Дмитро Потєхін Політичний аналітик, директор Групи європейської стратегії

швидкість демократії

08 серпня 2011, 00:13

ми любимо говорити про зміни.

але на відміну від нас, прокурори та судді – люди не тільки слова, але й дєла.

остання зміна в країні не без їх участі – зміна запобіжного заходу Тимошенко. цій події можна давати різні пояснення. але чим далі, тим більше пояснення набуватиме сенсу виправдання.

очевидно мене, як і українських Інтелектуалів, які підписали лист на захист цінностей Людини, Свободи та Верховенства Права, можна звинуватити в заангажованості.

так, я готовий її визнати. громадянську. і за умови, що хтось пояснить мені, відколи громадянські та політичні свободи припинили бути частиною Конституції?

йдеться про ту її частину, яку неможливо змінити "конституційним судом"; джерела якої в українському правозахисному русі, революціях на граніті та помаранчевій, а головне – тисячах особистих еволюцій чи, радше, еволюціях Особистостей, без яких жодна зі згаданих революцій була б неможлива.

але важливіше зараз інше – відколи Особистості, більшість яких – й досі безнадійні ідеалісти, які чомусь так і не зкурвились – втратили не тільки право (намагання режиму позбавити його зрозуміле), але й натхнення на мирний спротив.

чи таки зкурвились?

йдеться не про тих, хто голосував "проти всіх". врешті – решт це право людини помилятись. як і право влаштуватись наглядачем у в'язницю. шукати психологічний вихід. антисоціальний, бо режим узурпаторів натяками не навчиш, але вихід. такий, що й консервуює ситуацію та режим, але для них – вихід. вихід проти всіх нас.

і навіть не про політиків. вони якраз виявились га висоті. починають називати владу режимом. якщо януковича вони припинять називати президентом та визнають узурпатором та десь між третім та четвертим його строками, це вже буде неабияке досягнення.

йдеться про громадянське суспільство. воно у нас тільки у Львові? тільки там можуть об'єднатись громадські рухи? де свідомо, де новий громадянин, альянс майдан, українська альтернатива, збережи старий київ, рух проти всіх та інші? чому досі не створено координаційного центру? куди звертатись Людям, які хотіли б долучитись до спроб зупинити беззаконня?

можливо, незаангажованість така? аж до апатії. чи популярність, талант та перспективи Тимошенко непокоять талановитих та амбітних? але хіба це привід вестися на заздрощі та уникати підтримки Людини, яка вперше в історії України належним чином скористалась в суді увагою змі й назвала речі своїми іменами? і хіба це не привід скористатись з політика для того, щоб покращити умови для тисяч звичайних людей, які не мають такої уваги?

лякає Тимошенко-президент? тримати її ув'язненою не найдемократичніший спосіб обмежити її владу. як і будь-якого президента. надійніше організувати парламентську республіку. для цього може виникнути доволі широка коаліція за участі, зокрема, переляканих.

врешті-решт, багато талановитих, розумних, людяних, добрих й чуйних жінок та чоловіків подолають ревнощі й проголосують за неї. не всі у цьому зізнаються, хоча здатність визнавати помилки – до біса симпатична, як на мене, риса. просто виборча дільниця не найкраще місто сповідатись. та й для чого відкладати?

адже відповідь на питання "скільки все це триватиме?" давно визначається не термінами "виборів", а нашою готовністю строки встановити.

але все це, звісно, фантазії. і не тому, що я не вірю у здатність Людей вийти за червоні флажки, таки перестрибнути шлагбаум, чи забити на акції та роль лобіста. я вірю, що здатні, бо всі мали власні революційні моменти.

фантазії все це тому, що інституту виборів в Україні нема. так само, як нема інституту незалежного суду. а громадянське суспільство наше, здається, здебільшого агромадянське; тихохідне (чи й тихолазне), несе переважно естетичне, ніж функціональне навантаження; виконує таку необхідну режиму функцію його леґітимації.

чи не так?

powered by lun.ua
Коментарі — 54
Yuri_D _ 08.08.2011 11:03
IP: 91.124.165.---
В 2004, під час Майдану, я, львів'янин, їз здивуванням побачив, як Київ несподіванно перетворився їз провінційної столиці малоросів в столицю України. На жаль, пробудилися ненадовго – то на гречку спокусилися, нині – взагалі як миші заховалися по нірках... Чи полягає справжня демократія в тому, щоб раз на 5 років обирати своїх захисників, вимагаючи від них потім кожного дня жертовності, кидатися поодинці на амбразуру, а самим при цьому тихенько спостерігати за їхніми поразками, а то й ще звинувачувати за слабкість?
І ось що дивує нині. Адже в Києві Ю.Тимошенко здається підтримали більше половини киян. Добре, нехай лише половина з них свідомо була "за Тимошенко" а не тому що "проти Януковича". Але де ж вони, ці, мабуть сотні тисяч поховалися? Ніхто не примушує (і не треба) кидатися під кийки беркутівців, – просто прийди і вийди, постій хоч півгодинки, хоч мовчки, покажи, що ти – за демократію, справедливість, що ти поважаєш сам себе!
Гайди До Байди _ 08.08.2011 09:37
IP: 91.20.201.---
На скільки виступають такі особини як Кравчук, Рибачук наконечниками громадянського руху, то владі й народу не потрібно щодо завіряння.
Тепер по цілому світі певности немає. Та тому дуже непереконливо, що саме покладатися на Януковича.
Та саме в непевних часах, то залякані люди схиляються повсюди до твердої руки і незмін.
Україна, це країна, від якої не очікувати змін знутра.
Відай, коли чимбільше людей в Україні усвідомлять собі, що таки певности не можна висидіти і зміни завжди будуть, то перестануть довіряти політикам, які намарно свідчать про певність, а більше допоможуть цим людям, які доводять до належних змін.
Хоча зміни відбулися в очах більшість громадян. От, порівняймо рух самоходів з колишнім. Коли вийти від самоходів на вулицях, то Україна стала невідкличною частиною Евросоюзу.
Життя легко не буває. От, тварина вчиться з навички. Пощастило чогось, то вона повторює. Коли дістала на лабу, то сахається. А цей досвід може довести якраз до загибелі, глупо повторюючи...
jurko239 _ 08.08.2011 09:13
IP: 93.220.79.---
Возрадуйтесь, господа украинцы- наконец-то ваши хрустальные мечты сбылись!! Юльку арестовали!!! И будет вам теперь счастье!!!
А что нужно люмпену?- то что во всех его неудачах виновата Тимошенко,

до чего же вы мелкий, ничтожный и гнусный народец!!!!!
Бора_бора _ 08.08.2011 09:09
IP: 178.95.62.---
skromnaya devushka:
Сегодня ей придётся выступать из клетки, как мартышке.
Бачиш, а Янек і не в клітці, а все одно, виступає "как мартышка"
Правдомат _ 08.08.2011 08:26
IP: 92.113.127.---
skromnaya devushka:
Сегодня ей придётся выступать из клетки, как мартышке.
Поспішайте тішитись її приниженням.

Ви ж цього хотіли?

Завтра будуть принижувати вас. Суворо принижувати. Бо ви подали сигнал.

А взагалі то радіти від приниження – особливість російської душі, яка заважає українцям побудувати в себе європейський дім.
ганна-ахметова _ 08.08.2011 08:18
IP: 93.73.64.---
ВIGаrtist:
svyryd1:
Шановні (і не дуже) дописувачі! За що ви тут так репетуєте? Дуже хочеться зберегти надіте власноруч на вашу шию ярмо, зберегти свій стан раба та дозволити бандюкам продовжувати знищувати Україну? Отрута, яку влили в мізки людям оті два Віктори, ререстає діяти і ви не можете цього допустити. А ваші мізки і совість блоковані. Кричіть голосніше – " Не вірте, люди,, світовій українській діаспорі, політикам Європи, Канади,Америкит! Всі на підтримку наших катів, бо інакше Юлька подолає наших олігархів! І тоді нашим Вікторам нічого не світить!" Отак більш відверто кажіть. Щоб людям видно було ваші справжні цілі.

+100
отож!
ганна-ахметова _ 08.08.2011 08:17
IP: 93.73.64.---
foxix:
Ідти!!! Мені потрібно ще дістатися до Київа. Знайти кошти на поїздку, на проживання. Так я ж і кажу. Більше, як 2004 році, я на цю мульку не поведуся. Тоді теж, приводячи Ющенка до влади, ми вважали, що "європейські цінності", "демократичні перетворення країни", за які ми боролися ми і він розуміємо однаково, а виявилося, що по різному. Тому...
ющенко дійсно зробив великй гріх, знехвувавши добвірою людей, вбивши у людей надію на переміни, забувши про "маленього українця" задля своїх оборуток з фірташем. Але хіба на іуді світ скінчився? хіба неясно, що зараз за межигірського-пахла куди важче жити, ніж коли "сучкаблох" хоч якось протистояла ющенку з його вето, балогами й інтригами
ганна-ахметова _ 08.08.2011 08:10
IP: 93.73.64.---
Convex2:
Погано, що завтра бютівські диригенти репетуватимуть "Юля, Юля!" НУ, Клички і Свобода приженуть найнятих пацанів і поставлять так, щоб партійні прапори було видно найкраще – нагадати про себе. Кролег обмежиться виступами перед телевізією. Всі вкупі все просруть.

А непогано би плакат: "Юля! Скільки ходок тобі ще треба, щоб ти дійсно пам'ятала нагорі про тих, хто внизу?"
у межигірського було дві ходки і ви йому повірили, що почує кожного
887766 _ 08.08.2011 08:02
IP: 91.229.54.---
шигатоксин:
ВIGаrtist:
шигатоксин:
Тімашєнка не є представником цивілізованості,вано є типовим совком,злодійського типу...яка хамить на камеру та переходить на особистості...
ТІМАШЕНКА-ЦЕ ПІДВИД ЯНУКОВІЧА...

...ПОСЛЕ СКРЕЩИВАНИЯ ЯНУКОВІЧА И ЮЩЕНКА.
може і так...
............
Про що ти? Лише Ющенко міг протистояти діям Зраї ПРіБ"ЮТ 5 років більш менш тримаючи країну в европейському, проукраїнському напрямку розвитку і забезпечивши українцям ВПЕРШЕ вільні ЗМІ і чесні вибори. А про імпічмент зграя розпочала домовлятись лише в 2009 році (Конституція ПРіБ"ЮТ),але Ющенко і тут зірвав злодійство зграї пригрозивши дотерміновими перевиборами Президента
robson _ 08.08.2011 07:58
IP: 94.178.188.---
шигатоксин:
Тімашєнка не є представником цивілізованості,вано є типовим совком,злодійського типу...яка хамить на камеру та переходить на особистості...
ТІМАШЕНКА-ЦЕ ПІДВИД ЯНУКОВІЧА...
Сменил тактику,решил и Хаму сказать ну ну ну
887766 _ 08.08.2011 07:57
IP: 91.229.54.---
шигатоксин:
Тімашєнка не є представником цивілізованості,вано є типовим совком,злодійського типу...яка хамить на камеру та переходить на особистості...
ТІМАШЕНКА-ЦЕ ПІДВИД ЯНУКОВІЧА...
........................
Гірший підвид. Більш цинічний, більш нахабний, більш агресивний і більш злодійкуватий. Януковичу ще зростати і зростати,так як і зграї ПР до зграї Б"ЮТ.
robson _ 08.08.2011 07:55
IP: 94.178.188.---
ВIGаrtist:
svyryd1:
Шановні (і не дуже) дописувачі! За що ви тут так репетуєте? Дуже хочеться зберегти надіте власноруч на вашу шию ярмо, зберегти свій стан раба та дозволити бандюкам продовжувати знищувати Україну? Отрута, яку влили в мізки людям оті два Віктори, ререстає діяти і ви не можете цього допустити. А ваші мізки і совість блоковані. Кричіть голосніше – " Не вірте, люди,, світовій українській діаспорі, політикам Європи, Канади,Америкит! Всі на підтримку наших катів, бо інакше Юлька подолає наших олігархів! І тоді нашим Вікторам нічого не світить!" Отак більш відверто кажіть. Щоб людям видно було ваші справжні цілі.

+100
То,что творит банда Зека-беспредел,но Юля Президент тоже плохо,нужны новые лица,например Гриценко
ВIGаrtist _ 08.08.2011 07:47
IP: 95.132.68.---
шигатоксин:
Тімашєнка не є представником цивілізованості,вано є типовим совком,злодійського типу...яка хамить на камеру та переходить на особистості...
ТІМАШЕНКА-ЦЕ ПІДВИД ЯНУКОВІЧА...

...ПОСЛЕ СКРЕЩИВАНИЯ ЯНУКОВІЧА И ЮЩЕНКА.
Fist _ 08.08.2011 07:46
IP: 77.52.109.---
skromnaya devushka
Воззвание к БЮТорасам!
Эй! Вставайте!
Вы! Юлькофаны, Юлеботы и прочие саламандры!
Вы! Турчиновы, Королевские, Данилюки и прочая узколобая и черноротая шушера!
Вы! Терехины, Уколовы, Ляшки и прочая педо-зоо-сракофильская шваль!
Вы! Стопцензурная сволочь и прочие калоскопы и капрофаги!
Вы! Форумные интернет-серуны и прочая вонь подзалупная!
Вставайте! Настал ваш момент истины! Вашу Бахиню, как мерзкую сколопендру, бросили в банку, плотно закрыли и готовятся вырвать жало! Как один – марш на демонстрации!
Где баррикады? Где разбитые витрины и горящие авто? Где разбегающийся ОМОН и рыдающий Могилев? Где бледный от страха Янукович? Где забившаяся под шконку москальская 5-я колонна, лихорадочно зубрящая мову? Где ваш гордый и громкий протест? Знайте, что если в три дня народ не увидит вас на майданах городов – вы для него превратитесь в зловонную политическую падаль, в политическую нежить, чем вы по сути и являетесь уже сейчас!
_____________

+1000!
ВIGаrtist _ 08.08.2011 07:35
IP: 95.132.68.---
svyryd1:
Шановні (і не дуже) дописувачі! За що ви тут так репетуєте? Дуже хочеться зберегти надіте власноруч на вашу шию ярмо, зберегти свій стан раба та дозволити бандюкам продовжувати знищувати Україну? Отрута, яку влили в мізки людям оті два Віктори, ререстає діяти і ви не можете цього допустити. А ваші мізки і совість блоковані. Кричіть голосніше – " Не вірте, люди,, світовій українській діаспорі, політикам Європи, Канади,Америкит! Всі на підтримку наших катів, бо інакше Юлька подолає наших олігархів! І тоді нашим Вікторам нічого не світить!" Отак більш відверто кажіть. Щоб людям видно було ваші справжні цілі.

+100
Mr_l _ 08.08.2011 07:33
IP: 80.64.84.---
skromnaya devushka:
и давно ты стала девушкой? если у тебя уже не встает, это значит, что ты мудак. А написанный в штабе рыгателей калашейцев тиражировать под скромными никами не прикалывает. называй свое имя, чмо!
pidrahuyu pokraschennya _ 08.08.2011 06:53
IP: 109.108.248.---
skromnaya devushka:
А слабо це саме сказати в очі перерахованим особам? Не люблю політиків, але шавки, які за гроші підгавкують тій чи іншій стороні просто огидні. Коли зграя собак збирається когось загризти, наперед вискакує дрібна брудна блохата шавка і починає гавкати з останніх сил. Зате коли вожак гаркне в її бік, вона тут же замовкає і займає своє законне місце позаду всіх, споглядаючи хвости і те, що під хвостами.
svyryd1 _ 08.08.2011 06:12
IP: 178.49.122.---
Шановні (і не дуже) дописувачі! За що ви тут так репетуєте? Дуже хочеться зберегти надіте власноруч на вашу шию ярмо, зберегти свій стан раба та дозволити бандюкам продовжувати знищувати Україну? Отрута, яку влили в мізки людям оті два Віктори, ререстає діяти і ви не можете цього допустити. А ваші мізки і совість блоковані. Кричіть голосніше – " Не вірте, люди,, світовій українській діаспорі, політикам Європи, Канади,Америкит! Всі на підтримку наших катів, бо інакше Юлька подолає наших олігархів! І тоді нашим Вікторам нічого не світить!" Отак більш відверто кажіть. Щоб людям видно було ваші справжні цілі.
ДедОтМороз _ 08.08.2011 06:08
IP: 213.111.146.---
Polissia:
Grigoriy Sitenko:
Смешные вы. Попользуется вами Тимошенко, и дальше кинет, как уже кидали Ющенко и Янукович.
_____________
Нічого смішного тут нема. Користується нами Тимошенко, скористуємось ми Тимошемко також. Разом нас багато, нас не подолати!!!
Действительно мы смешные, что уже не до смеха. Если бы нынешняя власть нами только пользовалась, то было бы еще ничего. Только вот они имеют нас во все пихательные и дыхательные. И раньше не жировали, а сейчас... Гайки завернули, что резьбы посрывало. Уже не смешно.
Polissia _ 08.08.2011 05:49
IP: 67.58.221.---
Grigoriy Sitenko:
Смешные вы. Попользуется вами Тимошенко, и дальше кинет, как уже кидали Ющенко и Янукович.
_____________
Нічого смішного тут нема. Користується нами Тимошенко, скористуємось ми Тимошемко також. Разом нас багато, нас не подолати!!!
Polissia _ 08.08.2011 05:45
IP: 67.58.221.---
Convex2:
Мені Юля потрібна тільки для руйнування влади яника. Для одноосібного керування державою вона малопридатна. Не дай боже, щоб менти-прокурори-судді отримали сигнал "Гуляй, Ванька, Бога нєт!" Майбутній трон – це інше питання.
___________________
Правильно! Юлину ситуацію треба використато вміло і вчасно. Неможна гаяти нагоди поки Європа заанґажована!!!
А далі так як роблять в Канаді. Три мажорні партії. Одна мажорна, друга опозиція, а решта під ногами путаються, щоб ті що керують швидко не бігли.
Тому ті партії одна поперед другу стараються догодити електорату, щоб на слідуючі вибори не втратити місця у парляменті.
Електорат мотає тими партіями як їм хочеться. Не подобаються їм ліберали, поміняли на консерватів. Консервати забрехалися, Індепендент зайняли офіційну опозицію а ліберали відійшли в мінори. Прекрасна гра, всіх влаштовує, а головне що в парламенті постійно працюють!!! а не грають ПІАНІНО- голосування!
Прищ _ 08.08.2011 05:30
IP: 24.13.171.---
Цінності Людини, Свободи та Верховенство Права і Тимошенко – речі не сумісні, незважаючи на дифірамби патєхіна.

"...талант та перспективи Тимошенко..." – це ви, часом, не про газові афери, поділ країни на двох з Януковичем, "перевиховання" олігархів, і постійна брехня, брехня, брехня, від якої аж вуха загортаються????
ТАЛАНТИЩЕ. Але кримінальне.
Polissia _ 08.08.2011 05:27
IP: 67.58.221.---
Mama-mia:

Давайте захищати простих громадян. Взагалі, давайте розвернемось до них обличчям і спитаємо як вони живуть. І навіть в сізо. І чи їм телевізор з холодильником в камеру приносять родичі? І чи кожна камера з "євроремонтом"?
А чи харчуються прості люди якісно? Яку вони воду п'ють? Яким повітрям дихають? Їм вистачає грошей на лікування? А на відпочинок?
____________________
Підтримую цілковито, але ж ніхто за прохтих у СІЗО не заступився і не заступуться. Тимошенко для Европи є лицем України. Отже її сьоднішню ситуацію потрібно використати на користь України. Не можна в даний час, коли Європа підтримує демократичний процес в Україні і пробує захистити її в лиці Тимошенко, плюнути їм в лице мовляв "на хрена вона нам". Нас не зрозуміють. Якщо "вам на хрена" то тоді їм тим більше.
Поки що треба робити рух і кричати чим сильніше, а коли доб*ємося її звільнення тоді і вирішимо хто очолить революцію. Я думаю, що опозиція нарешті готова до об*єднання.
Grigoriy Sitenko _ 08.08.2011 02:30
IP: 195.140.178.---
Смешные вы. Попользуется вами Тимошенко, и дальше кинет, как уже кидали Ющенко и Янукович.
dybilozher _ 08.08.2011 02:08
IP: 81.49.154.---
foxix:
Пан Дмитре! Ваше призов зрозумілий. Але не робіть ту ж саму помилку, яку роблять БЮТівці. Небажання суспільства захищати пані Тимошенко, це небажання привести її до влади. До одноосібної влади на ті повноваження, які привласнив собі Януковіч. Тому і така реакція. Зніміть портрет Тимошенко, як символа революції і отримаєте революцію. Сьогодні на ТВі два депутати від БЮТу і "Нашої України" говорили про негайну необхідність повалити режим, провести вибори в парламент, та відмінити зміни до Конституції, тим самим повернутися в Україні до парламентаризму. О це же інша справа! За це можна боротися! А БЮТ, а Юля... Вони повинні зараз закликати громадян до спротиву під цими гаслами, бо це дійсно турбота про демократію. Річ не у Юлі. Річ у Україні. І якщо хочете захистити громадянку Тимошенко, то захистіть спочатку Україну від тоталітарного бандитського свавілля. Тільки так і не навпаки. Було б добре якби і політики опазіціонери теж це зрозуміли. Причому негайно,
+100500
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter