны" через наближених Кремлю бізнесменів

Є за 07.05 лист, де викладено досить цікавий список людей. Частково зараз ці люди в Україні і вони відомі. Частково у них російське громадянство і вони знаходяться в Росії. Наприклад, в цьому списку є Малофєєв Костянтин – заступник голови "Всемирного русского народного собора" чи Шишкін Олександр – член Ради Федерації. Можливо через них збиралися впливати на українську політику чи бізнес: скуповувати активи, фінансувати акції "Русского мира", – по деяким з них відомо, що вони цим займалися. Як я вже сказала у Рапопорта, аналізували земляцтво, піднімали особисті справи всіх ЛДНровців. По Антюфеєву (якщо ви пам'ятаєте, був такий свого часу в "ДНР") досить цікавий момент, що для нього ДНР – це була робота, і насправді в цей час він офіційно був оформлений в іншому місці. По Ірині Бережній є імейл: "Бережна – це моя людина". Ну і постійний розрахунок грошей, запити на бюджети, кошториси на мітинги, роботу зі ЗМІ. Сподіваюся, про цю регіональну роботу докладніше розкажуть регіональні журналісти. Ще окремим бюджетуванням йшла робота адвокатів, внесення застав по витягуванню з в'язниць своїх "тітушек", організаторів мітингів. Як я розумію більшість застав вносили росіяни.

Дуже багато листів звернень про те, що командири ЛДНР крали та грабували. По Дремову є звернення як він обкрадав людей в ЛДНР. Також у Суркова писали тексти і звернення під круглі столи Царьова і земляцтва, Союз Народних Республік. Досить багато оперативок по Харкову, Одесі, Херсону навіть Дніпру, Миколаєву.

Остання ідея в дампі – відокремлення Галичини та використання конфлікту Порошенко з Коломойським

12.12.2014 Рапопорт написав статтю-пост про звільнення. До цього був в кінці листопада один з останніх матеріалів, де йшлося про відокремлювання Галичини і використовування протистояння Коломойського та центральної влади. Це остання їхня ідея щодо України в дампі. Ще з цікаво – вони працювали не тільки в Україні, але до кінця 2014 року почали працювати в Болгарії, Польщі, Сербії, Німеччині, – робили акції в Варшаві. Тобто вони почали працювати за кордоном, щоб через інші країни бити по Україні. Це були останні листи на українську тему в дампі. Після звільнення Рапопорт перейшов у приватний бізнес.

А в 2019, хотіла б відзначити, він знову повернувся і почав працювати на російський уряд. Ніби він зараз не займається Україною, але можу сказати впевнено, хоч ідею "Новоросії" було поховано, робота росіян по Україні не припиняється.

PS: Не даю посилання на дамп через велику кількість опублікованих там персональних данних, але будь який бажаючий може знайти його сам в пошуку через Google.

powered by lun.ua
Коментарі — 17
iip _ 06.06.2020 21:15
IP: 31.40.110.---
Николай Фоменко, актер, режиссер:
"Это только россияне бедные сочиняют сидя за забором что нас все так боятся. Мы не представляем интереса для мирового сообщества, кроме как того что нас надо как-то держать, потому что мы пугаем всех: все время кричим из-за забора "Уууууу!!!" и палкой машем".

Алексей Серебряков, народный артист Российской Федерации:
"Знание и сообразительность не стали национальной идеей России. Ею являются хамство, сила и наглость"

Александр Невзоров
"Известно, что российской публике очень нравится, когда Россия кого-то оккупирует, захватывает, бомбит. Это всегда приводит в восторг. Чем ниже интеллектуальный уровень человека, тем больше ему хочется принадлежать к большой, страшной, свирепой стае"

Короче – российская публика – дурачьё:::))))))
iip _ 05.06.2020 21:15
IP: 31.40.110.---
у Рогозина дали жёсткий ответ Илону Маску: Роскосмос будет выпускать лифты

Перед началом движения лифт будет приветствовать пассажиров фразой первого в мире космонавта Юрия Гагарина – "Поехали!".

А при выходе лифт будет посылать пассажиров матом::::))))))
iip _ 05.06.2020 07:51
IP: 31.40.110.---
Влад Дорошенко:
Де ми колись були у 85-90 рр., чи наближались.
Уся "велич" СеРеРеРе схожа на велич древнього Єгипту.
Мільйони злиденних кріпаків будували дурнуваті "піраміди". Наприклад – Дженерал Мотрос у 80-х роках з усіма філіями по світу налічувала трохи більше 40 тис. працівників. А один тільки завод ім. Малишева у Харкові – 64 тисячі. Подуктивність праці в СеРеСеРе була в десятки разів нижчою за світову, витрати енергії та ресурсів – скажені, 90% відсотків економіки працювало на війну.

СРСР був імперією брехні і зла. А тепер цю традицію намагається продовжити Росія.
Та пупок розв"яжеться.
iip _ 05.06.2020 07:36
IP: 31.40.110.---
Влад Дорошенко:
Де ми колись були у 85-90 рр., чи наближались.
Іще один ностальгіруючий за СеРеСеРе вилуписвя:::)))) Без образ.

В дупі ми були у 85-90-х по самі вуха.
СеРеСеРе була помийною ямою, повною брехні і тупого окозамилювання.
А з приводу россійських "стратегій" – це навіть вже не смішно.
Скільки в них того вже було – та грошики нафто-газові вже тю-тю.
Підітруться вони тією "стратегією".
Влад Дорошенко _ 05.06.2020 00:42
IP: 93.72.24.---
iip:
iip:
органически склонный к анархизму народ
Зато у РФ прийнята Стратегія науково-технологічного розвитку до 2035, за якою вони увійдуть у 5-ку науково-технологічних країн світу.
Може, нам прийняти б таку ж, щоб хоч колись увійти в 10-ку?
Де ми колись були у 85-90 рр., чи наближались.
iip _ 04.06.2020 21:23
IP: 31.40.110.---
Максим Горький:

"И вот этот маломощный, темный, органически склонный к анархизму народ ныне призывается быть духовным водителем мира, Мессией Европы... "вожди народа" не скрывают своего намерения зажечь из сырых русских поленьев костер, огонь которого осветил бы западный мир, тот мир, где огни социального творчества горят более ярко и разумно, чем у нас, на Руси. Костер зажгли, он горит плохо, воняет Русью, грязненькой, пьяной и жестокой". (цитата из источника: М.Горький Несвоевременные мысли (LII – LXIV): Заметки о революции и культуре 1917-1918 гг.)

Воняет – не то слово. Запах глаза режет::))
iip _ 04.06.2020 18:59
IP: 31.40.110.---
Чехов Антон Павлович:

"...Весь вечер искали по деревне, не продаст ли кто курицу, и не нашли... Зато водка есть! Русский человек большая свинья. Если спросить, почему он не ест мяса и рыбы, то он оправдывается отсутствием привоза, путей сообщения и т.п., а водка между тем есть даже в самых глухих деревнях и в количестве, каком угодно. А между тем, казалось бы, достать мясо и рыбу гораздо легче, чем водку, которая и дороже, и везти ее труднее... Нет, должно быть, пить водку гораздо интереснее, чем трудиться ловить рыбу в Байкале или разводить скот". (из письма Чехова от 13 июня 1890 г. со ст. Лиственичная, на берегу Байкала (А.П. Чехов "Письма январь 1890 – февраль 1892 гг.", стр. 114))

Точно – свинья::))
_ABM_ _ 04.06.2020 17:25
IP: 77.222.153.---
Путин попал в Чистилище. Величественный голос ему сообщил, что черти побьют его ровно столько раз, сколько у него было президентских сроков.
- Это как? – спросил Владимир Владимирович прищурившись, он пытался разглядеть силуэт тени, но ему не удавалось
- Окупишь грехи свои и в Рай попадешь!
Владимир обрадовался, закивал головой. Всего 6 ударов плеткой, и он будет отдыхать в райских садах вместе с самим Богом. Тут перед глазами все замелькало и Владимир Владимирович оказался в аду. Красная тусклая пещера, он в цепях, а около него черти с плетками посмеиваются Раз удар, два удар...

После шестого в глазах потемнело, но он не отчаивался, ведь скоро уже будет отдыхать, пока внезапно Владимир Владимирович не услышал до боли знакомый голос Терешковой справа от себя:

- Обнуляем!

И так до скончания веков обнуляли сроки президентские россиянскому президенту.
_ABM_ _ 04.06.2020 17:15
IP: 77.222.153.---
Можно простить врага? Бог простит! Наша задача – организовать их встречу (С)
_ABM_ _ 04.06.2020 14:18
IP: 77.222.153.---
_ABM_:
-... Пушилин, представил на обсуждение план... (С)
- Воронежский недоумок, вот видишь, не только у тебя с головой не все в порядке...
- Воронежский придурок...
Ты подкорректировал и назвал себя придурком вместо недоумка. Достаточно самокритично, но я с тобой не согласен. Дело в том, что дурака, а тем более придурка, можно чему-то научить, а вот недоумка уже ничему не научишь. Для обучения у него не хватает ума. Ты понял?
_ABM_ _ 04.06.2020 12:44
IP: 77.222.153.---
-... Пушилин, представил на обсуждение план... (С)
Воронежский недоумок, вот видишь, не только у тебя с головой не все в порядке...
_ABM_ _ 04.06.2020 11:47
IP: 77.222.153.---
Провалилась "Новороссия", а вместе с ней..."Приходиться констатировать, что Российская Федерация больше не участвует в международном космическом рынке"🚀❌⛔ (Иван Моисеев, руководитель института космической политики).
_ABM_ _ 04.06.2020 10:43
IP: 77.222.153.---
На России рухнул очередной мост.
По рухнувшему мосту проходит единственная железнодорожная ветка, которая связывает Мурманск с остальной частью России.
iip _ 03.06.2020 22:23
IP: 31.40.110.---
"Есть у русского человека бескорыстная любовь к подлости.
Он ничего с этого иметь не будет, но гадость ближнему сделает"
.

- Н. В. Гоголь
Александр Мартыненко _ 03.06.2020 21:29
IP: 37.212.207.---
Не даю ссылки потому, что все выслала из пальца. ДБ
_ABM_ _ 03.06.2020 12:31
IP: 77.222.153.---
Почему мышебратья на России не празднуют 80-летие победы над Финляндией?
Майже _ 03.06.2020 11:54
IP: 46.133.176.---
від останнього повідомлення вже минуло більше 5 років, тому передчасно робити висновки про провали планів. Новоросія, Шатун... Тепер, схоже, семимильними кроками реалізовується план Малоросії
Україна та Європа1106 Aтака Путіна1257 Корупція1375 Свобода слова572 Зеленський44
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter